Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2011, 13:48   #21
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
-kluczem nasadowym 10, z tyłu silnika dwie śruby mocujące ( spokojnie tam nie ma żadnych uszczelek)
...
To dojście z tyłu rurki jest ,,pierońskie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie można ,,z przodu" by dać tej blaszki??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2011, 15:08   #22
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Talking

moje przmyśłenia dot. zaślepienia egr.................

po pierwsze, zgadza się, środowisko bardziej zanieczyszczam, ale mogę to uzasadnić brakiem reakcji serwisu na objaw cholernego dymienia a pozatym bardziej zanieczyścił środowisko pajac z serwisu, który gazował samochodem na postoju przez 10min, przez 4 wizyty w serwisie, czyli w sumie bez sensu rurował 40min...........................

po drugie, wg. mnie bzdurą jest argument p.t. uboga mieszanka lub zbyt niska temperatura spalania. to wszystko kolejny blef ufoludków z ochrony środowiska (podobnie jak złodzieje z rafinerii naftowych, którzy twierdzą że jazda z instalacją gazową skraca żywotność silnika. znajdźcie chociać jednego taksówkarza który twierdzi że gaz uszkadza jego silnik, mój brat w audi A4 na gazie zrobił juz 240 tyś km. i co ?)

jeżeli chodzi o niską temperaturę spalania, to czegoś tu nie rozumiem!!! to po jasną cholerę pakuję się intercooler-y? no właśnie po to aby obnizyć temperatuę powietrza doładowanego (dla zwiększenia efektu spalania) CHYBA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

uboga mieszanka?......... hmmmmmmmmm, ale wszyscy mamy sondy lambda, która mierzy zawartośc co2 w spalinach i dostosowuję odpowiednią mieszankę........

powyższy tekst jest moim przemyśleniem, więc proszę o nie komentowanie w sposób negatywny tego posta, oraz proszę o ewentulane wypowiedzi fachowców co o tym sądzą.

p.s. gość w serwisie (mistrz serwisu ) powiedział cichaczem,że egr do zło dla silnika.................


pozdrawiam
piotr

do macieja................
dojście wcale nie jest takie złe, potrzebny jest tylko klucz nasadowy 10.
możesz zaślepić tę rurkę gdzie tam chcesz, ale właśnie przy mocowaniu w tylnej części jest najłatwiej.............. wycinasz blaszkę i gotowe, montujesz do kupy wszystko z powrotem bez żadnych oznak wizulanych że coć tam gmerałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 11-06-2011 o 04:34 Powód: regulamin pkt21
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 08:55   #23
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po drugie, wg. mnie bzdurą jest argument p.t. uboga mieszanka lub zbyt niska temperatura spalania.
Ej, no - jaka niska temperatura spalania? Uboga mieszanka = wyższa temperatura spalania. Potrafi w skrajnym przypadku dziurę w tłoku wypalić, widziałem na własne oczy...

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli chodzi o niską temperaturę spalania, to czegoś tu nie rozumiem!!! to po jasną cholerę pakuję się intercooler-y? no właśnie po to aby obnizyć temperatuę powietrza doładowanego (dla zwiększenia efektu spalania) CHYBA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwiększenie efektu spalania? Może jednak zmiana ciężaru właściwego powietrza, a co za tym idzie zwiększenie efektu doładowania.

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uboga mieszanka?......... hmmmmmmmmm, ale wszyscy mamy sondy lambda, która mierzy zawartośc co2 w spalinach i dostosowuję odpowiednią mieszankę........
Tak, tylko komputer sterujący silnikiem dobierając skład mieszanki bierze pod uwagę również recyrkulację spalin, którą ty wyciąłeś.

Ale mówiąc szczerze wpływ jest zapewne niewielki, zależało mi jedynie na tym, żeby spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy i uświadomić sobie ewentualne konsekwencje zaślepienia EGR. Nie twierdzę przecież, że ci ta akcja silnik rozwali w 1000km... Za to ty od razu z grubej rury dałeś, że bzdura itd... Nieładnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powyższy tekst jest moim przemyśleniem, więc proszę o nie komentowanie w sposób negatywny tego posta, oraz proszę o ewentulane wypowiedzi fachowców co o tym sądzą.
A mogą niefachowcy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. gość w serwisie (mistrz serwisu ) powiedział cichaczem,że egr do zło dla silnika.................
Pełna zgoda. Już to badziewie raz w mondeo czyściłem. A potem ręce przez kilka dni...

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 11:13   #24
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

..........może rzeczywiście trochę z grubej rury poleciałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.............

