Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej urzywacie w swoim samochodzie?
0W/30 0 0%
0W/40 0 0%
5W/30 2 66.67%
5W/40 0 0%
5W/50 0 0%
10W/40 1 33.33%
10W/50 0 0%
Głosujących: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2005, 16:55   #1
asman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2004
Postów: 5
Domyślnie Najlepszy olej do Mondeo 1.9 TDDi??? Nowość - 0W/30!!!

Stanąłem przed dylematem wymiany oleju w moim 4-letnim, 115KM Mondku...

W salonie podali mi, ze sugerowany olej to 5W/30... natomiast producenci olejów (np. Elf) mocno promują oleje 0W/30 lub 0W/40 jako "najlepsze" - zmiejszają opory, zurzycie paliwa o 7% itd. Czy rzeczywiście można zastosowac taki olej do mego auta? Jakie to niesie za sobą zagrożenie? Co ile powinnienem taki olej wymieniać - co 20 tys. km?

Proszę, podzielcie się z innymi swoją wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


asman jest offline  
Stary 16-02-2005, 16:58   #2
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Oj, będzie się działo ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline  
Stary 16-02-2005, 17:18   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Oj tak. Poszukaj na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest tego bardzo dużo. Znajdź taki przycisk u góry forum i wpisz słowo "olej". Miłej lektury Ci życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 16-02-2005, 17:25   #4
Rufio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2004
Skąd: nad morzem
Model: BMW
Silnik: 330d
Rocznik: 2008
Postów: 207
Domyślnie

Powrócił nieśmiertelny temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

IMHO olej należy zmieniać wg instrukcji chyba, że:
masz chip, jeździsz z przyczepą lub dużo na krótkich dystansach.

U siebie mam fordowski 5W/30 - samochód na gwarancji, a podejście forda jest dość restrykcyjne. Można co prawda nabyć olej Mobila 5W/30 spełniający normę WSS........coś tam.
Z drugiej strony jeżdżę drugim dieslem FIAT JTD na oleju Mobila OW/40 turbo diesel.
Wybrałem ten olej bo przeglądy i wymiany oleju są co 30tkm. Wcześniej był zalany Selenią.
Spalnie oleju 1l/30tkm. Zmniejszonego spalanie paliwa nie zauważyłem.
Ale do forda tego oleju bym nie zalał - z uwagi podobno na jakieś uszczelnienia.

Lepiej przypilnuj w serwisie żeby przy tobie spuścili i nalali olej. Bo już widziałem i słyszałem rózne historie.
__________________
Obecnie jeżdżę: BMW E91 320d 185KM i 385Nm
Rufio jest offline  
Stary 16-02-2005, 17:41   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Ja tam bym używał LIDLA 15W-40 za 29PLN/5L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline  
Stary 16-02-2005, 17:57   #6
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Natomiast ja uzyje przycisku dostepnego dla Moderatorow i Administratorow.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tematach olejowych mozna przebierac jak w ulegalkach...... :|
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline  
Stary 18-02-2005, 18:26   #7
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

A ja żałuję, że nie było mnie przez kilka dni na forum :twisted: Ale kto późno przychodzi, ten sam sobie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast "nieśmiało" chciałbym jeszcze dodać, że NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO w Fordzie jak silnik 1.9 TDDi. No i to tyle. Zamykam temat ponownie.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.