Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2009, 23:32   #21
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

jakis problemow z demontarzem nie ma, znajduje sie on w kolektorze ssacym za przepustnica, ciezko go co prada dostrzec ale jak staniesz przed autem i spojrzysz na kolektor ssacy, mniej wiecej w polowie jego wysokosci, nie daleko srodka lecz troszke w prawo zobaczysz szara wtyczke dosyc duza, ona jest wlasnie od niego. musisz odpiac zapinki do kabli jakims srubokretem i odkrecic go. trzyma sie na jednej srubce bodajrze na klucz 8 (najlepiej odkrecac mala grzechotka). ma ksztalt kwadratu z koluchem. jak go odkrecisz to wysun go powoli. oczywiscie na poczatk odepnij aku i wtyczke od niego. po czyszczeniu i ponownym montazu musisz zrobic samo adaptacje. u mnie wskazywal on caly czas temp -17.8 :/ czyszczenie pomoglo (swoja droga ze z czym innym mam problem i przez to mam zmulone auto) i plynnie zmienia wskazania temperatury powietrza. gdy go wyciagnolem byl tak brudny, ze jego czesc ktora wchodzi w kolektor i na niej sa te "druciki" wygladalo jak calosc zabudowana, a drucikow nie bylo wogole widac. jak napotkasz taki sam syf to zastanow sie nad czyszczeniem calego kolektora i wszystkiego co do niego przychodzi. ja oddaje jutro auto do mechanika w tym celu, bo nie mam podcisnienia do sterowania klapkami w kolektorze. najprawdopodobniej kruciec, na ktory nachodzi rurka jest zatkany od syfu. zabrudzenie kolektora mozesz rowniez zoabczyc jak otworzysz przepustnice i zaswiecisz latarka (masakra). mam nadzieje ze w miare jasny jest moj opisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 06:09   #22
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Może to pomoże:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 12:11   #23
xtomcik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Poraj k. Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Pb
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Opis jasny ale jak zobaczyłem w żeczywistości gdzie to wkręcili to powoli zaczynam wątpić w moje zdolności manualne.
A nie chciałbym tam niczego popsuć.
xtomcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 15:54   #24
xtomcik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Poraj k. Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Pb
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Po wizycie w ASO chłopaki doszukali sie przestawionego rozrządu, odłączonego przewodu podciśnienia od sławetnych klapek w kolektorze dolotowym, po rozebraniu kolektora okazało sie że ostała się tylko jedna klapka na swoim miejscu i jedna rozsypana w srodku. Umówiłem się z nimi tak, że maja ustawić rozrząd wydłubać resztki mechanizmu klapek z kolektora i mam nadzieje, że na tym przygoda z ASO i z silnikiem sie skończy.

Postraszyli mnie jeszcze że cykanie w silniku to nie muszą być zawory tylko metalowe elementy mechanizmu klapek tłuczących się gdzies w cylindrach!!! I tu moje pytanie czy jest taka możliwość żeby auto z czymś takim w środku jeździło? W ASO proponowali mi że rozbiorą silnik i to sprawdzą ale cena mnie powaliła za tą usługę.
xtomcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 00:21   #25
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

lepiej sprawdzic gdzie to wpadlo jest tu gdzies temat na forum gdzie byly zamieszczone fotki kolektora po rozpadzie klapek. poszukaj innego mechanika, bedzie napewno tanszy niz ASO. te elementy moga wpasc do cylindrów przez zawory (informacje z forum), a wtedy to juz calkiem nie ciekawa sprawa. lepiej rozbierz silnik i sprawdz. nie jest to za tanie ale lepiej dmuchac na zimne.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2009, 10:31   #26
tajger86
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 62
Smile Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to pomoże:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli ktoś potrzebuje taką książkę to mam w wersji PDF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pisać na PW emaila to wyśleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tajger86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 18:57   #27
xtomcik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Poraj k. Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Pb
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Definitywnie się okazało, że rozrząd był przestawiony. Po ustawieniu rozrządu tak jak być powinno wszystko wróciło do normy.
xtomcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 23:50   #28
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

chwała Bogu!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 15:00   #29
xtomcik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Poraj k. Częstochowy
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Pb
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Tez tak myśle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))))
xtomcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 09:54   #30
krysti
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2011
Skąd: WLKP
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB LPG
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Witam

Jeżeli można to podłącze się pod temat.
Od lipca bieżącego roku jestem posiadaczem MK3 2.0 Pb i tez trapi mnie "ogromne" spalanie tego auta, ale....
w moim aucie nic nie szarpie, przewody wymienione, cewka także ( była awaria ), a uto nadal duzo pali. silnik generalnie pracuje równo - podcza wrzucania na luz to obroty spadną tak do 500 i za chwile się podnoszą do normalnego poziomu.

Spotkał się ktoś może z czymś podobnym???

Aha, szarpanie silnika podczas jazdy to miałem , ale w momencie kiedy awarii uległa cewka.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
krysti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.