Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2011, 23:01   #1
marck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Wa-wa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Od pewnego czasu mam problem z włożeniem wstecznego i pierwszego biegu. Czy to skrzynka , czy może coś ze sprzęgła? Bardzo dzięki za sugestię.

marck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 12:29   #2
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Mam podobne objawy.
Byłem z tym u mechanika i stwierdził że to problemy z wysprzęglaniem.
Zasugerował, abym jeździł tak ile się da i pod żadnym pozorem nie próbował na siłę wrzucać biegu, bo pokrzywie wysprzęglik (chyba wysprzęglik, bo mogłem coś pomieszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Jeśli objawy będą się nasilać, niestety trzeba będzie zabrać się za wymianę sprzęgła i przy okazji sprawdzić też co z 2-masówką - koszty niestety nie są małe ...

W każdym razie, jeśli biegu nie uda się wrzucić, to wyłącz silnik i wówczas wbij bieg, a następnie uruchom samochód (oczywiście z wciśniętym sprzęgłem).
__________________
Ekspert - to człowiek, który przestał myśleć - on wie.
(Frank Lloyd Wright)

Ostatnio edytowane przez pawels_123 ; 14-10-2011 o 13:02
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 12:30   #3
Arek4791
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 145
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

A jak pracuje pedał sprzęgła?od samego początku jest opór czy spada na dół i dopiero na dole bierze?
__________________
Była fiesta 1.3
Opel signum 2.2DTI
Opel signum 3.0CDTI
Jest mondeo 2.0 TDCi
Arek4791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 20:49   #4
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Jeśli masz problem z wrzuceniem jedynki/wstecznego (skrajne położenia) na zimnym silniku zwłaszcza to padł ci wysprzęglik. Na ciepłym powinno być wszystko tip top, w początkowej fazie umierania.
Koszt wysprzeglika moze nie jest wielki ale trzeba skrzynie rozebrac, wiec jesli masz troche km przejechanych to zerknij na tarcze i docisk.

Ps. Dwumasy bym do tego nie mieszal tak na samym poczatku. Sprawdzic mozna, ale dopoki nie rzuca ci budą jak wlaczasz/wylaczasz samochod to sie nia nie przejmuj.

Ostatnio edytowane przez panoramix ; 14-10-2011 o 20:51
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 23:36   #5
marck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Wa-wa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Przepraszam, długo mnie tu nie było. Także byłem u mechanika i dowiedziałem się że to początek końca sprzęgła. Na razie jeszcze udaje się wrzucić te biegi ale trzeba na to sposobu (przy minimalnie toczącym się samochodzie bez problemu wchodzą). Dzięki za rady! A ja zaczynam rozglądać się za stosunkowo tanim , a dobrym zestawem sprzęgłowo-dwumasowym. Pozdrawiam
P.S. Mam przelatane na nim około 100000 km.
marck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2016, 22:24   #6
darogaw77
ford::beginner
 
