Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2015, 21:57   #1
cikos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-07-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 73
Domyślnie Wskaźnik paliwa wzrasta i maleje - przyczyny

Witam serdecznie.
Zauważyłem ostatnio, że po dłuższym postoju 2,3 godzinnym - tak się złożyło, że w słońcu, po odpaleniu i przejechaniu ok. 300-400 m. wskazówka ilości paliwa szybko wzrasta mniej więcej do połowy baku, aby po chwili powoli opaść do stanu faktycznego paliwa w zbiorniku - mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stan faktyczny jest przynajmniej o połowę niżej. Coś tam poczytałem na forum i pomyślałem, że może to być zapowietrzenie, ale nie wiem czego i jak się pozbyć tego zapowietrzenia - jeżeli to jest to. Byłem w górach i może parkowanie na większych skosach na to wpłynęło? Tylko pamiętam, że byłem kiedyś w Zakopcu i też parkowałem na niezłych skosach i nie miałem takiego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

cikos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 21:25   #2
cikos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-07-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wskaźnik paliwa wzrasta i maleje - przyczyny

Ma ktoś jakieś pomysły?
Okazało się, że nie muszę odpalać samochodu, wystarczy, że przekręcę stacyjkę i wskazówka idzie do pionu, a następnie powolutku, powolutku wraca na swoje miejsce. Mam też wrażenie, że licznik nie pokazuje prawidłowego poziomu paliwa......ale to tylko może być moja sugestia. Gdzie znajduje się czujnik ilości paliwa?
Pozdrawiam
cikos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 07:30   #3
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Wskaźnik paliwa wzrasta i maleje - przyczyny

Miałem taki sam przypadek.Czujnik jest w zbiorniku paliwa.Dojście jest od wnętrza auta.Musisz wyciągnąć dwa fotele od prawej strony i pozdejmować osłonki mocowania foteli w podłodze te platikowe.Następnie prawy tylny próg plastikowy demontujesz,wykładzina podłogi do góry.Zobaczysz czarną okrągłą zaślepkę bodajże na trzech śrubach i odkręcasz ją.Aha zapomniałem dodać,że potrzeba jeszcze wykręcić jedno mocowanie fotela bo inaczej nie odkręcisz tej czarnej zaślepki.Gdy już masz to odkręcone ten czarny dekielek do góry i jest nasz zbiornik z paliwem.Odczepiasz kostkę i przewody paliwowe następnie dużą czarną nakrętkę plastikową i wyciągasz całe ustrojstwo tylko delikatnie.Jest tam płytka ze ścieżkami po której przesówa się pływak i w połowie miałem je powycierane.
Pozdrawiam.
__________________
Galaxy 1.9 TDI AUY + Turbina ARL = 169,5KM i 373,4Nm by ECU PROJECT
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 21:13   #4
cikos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-07-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wskaźnik paliwa wzrasta i maleje - przyczyny

Jest problem z wymienieniem tej płytki?
cikos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.