Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2008, 20:50   #1
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Witam !!

Od niedawna jestem posiadaczem MK2 z 98 roku, silnik 1,8 TD. Wcześniej miałem MK1 z 93 roku z tym samym silnikiem. Autko paliło mi max 6 litrów w mieście w korkach natomiast w trasie zadowalał się 5-cioma litrami. Obecnie mój Mk2 spala ok 8,5 litra w cyklu mieszanym na obrotach między 2 - 3 tys... Troche mnie to niepokoi i może ktoś z Was ma podobny problem ? Dodam, że wszystkie filtry w aucie zostały wymienione, olej świeżutki, turbinka raczej ok bo autko jest "żywe" i rwie się do jazdy... Dodam jeszcze, że w przeciwieństwie do pobszednika ten lubi po depnięciu puścić czarną chmurkę, a na zimnym silniku nawet dość sporą... Mk1 nie dymił ani grama. Przebieg mojego autka to 145 tys chociaż nie jestem przekonany na 100 % że nie był kręcony, ale stan samochodu nie świadczy o tym, żeby miał dużo najechane...

author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2008, 22:00   #2
Piotr_ghia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Trzciel
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Mój mk2 w cyklu mieszanym spala około 6,7 przy takiej normalnej jeździe 2-3 tys obr.
Piotr_ghia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2008, 23:31   #3
KrZyŚ6666
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Postów: 57
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

moj mk1 kombi 1,8td w miescie na klimie max 7l, trasa 5l do 110/h. przy zapalaniu zakopci jak kazdy poczciwy diesel na zimnym silniku.
KrZyŚ6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2008, 02:17   #4
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

No właśnie, ja teraz nawet klimy nie włanczam bo pogoda nie rozpieszcza, a tutaj takie wysokie spalanie... Coś jest nie tak tylko co :/ temat rzeka.....
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2008, 11:55   #5
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Witam.Mniałem podobny przypadek, ale to było tak.
Mondeo mi paliło 6, a po wymianie rozrządu 8.Trzy razy jeździłem przestawiać rozrząd, aż ustawili tak jak było(majstrów wina)ale on przytym złym ustawieniu strasznie śmierdziało ropo,poprostu niespalał tego i kopcił.
To taki poważniejszy powód,ale przedewszystkim sprawdz czy niemasz zatkanego katalizatora,poprostu i tak możesz go przebić, to jest raczej proste.(a napewno niezaszkodzi)Mniałem taki problem w benzyniaku 1,8benzyna na gazie mi spalał 17-19gazu, nikt niemógł znaleźć przyczyny,aż w końcu przebito katalizator.
Ale to tylko moje doświadczenia z wysokim spalaniem.
__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser
2KORONA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2008, 20:51   #6
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Katalizator jest OK, sprawdzałem. Ostatnio zauważyłem, że mambrany boostera są walnięte ponieważ wyrzucał paliwo na turbo więc pomyślałem że to będzie powodem wysokiego spalania... Wymieniłem membrany i dalej to samo... Może ten booster się jakoś reguluje co do spalania ??? Jeśli idzie o wtryski to chyba są ok bo nie kopci aż tak bardzo, jedynie na zimnym silniku lubi puścić dyma... Co do pompy - nie wiem gdzie się ją reguluje, ale jeśli idzie o te śrubki od górnej strony to raczej nie wyglądają na tykane ponieważ są zalane jakąś niebieską żywicą i nie wygląda na to by ktoś tam grzebał... Silnik nie ma jakichś wycieków, turbina suchutka, jedynie zawór EGR troche zaolejony, ale to chyba nie ma wpływu na spalanie ??? Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?? Może silniki endura de tak palą? No ale w MK1 był chyba ten sam silnik i spalał mi o wiele mniej... Gdyby nie to to uznałbym, że tak ma być i nic bym się tego nie czepiał...
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2008, 08:22   #7
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Ja miałem właśnie odwrotnie. Miałem kiedyś MK1 i znaczne problemy z tym silnikiem. Skończyło się na regeneracji całej głowicy i wymianie pompy wtryskowej na nową. Pompę przed założeniem dałem specjaliście od pomp wtryskowych w dieslach do wyregulowania. Efekt po tym wszystkim był taki, że silnik chodził już wspaniale i był bardzo mocny i żwawy. Niestety palił tyle samo ile autorowi albo i więcej.

