Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2009, 15:39   #1
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie skrzypiacy tył

podczas manewru np parkowania na jakies nierownosci cos skrzypi nad lewym tylnym kołem.napewno to nie jest zaden z plastykow na tylnej klapie ani połce bo jezdzilem bez tego i tak samo skrzypi........odglos ten jest na 100% ze srodka auta.czy moze to byc osłona-odbojnika amora ? albo poduszka mocowania amora ? jesli tak to jak sie do tego zabrac ?

radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 15:48   #2
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

mam to samo w mkII i doprowadza mnie to do szalenstwa !!!!!!mysle ze moze to tylna kanapa ?? a dokladniej jej oparcie.
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 15:59   #3
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Cytat:
Napisał krzyST200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam to samo w mkII i doprowadza mnie to do szalenstwa !!!!!!mysle ze moze to tylna kanapa ?? a dokladniej jej oparcie.
raczej nie kanapa,bo jak na niej siedzialem [ kobieta prowadziła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.]ten dzwiek wydobywał sie spod tylnej połki,wiec na pewno cos od gornego zawieszenia,nie wiem tylko co i gdzie.
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 16:32   #4
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas manewru np parkowania na jakies nierownosci cos skrzypi nad lewym tylnym kołem.napewno to nie jest zaden z plastykow na tylnej klapie ani połce bo jezdzilem bez tego i tak samo skrzypi........odglos ten jest na 100% ze srodka auta.czy moze to byc osłona-odbojnika amora ? albo poduszka mocowania amora ? jesli tak to jak sie do tego zabrac ?
Nie wiem jakie masz nadwozie, ale u mnie w mk1 w hatchbacku to była cała tylna klapa. Piszczała na zamku w bagażniku. Po jej zamknięciu był wyczuwalny luz jak się ją docisnęło ręką w dół. Wyregulowałem zamek w bagażniku, ale to nic nie dało, dalej był luz, który powodował piski i stukania. Chciałem podłożyć jakąś uszczelkę w mniej widocznym miejscu, aby ciaśniej się zamykał, ale nie zdążyłem. Koleś wjechał mi w bagażnik, tylny pas cofnął się kilka milimetrów i jak ręką odjął ;P Sprawdź może u Ciebie również to jest przyczyną. Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 18:42   #5
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jakie masz nadwozie, ale u mnie w mk1 w hatchbacku to była cała tylna klapa. Piszczała na zamku w bagażniku. Po jej zamknięciu był wyczuwalny luz jak się ją docisnęło ręką w dół. Wyregulowałem zamek w bagażniku, ale to nic nie dało, dalej był luz, który powodował piski i stukania. Chciałem podłożyć jakąś uszczelkę w mniej widocznym miejscu, aby ciaśniej się zamykał, ale nie zdążyłem. Koleś wjechał mi w bagażnik, tylny pas cofnął się kilka milimetrów i jak ręką odjął ;P Sprawdź może u Ciebie również to jest przyczyną. Pozdr
ubieglem Cie bo obnizylem tez zamek ,tak wiec klapa zamyka sie ciasniej i zadnych luzow nie ma na niej.........

skrzypi dokladnie na wysokosci gornego mocowania amortyzatora ,stad bylo moje pytanie jak sie do tego zabrac.
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 19:58   #6
Assasin_Ash
ford::beginner
 
Avatar Assasin_Ash
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

A w pogodę deszczową też Ci skrzypi czy nie?
Assasin_Ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 20:04   #7
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Cytat:
Napisał Assasin_Ash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w pogodę deszczową też Ci skrzypi czy nie?
skrzypi bez wzgledu na pogode..........najbardziej jak parkuje auto i szczegolnie jak sa duze nierownosci przy minimalnej predkosci.
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 21:06   #8
SteelRat
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo kombi GHIA
Silnik: V6
Rocznik: 2003
Postów: 74
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

a moze stabilizator. u mnie zrobienie stabilizatorow i ruszenie zamka klapy wyciszylo piski i stukanie do zera. pomijam plastiki i inne bzdety.
kazdy zjazd z kraweznika brzmial, jakby mi sie auto rozpadaloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

potem mialem straszne piszczenie, chyba znowu wraca.. na laczeniu stabilizatora i lacznika, musze jakis porzadny smar tam zapodac, bo swinstwo WD40 dziala krotko ;]
__________________
V6 Wagon by Kleber
SteelRat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2009, 06:32   #9
Assasin_Ash
ford::beginner
 
Avatar Assasin_Ash
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 23
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Prawdopodobnie to łączniki stabilizatora.Ewentualnie sprawdź czy rura wydechowa nie obija się o belkę tylnego zawieszenia.
Assasin_Ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2009, 09:38   #10
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: skrzypiacy tył

Cytat:
Napisał Assasin_Ash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie to łączniki stabilizatora.Ewentualnie sprawdź czy rura wydechowa nie obija się o belkę tylnego zawieszenia.

łaczniki sa nowe,rura nie obija,pisze przeciez ze to cos jest na wysokosci gornego mocowania amortyzatora,tuz koło połki,wiec albo poduszka albo oslona odbojnika.
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.