Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2010, 11:11   #1
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Witam

Zauważam, że mam trochę klapnięty tył (MK2, Kombi), jak się jeździ pustym samochodem to nie jest źle, ale jak go załaduję (np. wyjazd na urlop) to koła chowają się lekko w błotniki. Zakładam, że nie jest to normalne zachowanie, czy to jest kwestia wymiany sprężyn czy amortyzatorów? Takie klapniecie zauważam po wymianie amortyzatorów 50tys km temu, a teraz jest jakby ciut większe. Rzadko jeżdżę załadowanym samochodem, ale jak załaduję to mam obawy przed całkowitym dobiciem zawieszenia w czasie jazdy. Ze względu na koszty wymieniłem amortyzatory na zwykłe z oryginalnych samopoziomujących (przeciekał mi jeden). Czy sprężyny też powinny być wymienione, czy stosuje się inne do zwykłych a inne do samopoziomujących amortyzatorów?

lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 11:25   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Zauważam, że mam trochę klapnięty tył (MK2, Kombi), jak się jeździ pustym samochodem to nie jest źle, ale jak go załaduję (np. wyjazd na urlop) to koła chowają się lekko w błotniki. Zakładam, że nie jest to normalne zachowanie, czy to jest kwestia wymiany sprężyn czy amortyzatorów? Takie klapniecie zauważam po wymianie amortyzatorów 50tys km temu, a teraz jest jakby ciut większe. Rzadko jeżdżę załadowanym samochodem, ale jak załaduję to mam obawy przed całkowitym dobiciem zawieszenia w czasie jazdy. Ze względu na koszty wymieniłem amortyzatory na zwykłe z oryginalnych samopoziomujących (przeciekał mi jeden). Czy sprężyny też powinny być wymienione, czy stosuje się inne do zwykłych a inne do samopoziomujących amortyzatorów?
wymień sprężyny na wzmacniane (utwardzane) ale nie na obniżające i będzie ok, trochę będzie wyżej stał niezaładowany ale na prawdę minimalnie, a później jak go będziesz ładował bagażami to koła nie będą się chowały w błotnikach
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 21:55   #3
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

czy ktoś orientuje się jaka powinna być odległość koła od nadkola? Czy taka sama jest z tyłu i z przodu? Zastanawiam się czy mogę to jakoś sprawdzić czy mam prawidłowo osadzony samochód przed wymianą sprężyn. Odnośnie marek to proponowano mi Lesjofors i Kayaba, cenowo to samo, ale czy jakościowo są jakieś różnice?
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 22:16   #4
power_777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 43
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktoś orientuje się jaka powinna być odległość koła od nadkola? Czy taka sama jest z tyłu i z przodu? Zastanawiam się czy mogę to jakoś sprawdzić czy mam prawidłowo osadzony samochód przed wymianą sprężyn. Odnośnie marek to proponowano mi Lesjofors i Kayaba, cenowo to samo, ale czy jakościowo są jakieś różnice?
Ja ostatnio wymieniałem sprężyny na Kayaby. Z przodu mam nieznacznie większą odległość od koła do nadkola.
Jedna i druga firma jest godna polecenia
power_777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 08:45   #5
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał power_777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatnio wymieniałem sprężyny na Kayaby. Z przodu mam nieznacznie większą odległość od koła do nadkola.
Jedna i druga firma jest godna polecenia
Może zbyt dramatyzuje, ale zmierzyłem odległości nadkola od kola to wyszło mi z przodu mniej niż z tyłu. Przód 11-12cm, tył 12-13cm. Chociaż optycznie to przód wygląda wyżej osadzony niż tył (felgi-15" i opony-195/60 wszystkie 4 identyczne), a sprężyny wymieniałem z przodu 12tys.km temu. Uśredniając to tył mam wyżej o 1cm niż przód przy pustym samochodzie, więc może nie powinienem się martwić nawet przy załadowanym samochodzie odległości będą prawidłowe. Chyba, że sprężyna traci swoją giętkość (sztywność) wraz z obciążeniem..?
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 08:46   #6
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Co do sprężyn to również niezłe są jamex-y (cena też jest niezła).Niedawno sam na takie wymieniałem i jest ok.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 12:29   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zbyt dramatyzuje, ale zmierzyłem odległości nadkola od kola to wyszło mi z przodu mniej niż z tyłu. Przód 11-12cm, tył 12-13cm. Chociaż optycznie to przód wygląda wyżej osadzony niż tył (felgi-15" i opony-195/60 wszystkie 4 identyczne), a sprężyny wymieniałem z przodu 12tys.km temu. Uśredniając to tył mam wyżej o 1cm niż przód przy pustym samochodzie, więc może nie powinienem się martwić nawet przy załadowanym samochodzie odległości będą prawidłowe. Chyba, że sprężyna traci swoją giętkość (sztywność) wraz z obciążeniem..?
zależy co tym autem będziesz przewoził, nie ma co szuka dziury w całym
jeśli sprężyny będą z numere jak w katalogu czy microkacie to będą takie jak seryjne nie zależnie jaką firmę wybierzesz, ja tydz temu wrzuciłem lesjoforsy i jestem zadowolony
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 16:40   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zbyt dramatyzuje, ale zmierzyłem odległości nadkola od kola to wyszło mi z przodu mniej niż z tyłu. Przód 11-12cm, tył 12-13cm.
Kolego, pewnie, że dramatyzujesz, 12cm i narzekasz... . Póki nic nie ociera ciesz się jazdą i nie szukaj dziury w całym.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 19:01   #9
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

i mozna fajnie mieszac shake stojac na swiatlach, mdo to jednak wygodny samochod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie tez przod stoi nieco wyzej niz tyl. jakies 2 cm roznicy. tyle ze tyl niby sie gibie, ale jak sie zapakuje, (np ostatnio 4 osoby + 2x kobiecy bagaz) troche siada ale kola widac cale i jeszcze pare cm zostalo.

takze nie ma sie czym przejmowac
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 20:02   #10
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

nie sadze aby byla koniecznosc wymiany sprezyn... ja mam 2 lata starszego dostawal niezle w dupe jezeli chodzi o obciazenie i nawet mi przez mysl nie przeszlo aby je wymieniac. jak wyjezdzasz gdzies z duzym obciazeniem to wloz po dwie gumy w sprezyny 15 minut roboty....
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.