Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2013, 21:55   #71
Maronek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Tczew
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 177
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

i u mnie to samo, zapaliła się kontrolka ABS, czasem z wiosny teraz już od tygodnia, sprawdziłem napiecia na kostkach przy czujnikach abs 12v( musi być włączona stacyjka) wszedzie ok a lewy tył tylko 2v po rołączeniu kostki okazało się ze jeden pin ledwo sie trzyma a drugi jak poruszałem to też sie urwał. zielenina zjadła bo woda dostała się do tej kostki. na szczęscie miałem zapasowy kabel ABS od przodu i dało się założyć.( 15cm dłuzszy) troche pracy i ze 400 w kieszeniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki wniosek ze jak tempomat nie działa tzn cos w przednich kołach a jak tempomat ok to tył niesprawny. Wszystkie czujniki zmierzyłem omomierzem i miały po 680ohm. pozdrawiam forumowiczów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps najgorsze dojście jest do tylnego lewego koła, trzeba zdjąć koło aby się dostać do kostki, przednie koła wystarczy skręcić do oporu a od prawego tylnego koła kostka znajduje sie na środku pomiędzy kołami.


Ostatnio edytowane przez Maronek ; 09-06-2013 o 19:34 Powód: ps
Maronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 20:17   #72
aurelio
ford::beginner
 
Imię: Aureliusz
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: MONDEO Ghia
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Temat znany i sposób radzenia sobie z nim również, ale może można gdzieś kupić taki przewód żeby nie lutować tego? może źle szukam w google, niestety wszędzie wyskakuje mi z czujnikiem abs w komplecie...
aurelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 16:08   #73
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Witam,
szukam szukam i swojego problemu odnalezc nie moge.
kontrolki abs i esp sie swieca. uklady oczywiscie nie dzialaja. tempomat dziala, czujnik zapiecia pasow tez.
czy przyczyna moga byc wykonczone klocki z tylu? bo obstawiam na tyl.
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 17:03   #74
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Cytat:
Napisał dexio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przyczyna moga byc wykonczone klocki z tylu? bo obstawiam na tyl.
Nie, nie ma żadnych czujników przy hamulcach.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 23:31   #75
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

własnie wróciłem z garażu - zmarzłem jak pies a niczego się nie doszukałem.
kable wszystkie w jak najlepszym porządku, natomiast zaniepokoiły mnie dwie kostki w LP i LT nadkolu. mokre jak piorun. po puknięciu posypał się piasek i trochę plastiku.
kable po 3 szt które wchodzą w kostkę trzymają się solidnie. Nie mam pojęcia co dalej robić
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 23:43   #76
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Może podpiąć pod kompa? Jak przetarta wiązka to pokaże nawet przy którym kole.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 17:14   #77
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

problem rozwiązany - tak jak mówili poprzednicy - przetarty/ złamany jeden przewod - lutownica i koszulka termokurczliwa rozwiązała problem.
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 16:46   #78
r4d0m3k
ford::amateur
 
Avatar r4d0m3k
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-03-2014
Skąd: Consett
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Nie gaśnie kontrolka ESP

Witam mam problem z bledem ( u0405 ) wiem ze to jest cos z esp poniewaz pali mi sie kontrolka kontroli trakcji wszystko dziala jak powinno lecz wyczytalem ze to moze byc modul esp poniewaz sa wadliwe lecz jest kolejny problem nie wiem gdzie on sie znajduje :/ czy ktos mial podobny problem z tym ?? Zmienialem kola na letnie pozniej kozystalem z kabla vcm 2 i nie wiem czy cos zrobilem zle ale po filtrowaniu bledow i testa na kablu z samochodem , wyskoczyl mi wlasnie ten blad i kontrolka i nie wiem jak to mozna rozwiazac , pomozecie ?? I gdzie znajde ten czujnik kola lub sensor bo tez mialem cos takiego w bledach ze nieprawidowy odczyt lub cos takiego ;/
r4d0m3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 15:52   #79
Mondragor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

U mnie to samo wystąpiło. Paląca się kontrolka ABS i ESP, nie działający tempomat i czujnik pasów. Komputer mi wykazał błąd w lewym przednim kole. Po przeczytaniu tego tematu, mimo marnej praktyki w "grzebaniu" w samochodach, postanowiłem zlokalizować usterkę. Po zdjęciu koła i zdementowaniu nadkola, znalazłem przerwany kabel praktycznie zaraz pod mocowaniem ochronki kabla do elementu podwozia. Nie jest to odcinek biegnący od czujnika ABS do złączki, tylko ten następny. Jedynie trzeba było wyciągnąć kabel z osłonki na jakimś odcinku (dlatego według mnie niezbędne jest zdementowanie nadkola), przeciągnąć spod mocowania i polutować i zaizolować. Także każdemu, który spotka się z tą usterką radzę po zlokalizowaniu w której części samochodu to się zdarzyło, samemu spróbować to naprawić. Jak dla mnie, gdy nie lutowałem dobrych kilka lat, to sprawiło największą trudność, może te cyny bez dodatku ołowiu już się tak nie rozpływają. Zdjęcie zrobione już po wyciągnięciu kabla spod mocowania i wyczyszczeniu i ściągnięciu kawałka izolacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że praktycznie nic nie musimy uszkadzać czy też wymieniać. Wymiana całego kabla jest już znacznie bardziej skomplikowana...

Ostatnio edytowane przez Mondragor ; 12-05-2014 o 16:00 Powód: problemy ze zdjęciem
Mondragor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 20:16   #80
Przemoxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2012
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Temat pojawił się i u mnie. Utrata mocy i świecące się kontrolki ABS i ESP. Byłem na trzech komputerach i na każdym co innego... Jeden trafił - prawy przód - awaria czujnika lub zwarcie na instalacji. W ASO za samo podłączenie do kompa wołają 270zł i raczej na tym się nie kończy!! Skończyło się na polutowaniu przewodów ok 10cm za kostką.
Przemoxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.