Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2014, 14:35   #1
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie focus c-max 2004 co sądzicie ?

witam,
postanowiłem podpiąć się do tematu, coby nie tworzyć śmieci w tym dziale
otóż prosiłbym o ocenę tego modelu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

VIN: WF0MXXGCDM4G09289

Co się rzuca w oczy, o co powinienem zapytać przy dokładnie tym aucie? Jutro rano planuję podjechać i obejrzeć.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 15:56   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Moim zdaniem auto warte zainteresowania, wymienione sprzęgło + dwumasa i klocki. 13999 z opłatami do negocjacji cena ok, auto też
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 17:39   #3
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Do 13999zł należy doliczyć koszta rejestracji.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat z treści oferty na Allegro:
"Całkowity koszt opłat 1400zł (które zostały już zrobione) należy doliczyć do ceny. "

Wymienione części to duży atut, jeśli jest na to dowód.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 17:53   #4
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

...jeśli jest na to dowód. A jeśli nie ma, jestem w stanie sprawdzić czy faktycznie został wymieniony dwumas i sprzęgło? O ile klocki mogę zbadać paluchem, tak tu nie wiem na co zwrócić uwagę. Może na coś przy ruszaniu powinienem zwrócić uwagę?
Miałem do czynienia z fiatowskim JTD i francuskim Dti i każdy chodzi inaczej, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy po wymianie owych części jest jakaś rzucająca się w oczy różnica, bądź sposób na sprawdzenie tego bez kanału.
Następną kwestią jest to, że auto zostało wystawione z dwa tyg temu i pomimo tylu wyświetleń, nadal nie zostało sprzedane.
Chciałbym się również zapytać na co zwrócić uwagę przy tej jednostce napędowej. Przejrzałem wiele stron w tym dziale, a wszystkich jest ponad 250 i aby doszukać się czegoś konkretnego musiałbym tu spędzić dnie i noce. Szukajka również wyrzuca mi mnóstwo wątków, którym musiałbym poświęcić bardzo dużo czasu...
Może jakieś wskazówki? Byłbym bardzo wdzięcznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit.
i chciałbym jeszcze dopytać o ten nieszczęsny elektryczny hamulec ręczny. Wiele słyszałem, różnych opinii... i nie do końca jestem przekonany. Jak to jest, jak akumulator padnie, bądź przymarźnie w zimie? Borykał się ktoś z takimi problemami? Może lepiej dać sobie spokój i szukać manuala?


edit2.

jeszcze proszę o ocenę tego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

właściciel jeszcze jest w dojczlandach przez co nie ma możliwości wysłania VINu.

Ostatnio edytowane przez bayerp ; 15-05-2014 o 18:18
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 16:26   #5
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

A co sądzicie o tym modelu ?
Wstępnie oglądałem, byłbym nawet zdecydowany, lecz okazało się, że ma DPFa. Właściciel w zeszłym roku dolał płynu do filtra i jeździ. Twierdzi, że nie ma z nim żadnych problemów, a dojeżdża do pracy 40km w jedną stronę i nie jeździ drogami expresowymi. Nie chce mi się wierzyć, że bez problemów przebiegało wypalanie filtra, no ale może faktycznie tak było...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2014, 22:52   #6
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Auto z 2004 roku i DPFGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce mi się wierzyć, że bez problemów przebiegało wypalanie filtra, no ale może faktycznie tak było...
A mi się coś nie chce wierzyć, że auto posiada DPF-a.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 01:12   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i chciałbym jeszcze dopytać o ten nieszczęsny elektryczny hamulec ręczny. Wiele słyszałem, różnych opinii... i nie do końca jestem przekonany. Jak to jest, jak akumulator padnie, bądź przymarźnie w zimie? Borykał się ktoś z takimi problemami? Może lepiej dać sobie spokój i szukać manuala?
To nie jest nieszczęsny patent. O ile nie jesteś fanem "latania bokiem" co przy wysokiej budzie jest średnim pomysłem, to będziesz tylko zadowolony. Ja swoim samochodem zrobiłem już ponad 130kkm, przeżył 5 zim w Polsce, temperatury poniżej -20 stopni i nie stwarzał do tej pory żadnych problemów. Trzeba się tylko nauczyć z nim ruszać pod wzniesienia, bo nie ma możliwości zdecydowania o tym jak szybko hamulec puści.

Jeśli zdechnie Ci aku, to pod podłogą schowka pod podłokietnikiem masz taką rączkę do "manualnego" zwolnienia tego hamulca w razie jakby trzeba było go wciągnąć na lawetę.
To co docenisz w porównaniu z manualnym ręcznym, to wielkość schowka pod podłokietnikiem. Jest PRZEPASTNY jak przysłowiowa damska torebka - wszystko tam wsadzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do tego 1.6TdCi, to ja brałbym teraz 2.0TdCi. Różnica w spalaniu mała, a frajda z jazdy nieporównywalna. Poza tym 2.0 ma mniej bolączek niż 1.6 (podobno).

Wymiany sprzęgła i dwumasu to raczej nie sprawdzisz, możesz sprawdzić czy sprzęgło bierze wysyko czy praktycznie od razu po delikatnym jego puszczeniu. Opcja 2 jest porządana.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 02:29   #8
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto z 2004 roku i DPFGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A mi się coś nie chce wierzyć, że auto posiada DPF-a.
no niestety... VIN został rozkodowany i w rozpisce jest napisane "Emisja spalin poziom IV + DPF" też nie chciało mi się wierzyć, ale jest czarno na białym...

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do tego 1.6TdCi, to ja brałbym teraz 2.0TdCi. Różnica w spalaniu mała, a frajda z jazdy nieporównywalna. Poza tym 2.0 ma mniej bolączek niż 1.6 (podobno).
wybór padł na 2.0. przejechałem się i jednym i drugim i zdecydowanie wolę czuć się bezpieczniej, mając trochę więcej kucy pod nogą.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opcja 2 jest porządana.
no tak...tylko ten nieszczęsny DPF... ale zawsze pozostaje możliwość usunięcia go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

btw. Dzięki za info na temat ręcznego, przy oglądaniu wielu egzemplarzy, już zauważyłem jak wygodny jest ten bajer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bayerp ; 01-06-2014 o 02:35
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.