Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2014, 08:34   #1
bartekkolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

zastanawiam się nad zakupem tego autka (Mondeo 2010, 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto ma teraz przejechane 160 tyś. (zastanawiające jest że przejechało już 5 tyś i nikt nie kupił, no ale może po prostu czeka na mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Wygląda ładnie, pomimo trochę dużego przebiegu jak na 4 latka.
Czy możecie podpowiedzieć co przy takim przebiegu czeka do wymiany? na pewno przy 200 tyś wymienić trzeba pasek rozrządu, ale może z doświadczenia wiadomo po jakim przebiegu będzie to wymiany dwumasa, turbina itp.
Chciałbym wiedzieć mniej więcej ile muszę z założenia dołożyć jeszcze do ceny auta na potencjalne najbliższe naprawy. Oczywiście przed zakupem prześwietlę auto w serwisie, ale coś może statystycznie padać np. po 160 tyś a teraz jest sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bartekkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 08:44   #2
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

Padłem jak przeczytałem, że to jest duży czteroletni przebieg xD

Ja sądzę że wymiana dwumasy będzie gdzieś na 183 571 km
Zaś Turbina pada najczęściej na 194 461 km.

Taki przebieg jest naprawdę mały jak na taki samochód, tylko ten silnik trochę jak od kosiarki, szybkiej jazdy oraz przyspieszenia bym się po nim nie spodziewał.
Wiem jedno w 2.0 jakoś częściej sie pasek wymienia a w tej wersji nie mam pojęcia.
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 08:53   #3
bartekkolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

widzę, że humor koledze dopisuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że pytanie może wyglądać na głupie i zależy to od jazdy, dbania itp, ale może stali bywalcy są w stanie powiedzieć że często koło 180 tyś pada turbina... nie wiem dlatego pytam.
Przebieg nie jest tragiczny ale to 40 tyś/ rok więc też nie mało. Co ciekawe wg. historii po 1 roku miał zrobione 80 tyś.
1.8 trochę rzeczywiście słaby, no i ma 5 biegów, ale za to nie ma DPF
bartekkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 09:03   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

Przecież to jest diesel !!

Czemu ciągle panuje opinia że dieslem się robi rocznie 10 tys km ?!?!

Dwumasa i turbo nie padają od przebiegu ale stylu jazdy. Znam niejedno autko, które ma nastukane ponad 250 tys i oprócz rozrządu reszta śmiga bezawaryjnie.


Co do przebiegu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dwuletnie diesel dużo ponad 200 tys - i myślisz że coś z nimi jest nie tak? Jakbym bym na kupnie to już bym brał bo przebieg to najmniej ważna rzecz w ropniaku.


Proponuję się skupić bardziej czy auto nie było bite, spawane, malowane i ogólnie w jakim jest stanie technicznym.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 09:07   #5
bartekkolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

a czy ktoś kto ma takie 1.8 może się wypowiedzieć czy rzeczywiście ten silnik daje radę i nie brakuje zbytnio 6tki? Nie spodziewam się sportowej jazdy, ale chciałbym móc jadąc z rodzinką i bagażami wyprzedzić ciężarówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartekkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 09:09   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

Na forum jest Kolega z S-maxem z 2010r i przelotem ponad .... 400kkm bez wymiany sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle że on ma 2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 11:55   #7
czader
ford::average
 
Imię: Lucas
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Wrocław
Model: był S-MAX szukam nowszego :-)
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

Mam dwa lata S-max a z tym silnikem - ma w tej chwil 170 tys. jak kupilem bylo (niby 140 tys).

Rozrzad to bym zmienial od razu bo jak poczytasz wiecej ( i moj przypadek tez to pokazuje)

tam jest slabo z mokrym paskiem ( bo sa dwa).

U mnie byl problem z tylnymi zaciskami trzeba bylo regenerowac - ktos przy wymianie klocow uszkodzil gumki na tloczkach i zrobila sie masakra.

Poza tym smiga OK - z typowych drobnych usterek to wylacznik tylnej klapy, wiazka czujnikow cofania ...

Ale wg mnie mozna sie psychicznie nastawiac na sprzeglo choc niekoniecznie zalezy od sposobu jazdy , turbiny wtryski sa raczej trwale ...

Jezeli chodzi o moc - troche kiche jest ta wersja 100KM bo 125KM w ciezszym s-maxie szalu nie robi ale mozna zawirusowac i nie ma znaczenia czy byl 100 czy 125KM.

Ogolnie silnik dosc trwaly ale faktycznie dzwiek ma dupowaty i bardzo kiepski przebieg momentu. Po przyzwyczajeniu da sie jezdzic. Mnie wkurza ze pali tyle samo co mocniejszy 2.0 140/163 KM ...


Jezeli chodzi o brak 6 to chyba nie ma wiekszego znacznia - 6 troche zmniejsza zuzycia pal na trasie ale trzeba sie wiecej w miescie nawajchlowac ...

Ostatnio edytowane przez czader ; 05-06-2014 o 12:06
czader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 12:45   #8
bartekkolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

dzięki za rzeczowe informacje
bartekkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 12:58   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

silnik 1.8 tdci to jest konstrukcja z lat 90-tych, którą cięgle modyfikują i usprawniają. charakterystyki ma takie jak widać, sprzed epoki
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 13:20   #10
czader
ford::average
 
Imię: Lucas
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Wrocław
Model: był S-MAX szukam nowszego :-)
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 1.8 diesel 160 tyś - co przy takim przebiegu

raczej usprawniali/modyfikowali bo 1.8TDCI nie jest juz produkowany , w osobowkach nie montowany po 2010 a w dostawczych po 2012 czy 2013.

Faktycznie stary kapec - ma tylko pare zalet - w miare prosta konstrukcja ( chociaz rorzad to jedna wielka masakra - koszt wym. serwis 4000zl / pan Heniek 2000zl. ,brak DPF, dosc dopracowany brak typowych wad konstrukcyjnych, tanie i dobrze dostepne czesci

Jeszcze z awari to przypomnialo mi sie ze padla pompa wody - ja wiec sugerowalbym wymiane z rorzadem ( nie kaza tak robic bo napedza ja pasek wielorowkowy) u mnie rok po wymianie rorzadu zaczela cieknac ( po ok 15 tys km os wym rozrzadu).

Ostatnio edytowane przez czader ; 05-06-2014 o 13:24
czader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.