Jak się rusza coś w pompie (cokolwiek) to po takim grzebaniu silnik tylko będzie dużo palił! Teraz mam MK2 i nie dotykam pompy wtryskowej! Robię na jednym baku 1000 km co daje średnie spalanie poniżej 6l/100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do regulacji boostera to spróbuj go wkręcić do środka jak najbardziej. Spowoduje to zmniejszenie dodatkowej dawki paliwa i silnik będzie trochę mniej żwawy ale powinien też mniej palić. Jeśli przy przygazówce silnik dymi na czarno to oznacza, że albo jest trochę już zużyty i nie spala paliwa albo ma ustawioną zbyt dużą dawkę paliwa, przez co Ci tyle pali!! Spróbuj z tym boosterem na początek, wkręcić go prawie maksymalnie.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2008, 08:57   #8
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Gdy go kupiłem to kopcił wiele wiele więcej, nawet na ciepłym silniku, pobszedni właściciel jeździł na lotosie, zmieniłem olej na castrol, powymieniałem filtry i rozrząd i okazało się, że zakopci jedynie na zimnym silniku przy ruszaniu i zmianie biegów... Jak ciepły to praktycznie nic nie kopci... Nawet kazałem raz bratu jechać za mną i obserwować co się dzieje na poszczególnych partiach obrotów i okazało się, że jedynie przy ponad 4 tys lekko zadymi ale to tylko lekko więc jest to chyba w granicach tolerancji... Wcześnbiej nawet na postoju po dodaniu gazu puszczał mocnego dyma. Dodam jeszcze, ze leje mu czyściutką ropę przez sitko i dodaje środek klen flo do diesli.... Spróbuje zobaczyć co będzie się działo po wkręceniu tej śruby... A powiedzcie mi bo generalnie dotychczas miałem ten booster zaślepiony ponieważ czekałem na membranki i dopiero wczoraj je włożyłem... Czy zaślepienie boostera nie powoduje również zwiększonego zużycia ?

Aha jeszcze co do tego zużycia silnika... Hmmm no nie wiem, ten wygląda mi na zdrowy ponieważ np w MK1 był dużo dużo słabszy.. Na 4 biegu np po przekroczeniu 3 tys obrotów praktycznie go coś muliło natomiast jak zapiąłem na 5 to szedł już jak głupi... Ten na czwórce ciągnie pod 160 km/h i wskazówka rośnie w mgnieniu oka, na piątce max 190km/h, ale nie było gdzie testować...
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2008, 10:15   #9
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Cytat:
Napisał author0928
Aha jeszcze co do tego zużycia silnika... Hmmm no nie wiem, ten wygląda mi na zdrowy ponieważ np w MK1 był dużo dużo słabszy.. Na 4 biegu np po przekroczeniu 3 tys obrotów praktycznie go coś muliło natomiast jak zapiąłem na 5 to szedł już jak głupi... Ten na czwórce ciągnie pod 160 km/h i wskazówka rośnie w mgnieniu oka, na piątce max 190km/h, ale nie było gdzie testować...
No to właśnie. Nie wiesz, że im szybszy jest silnik tym więcej pali? Twój jest chyba aż zbyt szybki, co potwierdza moją teorię o zbyt wielkiej dawce paliwa. Mój tak nie lata (mk1 który dużo palił tak latał jak opisujesz). Pamiętaj też, że im ostrzej jeździsz tym więcej pali, więc jak Ty cały czas tak jeździsz to na pewno dużo będzie palił.

PS: Boostera się nie zaślepia.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2008, 10:32   #10
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [Mk2] 1,8TD zbyt wysokie spalanie .

Nie no nie jeżdżę ostro tylko go poprostu chciałem wytestować... Normalnie tak między 2/3 tys obr. Co do bostera to wiem, że się nie zaślepia, ale musiałem to zrobić na kilka dni dopóki nie dostałem tych membranek bo paliwo mi szło w turbo i łapał wysokie obroty na postoju... Zobaczę co teraz będzie na nowych membranach i ewentualnie wkręce tą śrubę regulacyjną.. Jeśli nie pomoże to jedynie chyba pompa tylko boje się komuś dawać, żeby jeszcze bardziej nie spierniczył... Napisze jak potestuje, ale dzięki za sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.