Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2011, 16:53   #11
szubi10
ford::average
 
Imię: al
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: wwa
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

A czy po zaryglowaniu zamków przyciskiem z kluczyka, (nie z pilota od alarmu)alarm sie aktywuje?

szubi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 17:40   #12
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

U mnie aktywuje się po kliknięciu przycisku drugi raz (za pierwszym razem blokują się tylko drzwi), w każdym razie osobnego pilota do alarmu nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcia za chwilę wyślę Ci na PW. Ogólnie trochę się z lokalizacją pomyliłem - "stacyjka" jest przy kolumnie zawieszenia (tak czy owak, po prawej stronie jeśli patrzy się od frontu auta).
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 12:18   #13
tomek9000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2011
Skąd: kunice
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

FrogsterPL Czy możeż mnie też wysłąć te zdjęcia stacyjki na PW, ponieważ nie wiem jak to wygląda i czego szukać
tomek9000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 12:59   #14
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

No problem, już wysyłam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 11:39   #15
MichhalMCH
ford::average
 
Avatar MichhalMCH
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Ballymena UK (Northern Ireland)
Model: Mondeo ZETEC
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

Podpinam się pod temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Już nie mogę wytrzymać z tym alarmem... Dzisiaj w nocy o 4.20 zaczął mi wyć wyszedłem z domu żeby go wyłączyć, wróciłem do łóżka, a on znowu trąbi po czym tak się powtórzyło jeszcze dwa razy i skończyłem na tym że zostawiłem otwarty samochód na ulicy prze domem. zawsze myślałem że uzbrajanie alarmu odbywa się po dwukrotnym przyciśnięciu guzika od zamykania drzwi (po zaryglowaniu) ale dzisiaj załączał się po jednokrotnym naciśnięciu tego przycisku.
W Jaki sposób mogę sprawdzić co jest przyczyną włączania się alarmu, jak zlokalizować popsutą czujkę?? jeżeli dioda na desce rozdzielczej ma "wymrugiwać" jakieś kody to niestety nie pokazuje niczego tylko mruga tak jak zawsze...

aha i jeszcze jedno -w jaki sposób mogę sprawdzić jaką wersje alarmu mam zamontowaną w samochodzie.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez MichhalMCH ; 10-08-2011 o 11:41
MichhalMCH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 07:42   #16
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

Kupiłem mondeo 97 rocznik TD. przyjechałem zadowolony do domu a tu...zonk: fabryczny alarm zaczął wariować, nie mogę go wyłączyć w żaden sposób. Z syreny w bagażniku odpiąłem kabel i przestała wyć, ale kierunki migają cały czas, bez względu na to, czy silnik pracuje, czy nie. Zastosowałem się do wszystkich porad, jakie wyczytałem na forum i w google i nic nie pomaga. Rozpiąłem krańcówkę pod maską, bez zmian, wyjąłem bezpiecznik, awaryjne zwiększyły częstotliwość i dalej lipa. Wszystkie światełka, bagażnik, schowek, podsufitka pogaszone, szyby domknięte a kierunki jak migały, tak migają.

Moi drodzy, pytanie do Was, jak to odpiąć na stałe ? Nie zależy mi ani na alarmie, ani na centralnym, zależy mi, żebym mógł się tym autem poruszać. Alarm bez pilota, uzbraja się po zamknięci drzwi, rozbraja po otwarciu.
Jeżeli udzielanie takich porad na forum jest niezgodne z regulaminem, proszę o poradę na priv.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 19:40   #17
Arkadiushh
ford::beginner
 
Avatar Arkadiushh
 
Imię: Arkadiush
Zarejestrowany: 04-12-2016
Skąd: Evesham
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

Witam. Posiadam Mondeo 2004 rok w Anglii. Mam problem z alarmem bo włącza mi się samoczynnie dodam że szyby zamknięte bagażnik również nie wiem co mam robić ponieważ niedługo jadę na lotnisko i auto tam zostaje i nie chce mieć niespodzianki po przylocie z powrotem może mi ktoś pomóc ?
Arkadiushh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 21:24   #18
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

W tych Mondeo bywały montowane różne alarmy... poza tym w Anglii mogli montować jeszcze inne niż w kontynentalnej Europie. Musiałbyś się dowiedzieć jaki masz tam ten alarm i szukać informacji pod tym kątem.

W ostateczności możesz na czas swojej nieobecności odłączyć czy nawet wyjąć akumulator spod maski, co jednak będzie się oczywiście wiązało z zablokowaniem radioodtwarzacza (trzeba będzie mieć kod, by je odblokować) czy też utratą pamięci sterowania elektrycznymi szybami.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 15:24   #19
Arkadiushh
ford::beginner
 
Avatar Arkadiushh
 
Imię: Arkadiush
Zarejestrowany: 04-12-2016
Skąd: Evesham
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

nie mam fabrycznego radia bo poprzedni właściciel wyciągnął albo nie miał ;/ a jak w fordach adaptuje się pamięć sterowania elektrycznymi szybami ?
Arkadiushh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 17:28   #20
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć alarm???

W dół podejrzewam, że Ci zjadą "w automacie", natomiast domykanie programuje się tak, że:
1) zamykasz szybę,
2) puszczasz przycisk i "domykasz" jeszcze raz - prawdopodobnie szyba podjedzie kilka milimetrów do góry,
3) możesz przytrzymać przycisk przez jakieś 3 sekundy. Jeśli go puściłeś w kroku 2, to nic nie szkodzi - wystarczy jeszcze raz nacisnąć na zamykanie i te 3 sekundy przytrzymać.

Po tym powinno działać domykanie, ale trzeba te 3 kroki powtórzyć dla każdej szyby z osobna.

Jeśli nie masz też ich samoczynnego otwierania do końca, to z tego co pamiętam robisz dokładnie te same kroki, tylko wciskasz przycisk po stronie otwierania a nie zamykania.

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem za bardzo...
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.