Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2010, 09:19   #11
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

Zerwana tabliczka znamionowa (bo to nie jest naklejka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) + czerwony zamiast niebieskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Coś tu śmierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 09:29   #12
eskowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

No dziwne. Chociaż jak odkręcałem wewnętrzną część tylnego bagażnika to nie widziałem tam przebić innego koloru. Chociaż jedno nadkole i zderzak były chyba malowane przez poprzedniego właściciela, bo jest lekko inny odcień.

Tabliczka w sumie nie jest całkiem zdarta, tylko przetarta i przez co nieczytelna.

Czy to któraś z cyfr/liter z numeru VIN oznacza kolor nadwozia?
eskowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 20:44   #13
lukasz0318
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: ck
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

czy jak podjadę do mieszalni lakierów i powiem ze mam kolor F8 to mi wymieszają idealnie? pies się nawinął po zderzak i nie wiem czy znajdę idealnie w takim kolorze.
lukasz0318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 20:50   #14
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

Jedź do mieszalni, oni sprawdzą lakier jakimś ustrojstwem, dokładnie obejrzą i pod to, co masz, dobiorą odpowiednią mieszankę. Twoje f8 to nie jest f8 z fabryki ^^ Po to jedziesz do mieszalni, żeby Ci wymieszali taki, jaki masz aktualnie.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 21:05   #15
lukasz0318
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: ck
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

powiem tak lakier jest fabryczny na 100% bo byl sprawdzany miernikiem grubości i tylko na zderzaku się nie zgadzał i to było widać nawet gołym okiem. z tego co wiem to oni maja jakiś katalog, bo kiedyś do jakiegoś auta dokupowałem 100 lakieru i gościu podszedł sprawdził oznaczenie lakieru i spojrzał w katalog ile jakiego koloru i na mieszalnik i mi dal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s ma ktoś jakiś namiar na szrot z fordami w świętokrzyskim najlepiej okolice Kielc, buska- zdroju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasz0318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 21:20   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

Kod koloru lakieru jest potrzebny, ale w mieszalni mają coś co nazywa się "dodatek starzeniowy". Tak dobrany lakier nie różni się od tego na samochodzie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 21:30   #17
lukasz0318
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: ck
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kod koloru lakieru jest potrzebny, ale w mieszalni mają coś co nazywa się "dodatek starzeniowy". Tak dobrany lakier nie różni się od tego na samochodzie.
cenna informacja, dobra jak na razie dzięki muszę jutro zobaczyć czy coś poza zderzakiem nie uległo uszkodzeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasz0318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 14:50   #18
kumek94
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-07-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDdi Ghia
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się numer lakieru?

U mnie sie zgadza kolor.
W mieszalni musze podać ten kod koloru czy wystarczy nazwa koloru ??
Czyli np jak u mnie Moondust Silver ?
kumek94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 17:05   #19
michupoziom
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk1
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Focus 2000r - kolor nadwozia: Czy w danym roku wychodził jeden kolor granatowy?

Witam. Zabrałem się za wymianę wgnieconych drzwi w moim focusie. Chce trafić w kolor stąd pytanie: Czy w 2000r wychodziło więcej kolorów granatowych czy tylko jeden odcień? Drzwi, które chce kupić pochodzą z auta z tego samego roku. Niestety nie zawsze zostaje zachowana tabliczka znamionowa w autach z których można pozyskać takie części i stąd moje pytanie. Czy można znaleźć oznaczenie koloru po nr VIN?? Proszę o pomoc.
michupoziom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 17:44   #20
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Focus 2000r - kolor nadwozia: Czy w danym roku wychodził jeden kolor granatowy?

Cytat:
Napisał michupoziom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można znaleźć oznaczenie koloru po nr VIN?? Proszę o pomoc.
Można.

Szczegóły znajdziesz używając opcji szukaj. Możesz też zajrzeć do działu blacharstwo/lakiernictwo.W podwieszonych tematach masz opis kolorów Forda
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.