Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2009, 17:55   #1
andrzeej68
ford::beginner
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: KONIN
Model: Ford Fokus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Szumy w CB !!!

Co zrobic, żeby zlikwidować szumy w CB w Mondeo 2.0 TDdi. Szum jest tylko w czasie jazdy,na postoju pełna kultura.Zamontowałem filtr między CB a gruchą i nie ma żadnej poprawy.

andrzeej68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 18:07   #2
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Cytat:
Napisał andrzeej68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co zrobic, żeby zlikwidować szumy w CB w Mondeo 2.0 TDdi. Szum jest tylko w czasie jazdy,na postoju pełna kultura.Zamontowałem filtr między CB a gruchą i nie ma żadnej poprawy.
Sprawdź najpierw którędy te szumy wchodzą.Odkręć antenę i włącz radio(tylko nie nadawaj bo spalisz)jeśli będą nadal to po kablach idą,(trzeba zlokalizować co generuje szum ),jeśli znikną to daj spokój,nic nie poradzisz...poza wymianą radia na jakieś z lepszymi filtrami
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 19:47   #3
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Napisz jescze jakiej firmy masz radyjko, oraz jaka antena, tzn czy na magnes czy na stałe, no i najważniejsze czy zestrojona chociaż gdyby nie była, to szumy były także podczas postoju.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 19:57   #4
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz jescze jakiej firmy masz radyjko, oraz jaka antena, tzn czy na magnes czy na stałe, no i najważniejsze czy zestrojona chociaż gdyby nie była, to szumy były także podczas postoju.
Zestrojenie anteny nie ma nic do szumów,jedynie ma znaczenie przy nadawaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Jak będzie za wysoki SWR to diabli wezmą końcówkę .Bardzo często przyczyną szumów są ładowarki od Navi lub tekefonu.Z tego co mi wiadomo tego nie da sie usunąć.I jeszcze jedno.Jeśli masz zasilanie z gniazdka zapalniczki to podłącz sie bezpośrednio do akumulatora,Często pomaga choć nie zawsze

Ostatnio edytowane przez robroy67 ; 30-06-2009 o 20:14
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 20:06   #5
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Filtr przeciwzakłóceniowy włącza się w kabel zasilający CB .Zwykle niewiele to daje ale spróbować warto. Trzeba znaleźć źródło zakłóceń w samochodzie , zwykle jest to alternator , ale czasami wystarczy poprawić luźne kable od niego .
dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 21:06   #6
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

keidys slyszalem ze szumy (buczenie) w CB i radio moga byc powodowane przez alternator.... jezeli diody sa walniete na alternatorze to moze byc slychac "silnik" w radiach.

Tyle wiem, ale nie wiem ile w tym prawdy. :632:
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 21:09   #7
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Zobacz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Ostatnio edytowane przez Jack001 ; 30-06-2009 o 21:17
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 21:24   #8
mdarowski
ford::average
 
Avatar mdarowski
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MKII GHIA (kombi)
Silnik: 2.5 24V6 + sekwencja
Rocznik: 1997
Postów: 81
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Miałem wiele radyjek i większość szumiała
Aktualnie mam President Harry II ASC i jest pięknie cichutko i elegancko
mdarowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 07:05   #9
Alc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2008
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Szumy w CB !!!

Cytat:
Napisał andrzeej68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co zrobic, żeby zlikwidować szumy w CB w Mondeo 2.0 TDdi. Szum jest tylko w czasie jazdy,na postoju pełna kultura.Zamontowałem filtr między CB a gruchą i nie ma żadnej poprawy.
zakładam że kiedyś nie musiałeś stosować filtru, bo wszystko było ok, więc proponuje aby kolega sprawdził stan kabla od anteny do radia a dokładniej mówiąc miejsce wychodzenia kabla z samochodu (drzwi, klapa bagażnika - nie wiem jak masz antenę magnesowa czy na stałe), w miejscu przechodzenia kabel najczęściej ulega przetarciu i wtedy najczęściej traci swoje parametry (widoczne zgniecenie), jeśli są straty na kablu to będziesz zbierał wszystko wokół Ciebie i niestety filtry przeciwzakłóceniowe w tym momencie nie polepszą jakości transmisji.
Jeśli zdecydujesz sie na wymiane kabla to trzeba pamietać aby najlepiej miał on 50Ohm, co do długości kabla kup ile ci potrzeba 4,5 lub 6m (zgodnie z linią długą misi być zachowany parametr impedancji w tym przypadku 50Ohm) - beczke możesz wykorzystac ze starego kabla. 15minit pracy z lutownicą i wszsystko powinno wrocic do normy, a jesli nie to będziemy sie zastanawiać dalej aby rozwiązac twoj problem - koszt wymiany kabla ok 20 zł + własna praca
pozdrawiam
Alc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.