Avatar darogaw77
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 09-12-2015
Skąd: Bochnia/Wiedeń
Model: s-max Titanium 5os.
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Witam!nie chcę zakładać nowego tematu dlatego tutaj pisze. Chodzi o to ze mam podobny problem z jedynka wstecznym i dwójką lecz zanim przejdę do meritum zacznę od tego ze po zakupie auta a było to jakieś 40 tys km temu zmuszony byłem do wymiany wału korbowego co za tym idzie 2masy bo ponoć ta właśnie rozwalila wal.Kiedy wymieniłem wal (kupilem uzywke)plus 2mase (funkiel nówka ze sklepu forda z całym zestawem ma się rozumiec) zadowolony jak dziecko z zabawki pojeździl em tydzień i tak jak by mi zabawkę ukradli zalamalem się. Mianowicie zaczęły robić się problemy z biegami tzn.wlaczam 1 wchodzi tak jak gdyby wsteczny ja blokował i niby wchodzi ale tak ni jak(mowa tu o ciepłym silniku)zmartwilo mnie to trochę ale pomyślałem looz zobaczę rano i stało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpalam włączam 1 ciężko wchodzi włączam R ciężko wchodzi ruszam zmieniam 1 na 2 a tu ta dwójka jak bym sprzęgła nie dopchal do konca zazgrzylalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pojeździl em silnik się rozgrzal i niby ok ale jak gasilem auto trzepalo nim jak bym dalej miał problem z 2 masą,hmm pomyślałem,patrzyłem na ręce mechanika bo kumpel,nie wymienił mi jakiejś innej wypakowal z pudełka i zamontowal przy użyciu jakiegoś tam specjalnego narzędzia.Pojechalem do niego powiedziałem o przypadku,stwierdził że skoro jak na zimnym biegu najpierw wcisne 3 na postoju a później R lub 1 to wchodzi idealnie znaczy problem jest w synchronizatorach.Powymienial R 1 i 2 i jak wyjechałem było super przez dzień później jak zawszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.no lipa myślę dzwonie do mechanika a ten mi na to ze on już nie wie co jest i taki załamany sprawa zwracam się z uprzejma prośbą o pomoc być może miał ktoś z Was taki przypadek a może ktoś porostu podsunie jakis pomysł co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
darogaw77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 23:02   #7
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Siemka Darogaw77 posiadam 2.2tdci kilka miesięcy temu po zakupie miałam ten sam problem sprzęgło 1 szarpniecie wsteczny ciężko wpadał a z dwójka było jak u Ciebie. Wymieniłem olej w skrzyni i płyn hydrauliczny i nic nie pomogło no może trochę wsteczny wchodzi lepiej ale szarpniecie na 1 zostało jak przytrzymam nogę przez 3 sek na sprzęgle to wtedy nie szarpie. Między czasie pojeździlem po komisach i 3 na 5 którymi jeździłem miały to samo przebiegi w granicach 150tys km. Dałem sobie spokój i jeżdżę zrobiłem juz 11tys km przy 1 i 2 czekam 2 sek na sprzęgłe. W moim przypadku może to być wysprzęglik choć gdzieś już czytałem że koleś zmienił i dalej to samo. Dodam że volvo mojego kolegi s80 2.4b ma tak samo te auta mają podobne skrzynie Ja mam m66 on m56. Na moje oko ten typ tak ma jeździć i nasłuchiwac. Spróbuj jak ja przy 1 i r 3 sek poczekaj na sprzęgle i pomiędzy 1 i 2 tak samo delikatnie nie jak w hondach ��powinno zadziałać. Pozdro
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 14:57   #8
darogaw77
ford::beginner
 
Avatar darogaw77
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 09-12-2015
Skąd: Bochnia/Wiedeń
Model: s-max Titanium 5os.
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Siemka szela87,patrzyłem przez dwa dni na post ze może ktoś coś podpowie i lipa nic a Ty mi w 3 dniu napisałeś ;-) nie stety przytrzymanie sprzęgła dłużej nic nie daje w moim przypadku natomiast dowiedziałem się ze może być 2masa wadliwa i trzeba by ją było reklamować ja nie stety nie mogę czekać bo auto służy mi nie tylko do okazjonalnej jazdy ale będę musiał pomyśleć aż pewnie stracę gwarancje ;-)tak czy siak bardzo Ci dziękuję za sugestie jak tylko rozwiąże swój problem napewno dam znać. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
darogaw77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 19:49   #9
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

Witam

Utrudnione włączenia biegu wstecznego i pierwszego jest nierozłączenie połączenia silnik-skrz.biegów.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 20:27   #10
darogaw77
ford::beginner
 
Avatar darogaw77
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 09-12-2015
Skąd: Bochnia/Wiedeń
Model: s-max Titanium 5os.
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jedynka i wsteczny bieg nie chcą wchodzić. 2,0 tdci 140km

#Basra mógł byś rozwijać temat tzn tak po chlopskiemu?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
darogaw77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.