Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2017, 16:50   #1
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie O car audio kompleksowo

Hej.
Tematów o car audio jest kilka co prawda, ale większość stara, dość nieaktualna i mówiąc szczerze to mało tam praktycznych informacji, tzn więcej pytań ludzi, którzy dopiero chcą się za to zabrać, niż odpowiedzi innych, którzy już to zrobili.
Model jest już stary, więc dziwi mnie że nie ma setek podobnych tematów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem właścicielem Mondeo MK4 od niedawana i o ile cały samochód bardzo mi się podoba, to przyznam że kwestia audio jest tą, która wzbudza u mnie wiele raczej negatywnych odczuć.

Do rzeczy...
Nie chciałbym rezygnować z fabrycznego radia, mimo że o 6000cd nie słyszałem zbyt wielu pochlebnych opinii.

Montował już ktoś wzmacniacz pod fotelami? Przyznam że to moja ulubiona lokalizacja - krótkie kable, dobre chłodzenie, łatwy dostęp.

Na razie rozważam raczej 4x system odseparowany, o subie pomyślę gdy przestanie mi starczać basu z drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakieś rady? Tipsy? Odczucia? Opisy swoich przygód?

KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2017, 22:10   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chciałbym rezygnować z fabrycznego radia, mimo że o 6000cd nie słyszałem zbyt wielu pochlebnych opinii.

Montował już ktoś wzmacniacz pod fotelami? Przyznam że to moja ulubiona lokalizacja - krótkie kable, dobre chłodzenie, łatwy dostęp.

Kupujesz takie cudo:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kosztuje po ok 25zł za szukę. Potrzebujesz tego dwie sztuki (na przód i tył). Niektórzy sądzą że to kit i w tej cenie jeszcze, ale ja to mam i do wzmacniacza i seryjnego audio Forda pasuje i działa i muzyka ze wzmaczniacza gra.
Wzmacniacz ja mam pod fotelem, ale mamy inne modele Forda, wiec odnośnie szczegółów instalacji się nie wypowiadam.
Co do kabli głośnikowych to radziłbym zmienić, bo np wzmacniacz 50W na głośnik wymaga min. ok 75W głośnika (w RMS, nie max W). Oczywiście roboty z przeprowadzaniem kabli przez peszle gumowe w drzwiach będziesz miał dosyć i wiele k*** poleci :-) Można też kabli nie zmieniać, ale dlaczego warto jednak, to polecam Google. ;-)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2017, 22:36   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Wymień radio na Sony. Zdecydowanie. Od razu będziesz miał lepszą jakość.

A do odseparowanego też nie potrzebujesz od razu wzmacniacza, może być zasilany z radia.

Ale myślę że jakbyś miał Sony i te fabryczne lepsze głośniki, to byłbyś zadowolony.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2017, 15:48   #4
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Adaptery - wiem, niestety konieczność, choć mam też wzmacniacz albo i ze dwa z hi in, które eliminują ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabli w drzwiach zmieniał na pewno nie będę - żal mi czasu, a i instalację planuję budżetową, zarówno kosztowo jak i czasowo.
Głośniki też na podorędziu znajdę, mam gdzieś jeszcze zestaw GMS PRO i co najwyżej szukałbym kolejnego.

Aż tak warto w to sony iść?
Co ono zmienia?

Co do wzmacniacza to IMO konieczność, tak samo jak wytłumienie drzwi, od którego zacznę, gdy tylko znajdę czas.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 17:50   #5
ladam1978
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK IV KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI 115PS "na papierze", był nawet chip 168 PS by HEKO, zostało 147 KM
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie O car audio kompleksowo

Witam. Zleciłem zrobienie audio w mondku fachowcowi, który robi to na co dzień. Szkoda po prostu czasu, aby rozkminiać co i jak zwłaszcza jak się człowiek nie do końca ma tym zna.
Wydałem na wszystko Ok 4k, ale robiłem etapami, bo ciekawiło mnie za każdym kolejnym razem czy rezultat będzie wystarczający/ zadowalający.

W każdym razie mam zrobione:
- wytłumienie wszystkich drzwi - to podstawa,
- z przodu mam zestaw głośniczków In Phase, tzw. wysoki model, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- z tylu digital designs DD-CS6.5
- w bagażniku subwoofer w dopasowanej odpowiednio skrzyneczce również DD, chyba ten model [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],
- wzmacniacz 4 - kanałowy [Edit]: Vibe Audio 800 W, jest w bagażniku, w odkręcanym schowku po lewej stronie, jest niewielki, dlatego spokojnie się zmieścił,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- w aucie położone są profesjonalne kable do audio.

