Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2011, 07:58   #11
Rexcorrus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 kombi Sinfoni
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja uwaga: nie proponuj łączenia równolegle kabli o różnym przekroju w obwodach wysokoprądowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teoria to jedno (odpowiedni przekrój) a w praktyce może to się nawet skończyć awarią, czego nikomu nie życzymy.
Po za tym opis bardzo wyczerpującyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wielu samochodach stosuje się takie rozwiązaie celm zwiększenia średnicy, oczywiści lepie będzie 2x4. Warunek jest jeden : nalży skręcać kable razem i solidnie osadzić końcówki. Nie spotkałem się z awarią z powodu dołożenia a jedynie z powodu złego obrobienia końcówek.

__________________
RXS
Rexcorrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 12:43   #12
qweras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Poznan
Model: focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Pośrednio podłączam się do tematu i mam pytanie, czy ktoś wie gdzie można wykonać takie wprogramowanie w GEM ogrzewania przedniej szyby (czyli po prostu włączyć w ustawieniu komputera ogrzewanie na ON). W Poznaniu w ASO próbowali ale im się nie udało. Na końcu powiedzieli, że taką możliwość ma tylko FORD. Podobno mieli wysłać do fabryki zapytanie w tej sprawie. Najgorsze, że dałem się oszukać, bo usługi nie wykonali na którą miałem zleceni, a pieniądze skasowali niby za podłączenie do komputera. Dałem się nabrać, bo uwierzyłem im w tego maila, i w zapewnienie, że jak dostaną kody do odblokowania to zrobią mi to za symboliczną opłątę. Dodam, że przed zleceniem znając sytuację zarzekali się, że takie przełączenie to dla nich nie problem. Później okazało się, że albo kody z fabryki, bo oni nie mają dostępu do wszystkich funkcji albo wymiana GEM. Dlatego też moje pytanie czy ktoś oprócz fabryki to potrafi.
qweras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2012, 20:43   #13
Maronek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Tczew
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 177
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Witam szanownych kolegów. W moim Mondeo mk4 nie było grzanej szyby, po dołozeniu kompletnej wiązki ogrzewanie nie działa, odwiedziłem 3 ASO i w żadnym nie dali rady zaprogramować GEM, na to wychodzi że tylko w fabryce można zaprogramować ogrzewanie przedniej szyby albo jakiś hacker prędzej by to zrobił zgrywająć dane z Gem innego auta które ma w opcji ogrzewanie przedniej szyby albo jeszcze zamiana Gem z auta które miało ogrzewana przednia szybę (na aledrogo ok 500pln a nowy 2000pln). Pozostaje jeszcze pominać Gem i podłączyc jak tu opis podał kolega.

Ostatnio edytowane przez Maronek ; 02-01-2012 o 20:46
Maronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 22:19   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Dwa tygodnie temu koledze z forum wprogramowywałem grzanie szyby do GEM, tylko trzeba wiedziec jak... W Mk3 oczywiście. Kosztowalo go to mniej niz 120zł.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 17:11   #15
Maronek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Tczew
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 177
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

W Mk4 programowanie gem to jednak problem.
Pociągnąłem instalacje do ogrzewania szyby i potrzebny jest "+" po odpaleniu silnika. Dajcie namiar gdzie mogę znaleźć jakieś przewody czy kostke z tym plusem.
Maronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 20:52   #16
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa tygodnie temu koledze z forum wprogramowywałem grzanie szyby do GEM, tylko trzeba wiedziec jak... W Mk3 oczywiście. Kosztowalo go to mniej niz 120zł.
A ile kosztuje wgranie VINu w zmieniarkę?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 23:19   #17
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Podgrzewanie szyby przedniej z pominięciem GEMU - trick

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile kosztuje wgranie VINu w zmieniarkę?
a tego to jeszcze nie robilem, wiec raczej nie ile a jak. Musze sprawdzic u siebie
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.