..........SORRY................................... ......................................
.............Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...........................
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 14:19   #25
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

No hay problemo!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 18:41   #26
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawiercić dwa otwory (otwór chyba 13mm)
...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.nawiercić dwa otwory 6mm !!!

-największy kłopot miałem z dolną śrubką z przodu kolektora - piekielne dojście, najlepiej mieć torxa T30 z giętym lub łamanym przegubem,
-to była bardziej robota dla Ginekologa, niż dla Mechanika-amatora i pewnie dlatego cała operacja trwała u mnie ok. 2 godzin. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-,,blaszkę'' dałem 1,5mm, bo czytałem, że cieńsza szybko się przepala,
... reszta, jak u Piorth-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 15:16   #27
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

No i kolejny EGR zaslepiony w S maxiu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 16:01   #28
levi
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Explorer
Silnik: 2.3
Rocznik: 2020
Postów: 36
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli środowisko otrzymuje 0,00000000000000000000001 % zanieczyszczeń więcej.

A globalne ocieplenie?!
W skali globu masz rację ale dla twojego bezpośredniego otoczenia to znacznie więcej bo zamiast x ppm będziesz go miał 50x ppm, 100x ppm albo i więcej (nie wiem ile daje ten zawór)

Nikt tutaj nie martwi się o całą ziemię a o własne podwórko.
levi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 16:19   #29
levi
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Explorer
Silnik: 2.3
Rocznik: 2020
Postów: 36
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moje przmyśłenia dot. zaślepienia egr.................

po pierwsze, zgadza się, środowisko bardziej zanieczyszczam, ale mogę to uzasadnić brakiem reakcji serwisu na objaw cholernego dymienia a pozatym bardziej zanieczyścił środowisko pajac z serwisu, który gazował samochodem na postoju przez 10min, przez 4 wizyty w serwisie, czyli w sumie bez sensu rurował 40min...........................
Myślę, że to kwestia twojego sumienia. Silnik z zaślepionym EGR na pewno nie spełnia założonej przez producenta normy EURO i truje twoje otoczenie bardziej.

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po drugie, wg. mnie bzdurą jest argument p.t. uboga mieszanka lub zbyt niska temperatura spalania. to wszystko kolejny blef ufoludków z ochrony środowiska (podobnie jak złodzieje z rafinerii naftowych, którzy twierdzą że jazda z instalacją gazową skraca żywotność silnika. znajdźcie chociać jednego taksówkarza który twierdzi że gaz uszkadza jego silnik, mój brat w audi A4 na gazie zrobił juz 240 tyś km. i co ?)

jeżeli chodzi o niską temperaturę spalania, to czegoś tu nie rozumiem!!! to po jasną cholerę pakuję się intercooler-y? no właśnie po to aby obnizyć temperatuę powietrza doładowanego (dla zwiększenia efektu spalania) CHYBA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

uboga mieszanka?......... hmmmmmmmmm, ale wszyscy mamy sondy lambda, która mierzy zawartośc co2 w spalinach i dostosowuję odpowiednią mieszankę........

powyższy tekst jest moim przemyśleniem, więc proszę o nie komentowanie w sposób negatywny tego posta, oraz proszę o ewentulane wypowiedzi fachowców co o tym sądzą.

p.s. gość w serwisie (mistrz serwisu ) powiedział cichaczem,że egr do zło dla silnika.................
[...]
EGR w silniku wysokoprężnym to zło (nie tak jak w przypadku silników benzynowych gdzie pomaga). Obniża wydajność i powoduje szybsze zużycie przy dużych obciążeniach. Poza tym powoduje wydzielanie się większej ilości cząstek stałych (dlatego DPF). EGR w dieslu to głównie ekologia !

BTW. Intercooler jest po to żeby do komory spalania wepchnąć jeszcze więcej powietrza.
levi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 18:06   #30
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

sorry ale czegoś nie rozumiem, jak to zatruwam swoje podwórko, przecież nie mieszkam pod kloszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a poza tym silnik z egr i dpf s spełnia normy euro 4, natomiast gdzieś wyczytałem że bez egr tylko euro3 (więc nie ma tragedii).
ciekawostka: juz niedługo będą obowiązywać normy euro 5, więc już sobie wyobrażam kolejne rowiązanie, które może nie zatruwa środowiska, ale nerwy użytkownika pojazdu z całą pewnością tak.

co do większej ilości powietrza (zwiększone ciśnienie) w komorze spalania nie służy intercooler tylko turbo..........

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez piotrh ; 14-06-2011 o 18:26
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.