Wzmacniacz podłączony pod fabryczne radyjko forda (to chyba blaupunkt), a pod wzmacniacz głośniki przód i Sub. DD-ki
w tylnych drzwiach podłączone pod radio (pierwotnie tylu nie planowałem robić, ale w pewnym momencie zachciało mi się zmiany fabrycznych głośników).
Wszystko gra pięknie i czysto
I jakoś nie widziałem potrzeby zmiany radia, np. na Sony



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez ladam1978 ; 28-12-2017 o 11:00
ladam1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2017, 17:44   #6
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Policzmy:
-przód 150 funtów
-tył 180 dolarów
-sub ze 150 dolarów
-wzmacniacz na oko fl800.4 to też ze 100 funtów
To daje sam podstawowy sprzęt w cenie circa 2,5kpln.

Do tego reszta pierdół instalacyjnych, których jest sporo. Same IC to parędziesiąt zł za sztukę, oprawki, kable, peszle, konektory, listwy dystrybucyjne czy głupia maskownica na suba za 40zł.
Lekko licząc 600-900zł.
Maty, gąbka, taśma - 400-500zł idąc naprawdę tanimi materiałami.

Czyli za 1000zł ktoś ogarnął Ci cały montaż, wytłumienie, sklecanie skrzynki, prowadzenie kabli, rozłożenie i złożenie tapicerki?!

Daj do niego kontakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo moi znajomi mający zakłady, czy nawet tacy, którzy w nich kiedyś pracowali, to zainkasowaliby kilka razy więcej za samą robociznę.
Sprawdź ile kosztuje wytłumienie drzwi "na mieście"...
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 01:56   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Zależy co chcesz zrobić i ile wydać, ale na pewno nie ma sensu na fordowskim radiu. Serio Sony gra po prostu lepiej jakościowo.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 08:41   #8
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Sony drogi nie jest, więc pewnie kiedyś kupię, zamienię i sprawdzę, ale na razie chce dojść do poziomu grania, który sprawi że porównywanie ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 08:58   #9
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Jam miałem mondeo MK4 7 lat i też audio mi na początku nie pasowało. Postanowiłem budżetowo rozwiązać problem. Podstawą jest wygłuszenie. Użyłem do tego taśmy dekarskiej TYTAN, tej najszerszej, z castoramy. Gdzie nie czytałem wszędzie odradzali. Ja za to doznałem szoku. Po pierwsze wykleiłem nią wszystko po swojemu. Drzwi od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej (pod tapicerką), bagażnik, nadkola, podłoga. Taśma dekarska okazała się, że nie śmierdziała wcale, nie spływała latem i nie pękała zimą. Według mnie ideał (teraz mam MK5 i zleciłem profesjonalistom, wg mnie jest gorzej niż, jak robiłem sam). Efekt akustyczny niesamowity! Miałem te lepsze głośniki, ale radio SONY. Kolejnym krokiem była wymiana sony na Blaupunkta - nawigacja FX. Tutaj kolejny szok, audio (szczególnie MP3) zaczęło tak pięknie grać, że nie chciało się wychodzić z auta. Do tej pory pamiętam, że puściłem jako pierwsze Lopez - On The Flor i takiego banana na ustach nie miałem dawno (chyba nigdy od tamtej pory)! A do tego satysfakcję z własnoręcznie wykonanego upgrade - bezcenne.

Bump: Taśma, to chyba 50cm x 10 m, koszt około 100pln rolka. Kleiłem w lecie bez używania opalarki. Taśma bardzo elastyczna i wygodna w użyciu. Trochę roboty było, część trafiła nawet pod pokrywę silnika, pod osłonę. Nic złego przez wiele lat się z nią nie działo. Zużyłem około 4 rolek (400pln).
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2017, 11:22   #10
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: O car audio kompleksowo

Nie no - taśma dekarska to popularna metoda jakieś 10-15 lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie to niestety, ale teraz butyl robi robotę i bitum odpada w przedbiegach... Szczególnie gdy nie dołożymy gąbki o zamkniętych porach.

Jeśli chodzi o takie porównania brzmienia to dużą rolę spełnia nostalgia i trzeba mieć to na uwadze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.