Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2016, 22:45   #1
olowek183
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-01-2013
Skąd: Zalewo
Model: s-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Wywaliło błąd usterka silnika

Witam dzisiaj wybrałem się do rodziny i po przejechaniu kilometra wywaliło mi błąd usterka silnika. Auto nie straciło mocy i nie dało negatywnych objawów więc kontynuowałem jazdę. Jednak w drodze powrotnej po przejechaniu około 200km usłyszałem dziwny dźwięk z pod maski. Dźwięk ciężko opisać ale po głębszym wsłuchaniu jakby w kolektorze ssącym koło przepustnicy. Mechanik podpiął pod kompa i wyskoczyło coś takiego:usterka silnika nieszczelności pomiędzy przepływomierzem maf a przepustnicą zbyt wysoki sygnał częstotliwości w toku. Może ktoś coś podpowie na ten temat. przepraszam też jeżeli coś takiego było na forum a nie znalazłem pzdr

Bump: Silnik 2,5 T

Bump: Jeszcze dodam że te dziwne jazgotanie cichnie gdy dodam gazu i na wolnych obrotach słychać świst powietrza

olowek183 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 23:35   #2
olowek183
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-01-2013
Skąd: Zalewo
Model: s-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wywaliło błąd usterka silnika

Witam prawdopodobnie doszedłem co jest przyczyną piszczącego silnika. Dzisiaj podczas piszczenia kolega odkręcił korek oleju. Trochę był z nim problem bo silnik go strasznie ssał, ale przestało piszczeć. Po poczytaniu na forum znalazłem typową tego typu usterką jak pęknięta membrana separatora oleju. Jutro z samego rana mam zamiar ją zamówić, ale może ktoś mi podpowie jakie mogą być jeszcze przyczyny oznak wyżej opisanych. Na OLX membrana 270 zł nie chciałbym niepotrzebnie ich wydać . Pozdrawiam
olowek183 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 23:19   #3
MQ1
ford::average
 
Avatar MQ1
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wywaliło błąd usterka silnika

Podobno chłopaki z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] robią to u siebie od niedawna.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiem że Wawa, ale pkt zaczepienia jest.
MQ1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 09:50   #4
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Wywaliło błąd usterka silnika

Ta oznaka jest wystarczająca.Wymień membranę lub cały filtr oleju(ostatnie modele mają poprawioną konstrukcję).Nie męcz silnika,jak przeciągniesz to koszty wzrosną znacznie.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 22:54   #5
olowek183
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-01-2013
Skąd: Zalewo
Model: s-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wywaliło błąd usterka silnika

Wczoraj wymieniłem membranę. Silnik przestał gwizdać i bez problemu można odkręcić korek wlewu oleju. Koszt membrany, zapasowego wieczka i sprężyny 330zł z przesyłką od pana z olx. Czas wymiany około godziny. Przed wymianą jeżdziłem ze zdjętym przewodem odmy znajdującym się pod plastikową górną osłoną silnika więc nie męczyłem silnika. Jakby ktoś miał podobny problem to chętnie podpowiem. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
olowek183 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.