Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 20:06   #1011
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oboje macie te same silniki,zbieg okoliczności ?
Gaz macie założony ?
A patrz nie zauwazylem - warto rozmawiac bo zawsze cos madrego sie czlowiek dowie.

Nie mam gazu.
Wersja UK (mieszkam w UK) rok 2007 - z wyposazenia to TPMS, grzana szyba, i fabryczny zestaw glosnomowiacy do kwardatowego radia, + sterowanie glosowe np. mowie wlacz nawiew na 5.

Moze cos z wyposazenia sie 'gryzie' z ELMCONFIG?

Tak mi sie skojarzylo - ze zawsze wylaczam guzikiem 'OFF' panel klimatronika jak podlaczam kompa zeby mi nie szumialo powietrze - moze to miec znaczenie?


Ostatnio edytowane przez dr_hans ; 21-03-2017 o 20:09
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 20:10   #1012
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał dr_hans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mi sie skojarzylo - ze zawsze wylaczam guzikiem 'OFF' panel klimatronika jak podlaczam kompa zeby mi nie szumialo powietrze - moze to miec znaczenie?
To uruchom klimatronika i sprawdź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 20:14   #1013
marekkato
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Katowice
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Ja mam nawigację NX DVD i jak odpalam elmconfig to zawsze automatycznie się wyłącza nawi i klimatronik,a na końcu się resetują.
marekkato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 20:16   #1014
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To uruchom klimatronika i sprawdź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W weekend planuje kolejne podejscie...

Ostatni czujnik TPMS (czwarty) bede zakladal u oponiarza - i mam nadzieje ze zniknie mi czerwona ikona bledu cisnienia TPMS, oraz zolta TPMS - monito opon usterka... (zrobie BMI reset z kompa tez)
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:48   #1015
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał dr_hans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nie dziala...
Juz sam nie wiem co jest grane...
Cytat:
Napisał marekkato Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Testowałem obydwie wersje i na obydwu ten sam błąd.
Panowie, znalazłem rozwiązanie Waszego problemu. Wina nie leży po stronie tej czy innej wersji ELMConfiga, tylko po stronie firmware kabla Viakena.
Jeżeli ostatnio kupiliście kabel być może ma już wgrany firmware 4.2.4 lub sami robiliście upgrade do tej wersji. W tej wersji niezależnie od systemu Windows (testowałem na W10/64 i W7/32) pojawia się błąd przy odczycie i zapisie konfiguracji na MS-CAN czyli np. z i do licznika. Żeby uniknąć tego błędu należy zrobić downgrade firmware do wersji 3.3.1 i zobaczycie, że wszystko będzie OK.

Ostatnio edytowane przez pgrob ; 22-03-2017 o 21:38
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:53   #1016
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, znalazłem rozwiązanie Waszego problemu. Wina nie leży po stronie tej czy innej wersji ELMConfiga, tylko po stronie firmware kabla Viakena.
Jeżeli ostatnio kupiliście kabel być może ma już wgrany firmware 4.2.4 lub sami robiliście upgrade do tej wersji. W tej wersji niezależnie od systemu Windows (testowałem na W10/64 i W7/32) pojawia się błąd przy wgrywaniu konfiguracji na MS-CAN czyli do licznika. Żeby uniknąć tego błędu na leży zrobić downgrade firmware do wersji 3.3.1 i zobaczycie, że wszystko będzie OK.
Ja nie uzywam kabla viakena - mam takie 2 z ebaya za 15 funtow z przelacznikiem i 5 diodami LED...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:56   #1017
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

A wiesz na jakim chipie są te kable?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:58   #1018
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiesz na jakim chipie są te kable?
W menedzerze urzadzen mam: Silicon Labs CP210x, versja sterownika 6.7.1.0 z 08/06/2015 i windows twierdzi ze to najlepsza wersja (jak probuje opcji 'aktualizuj sterownik)
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 21:19   #1019
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Tu nie chodzi o sterowniki w windowsie tylko o oprogramowanie układu (chipa) który obsługuje Twój kabel.
Viaken v.3 jest na chipie STN1170 i z najnowszym firmware 4.2.4 z 30.01.2017 w ELMConfigu na szynie MS-CAN pojawia się błąd widoczny na zdjęciu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170322_210517.jpg (84.4 KB, 186 wyświetleń)
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 21:19   #1020
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał dr_hans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W menedzerze urzadzen mam: Silicon Labs CP210x, versja sterownika 6.7.1.0 z 08/06/2015 i windows twierdzi ze to najlepsza wersja (jak probuje opcji 'aktualizuj sterownik)
Znalazlem wersje sterownika v 6.7.4 - i zainstalowalem na laptopie - jutro sie postaram podlaczyc do auta i zobaczyc jak to dziala.

Bump:
Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu nie chodzi o sterowniki w windowsie tylko o oprogramowanie układu (chipa) który obsługuje Twój kabel.
Viaken v.3 jest na chipie STN1170 i z najnowszym firmware 4.2.4 z 30.01.2017 w ELMConfigu na szynie MS-CAN pojawia się błąd widoczny na zdjęciu
Ja nie mam VIAKENA niestety - ale dziekuje za pomysl w sprawie sterownika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieje ze to pomoze - mam 2 ELMy z EBAYa od roznych sprzedawcos ale dzialaja na tym samym sterowniku... czyli roznia sie tylko naklejka na obudowie...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.