Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2021, 20:02   #1
kwawa
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-07-2021
Skąd: Orle
Model: FT 350
Silnik: 2200
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Wiatraki Chłodnicy i nie tylko

jestem "Świeżakiem" jeśli chodzi o Transita , mam go od miesiąca i kilka problemów do rozwiązania więc proszę o pomoc i podpowiedzi do dalszego działania , Chodzą mi non-stop wiatraki chłodnicy pomimo zimnego silnika i temperatury poniżej 19 st. na zewnątrz. To znaczy gł jeden a drugi dołącza
Cieknie mi też z węża pod stopniem kierowcy (wąż ciepły)

Przelałem też paliwo przy tankowaniu i po tym fakcie ciekło z baku przez ok 50 km , czy jest jakaś znana i częsta usterka dotycząca tego problemu ? Czy trzeba zrzucać bak by dojść sedna sprawy . Jestem na dłuższym wyjeździe i boję się tankować więcej paliwa.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomocne podpowiedzi

kwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 21:36   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Wiatraki Chłodnicy i nie tylko

Cytat:
Napisał kwawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzą mi non-stop wiatraki chłodnicy pomimo zimnego silnika i temperatury poniżej 19 st. na zewnątrz.
Może masz włączoną klimę? Nawet jeśli ty jej nie włączyłeś, to przy ustawieniu pełnego nawiewu na szybę w kabinie, klimatyzacja załącza się sama automatycznie i wtedy także wiatraki pracują. Sprawdź ustawienia nawiewu w kabinie... W tych autach jest tez zaimplementowany w oprogramowaniu PCM układ ochrony silnika przed przegrzaniem, jeżeli uszkodzony jest czujnik CHT temperatury głowicy i ma nieprawidłowe odczyty, to wtedy PCM włącza wentylatory i obniża moc - ale myślę, że to raczej nie ten przypadek...

Cytat:
Napisał kwawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przelałem też paliwo przy tankowaniu i po tym fakcie ciekło z baku przez ok 50 km , czy jest jakaś znana i częsta usterka dotycząca tego problemu ?
Prawdopodobnie masz zatkaną (niedrożną) rurę odpowietrzającą, idącą od zbiornika do wlewu paliwa. Ja tego nie dotykałem w tym modelu, ale załączam link do systemu orurowania zbiornika, chodzi o przewód oznaczony na rysunku jako 9170 idący w tulei osłonowej 9A034. W zasadzie trzeba by było zdjąć zbiornik - to jest grubsza robota na podnośniku lub kanale, dlatego może wpierw odłączyć ten wąż przy wlewie i przedmuchać sprężonym powietrzem. Oczywiście nie przy pełnym zbiorniku, ale raczej blisko rezerwy. Główna rura wlewowa to 9047 i zapewne jest w porządku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale sprawdziłbym też korek wlewu paliwa, jest rozbieralny, jest w nim jednokierunkowy zawór napowietrzający, może zawór uległ... hm... destrukcji i jest nieszczelny? Lub zebrał się tam brud i nie domyka się.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-08-2021 o 14:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 19:43   #3
kwawa
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-07-2021
Skąd: Orle
Model: FT 350
Silnik: 2200
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wiatraki Chłodnicy i nie tylko

Wielkie Dzięki za podpowiedzi , faktycznie jeżdżę prawie cały czas na kilimie , muszę sprawdzić czy po jej wyłączeniu chodzą wiatraki. Co do rury to wydaje to się właściwy kierunek , jutro postaram się tam dostać (jak przestanie padać :?) Dzięki za link . Mam jeszcze problem SMRODU ropy po przelaniu i też nie mogę się tego pozbyć , dlatego jeżdżę na kilimie bo otwarcie okna nie wchodzi w grę
kwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.