Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2012, 15:33   #1
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Gasł i zgasł na dobre tddi

Witam wszystkich temat juz opisywalem ale nie otrzymalem odpowiedzi dot. silnika tddi w mondku z 2002 , otoz po zakupie mojego mondzia juz na drugi dzien nie odpalil mrugala sprezynka i tyle po podlaczeniu do kompa wyszlo brak polaczenia ze sterownikiem , no wiec po wymianie pompy wtryskowej w moim mondku smigal jak nowy z jakis tydzien pewnego dnia niespodziewanie zgasl ale natychmiast odpalil wiec zbagatelizowalem problem no i smigalem dalej , tankowalem paliwo z shell i bp to lepsze , kilkakrotnie mi zgasl i odpalal na cieplym , jednakze w zeszly piatek spiesze sie w trase po ruszeniu z pod domu zgasl i sryt nie zaskoczy wiec go zostawilem tam gdzie zgasl i w droge ...po powrocie 2 dni wsiadam a ten pali jakby sie nic nie stalo wiec zakupy itd... na drugi dzien kontrolnie odpalam oki wiec dzien pozniej wsiadam i ruszam do sklepu i juz mam problem z ponownym odpaleniem zimny silnik ,znowu odpala jade a on znowu gasnie po jakis 5 min wiec wzywam pomoc drogowa podjezdza koles z kompem podlancza kreci auto zapala , gasi i raz jeszcze podpina pod kompa i tak kilka razy auto pali na dotyk na kompie wyskakuja mu dwa zapamietane bledy pol walu korbowego i czujnik air mass taki od filtra powietrza , koles mowi mi ze musze to wymienic i bedzie gicio , zwraca tez uwage na stare przewody elektryczne ale z kompa to nie wynika , no wiec jade do chatki , dzien pozniej kontrolnie odpalam bez zarzutu no i na nastepny dzionek wsiadam i klops juz nie pali , mruga sprezynka .....i tak zostaje do dzisiaj , chcialbym wymienic ten czujnik walu korbowego w tddi , czujnik air mass wyczyscilem specjalnym preparatem pt.CRC air mass sensor cleaner bo orginal kosztuje jakies 450 zl ale jak bedzie trzeba no coz ...Przepraszam za tak doglebny opis zdarzenia ale w moich kilku watkach jest to jakos rozstrzelone za co administratora i reszte kolezanek i kolegow przepraszam, coz moze macie jakies pomysly co doprowadzilo do ukazania sie tych bledow , niestety nie dysponuje ich numeracja mam tylko kwit z pomocy drogowej gdzie opisal jak wyzej( a sprzecicho mial pierwsza klasa to trza angolowi przyznac) pozdrawiam PrzemasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 18:59   #2
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

Hmm mi to przypomina zacinającą się pompkę paliwa przy baku. Ale nie chcę Cię w błąd wprowadzać. Może tranzystorek na pompie pada?
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 19:48   #3
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

coz w poniedzialek zaczynam od pompki paliwa i ten czujnik polozenia walu korbowego zobaczymy jak cus to skrobne na forum jol a ten tranzystorek juz mi sie po nocach sni i powiem wam , ze po kilku dobrych dniach poczytania na forum jestem madrzejszy od niejednego mechanika lecz cuz mondzia pod dachem nie trzymam i tylko to stanowi problem a tam gdzie mieszkam byle kropka oliwy na murawie i juz po policje sasiedzi uprzejmie donosza takze zostaje mechanik mmmmm w kazdym razie to forum to naprawde encyklopedia wiedzy o fordach ...czysta praktyka!!!!!!! dzieki

Ostatnio edytowane przez prem68 ; 27-10-2012 o 19:53
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 20:22   #4
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

Sprawdź jeszcze, przekaźnik który jest zamontowany pod akumulatorem.
Aby sie do niego dostać, musisz aku wyciągnąć.

Było ostatnio na forum o tym, koleś opisywał jak wybulił na regeneracje pompy, a wadliwy się okazał właśnie ten przekaźnik.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2012, 11:02   #5
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

postępy prac nad przywróceniem sprawnosci mojego mondzia
- wymiana czujnika polozenia walu - bez zmian
- wymiana przekaznika pod aku - bez zmian
- nastepna bedzie pompa paliwa ...........pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez prem68 ; 07-11-2012 o 11:07
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 17:44   #6
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

witam probowalem jeszcze reanimowac pompe paliwa lecz niestety co koles wlutowal nowy tranzystorek , odpala silnik i tranzystorek spalony i tak po dwoch kolejnych probach mechanik mowi ze trza nowa pompe wsadzic , ufff szczerz przyznam ze normalnie z 3 miesiecy kiedy zostalem wlascicielem mondka jezdzilem 3 tygodnie , czy moze ktos ma jakas tearie na temat tego spalajacego sie tranzystorka boje sie ze jak wymienie pompe znowu bedzie to samo pozdro
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 18:13   #7
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

A może to nie czujnik wału szwankuje tylko czujnik wałka rozrządu? Pamiętasz kod błędu?
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 18:38   #8
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

Cytat:
Napisał rajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może to nie czujnik wału szwankuje tylko czujnik wałka rozrządu?
Chyba kolego pomyliłeś silniki...
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 21:00   #9
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

Jak pali tranzystorek to pewnie tłoczek(chyba kąta wtrysku)w pompie się przytarł i zaciął się na dobre. Gdzieś ktoś o tym pisał na forum o ile dobrze pamiętam.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 20:28   #10
prem68
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Leeds UK
Model: Mondeo Ghia x
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Gasł i zgasł na dobre tddi

no i niestety musze wymienic pompe szlag by coz wytropilem na ebayu koles mi tylko pisze ze do mk3 tddi podal mi tez nr pompy bosch 263201 08 = 1333 czy ktos mnie moze uswiadomic czy pompa o tym nr bedzie pasowac do tddi 2.0 2002 ???? dzieki

Ostatnio edytowane przez prem68 ; 02-12-2012 o 20:37
prem68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.