Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2011, 19:20   #31
lebex
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK4 Titanium X Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 63
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzilo mi o to ze jak nie ma mgly ze wtedy najwiecej swieca na boki i na kawalek przed auto>
A jak jest mgła to wtedy świecą tylko na prosto ?

lebex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 21:58   #32
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
< chodzilo mi o to ze jak nie ma mgly ze wtedy najwiecej swieca na boki i na kawalek przed auto>
Jak nie ma mgły to nie włącza się przeciwmgielnych.
Ogólnie po naszych drogach jeździ mnóstwo ludzi mających "w głębokim poważaniu" fakt oślepiania innych, obojętnie jakim rodzajem świateł. Policja też chyba nie zwraca na to uwagi więc kto tylko ma fantazje, realizuje ją nie licząc się z pozostałymi uczestnikami ruchu.
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 08:49   #33
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

lebex Twoje swieca na pedaly zebys je widzial....

Nie wiem ze to tak ciezko zrozumiec , ze jak ma sie wlaczone swiatla mijania , to halogeny nie maja prawo swiecic mocniej i dalej niz te swiatla. Nie wiem czy to takie ciezkie lebex do zrozumienia czy jaki h...

boropi ciesze sie ze teraz mi powiedziales ze sie nie wlacza. Super to znikna te wszystkie cwoki jezdzace na tych swiatlach. ufff ulzyles mi
Jeszcze gdyby to oryginalne byly halogeny to polowa biedy bo te po oczach nie daja. Tylko akurat Ci co najbardziej na nich jezdza sobie sami montowali.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 08:41   #34
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

Przeciwmgielne tak samo świecą na boki jak i do przodu. Światła mijania i drogowe są kierunkowe i mają za zadanie oświetlać do przodu+prawe pobocze. Haluny dają światło rozproszone tak samo do przodu jak i na boki. I tak jak jeden z kolegów napisał mgła nie sięga do samej ziemi i z tego powodu umieszcza się halogeny jak najniżej pojazdu. Co do jazdy w normalnych warunkach na p.mgielnych to uważam że policja powinna dawać mandaty w wysokości 1000 zł i bezwzględnie ścigać takich driverów.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 16:10   #35
gepardcheester
ford::average
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gródek
Model: Mondeo MK II 1.8
Silnik: 1.8 PB+LPG 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 160
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

ja mam zaś pytanie czy w mondziaku mk 2 można przełożyć przeciwmgielki z wersji Ghia do zwyklej wersji? czy trzeba robic jakies dodatkowe kabelki do instalacji czy wszystko jest?
gepardcheester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 16:11   #36
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciwmgielne tak samo świecą na boki jak i do przodu. Światła mijania i drogowe są kierunkowe i mają za zadanie oświetlać do przodu+prawe pobocze. Haluny dają światło rozproszone tak samo do przodu jak i na boki. I tak jak jeden z kolegów napisał mgła nie sięga do samej ziemi i z tego powodu umieszcza się halogeny jak najniżej pojazdu. Co do jazdy w normalnych warunkach na p.mgielnych to uważam że policja powinna dawać mandaty w wysokości 1000 zł i bezwzględnie ścigać takich driverów.
Jak kolega napisał halogeny świecą nisko, a wiec nie oślepiają bezpośrednio kierowców, jednak zgadzam się tylko wtedy gdy pada deszcz bo światło to odbija się o mokre podłoże, jednak w dzień to nie robi żadnej różnicy po za większym spalaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2011, 12:55   #37
MondiuszNowicjusz
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-09-2011
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo mk2 hatchback
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak sprawują się Wam światła przeciwmgielne - czy one są takie słabe??

Witam wszystkich jestem tu nowy. Podłączam się pod temat bo zauważyłem pewien problem i chciałbym z tego mieć jakaś radę na przyszłość. Sprawa dotyczy tzw. halogenów DEPO. Z tego co zauważyłem w sklepach z częściami , sprzedawane są lampy bez gniazd. Chodzi mi dokładnie o element, który łączy wyprowadzenia żarówki H3 z przewodem zasilającym. Chciałbym kupić te halogenki ale ich nie podłącze bo posiadam tylko przewody z zielonymi końcówkami już do wpięcia w lampę.
Halogeny miałyby być do Mondeo mk2 z 2000r.

Co powinien mieć halogen w swojej budowie a co powinienem mieć już w aucie.?? Z tego co mi się wydaje powinien być on kompletny, gotowy do założenia żarówki i do wpięcia przewodu.

Spotkałem się z opiniami sprzedawców, że tak są właśnie sprzedawane o.0
MondiuszNowicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.