Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2011, 07:09   #71
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: W upały nie otwiera się tylna klapa

hmm.. dosyć ciekawy przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie pomogę Ci, bo mam starego dziada, ale chętnie poczytam temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak teraz sobie podumałem.. ucieka prąd.. hmm sprawdziłbym przekaźnik i instalacje w klapie czy nie jest nigdzie nadszarpnięta lub połamana.. ale to tylko moja rozkmina... Aha i sprawdź napięcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 07:22   #72
byq84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: W upały nie otwiera się tylna klapa

Cześć, mam ten sam problem od roku. Po nagrzaniu klapy jest problem z otwarciem, też myślałem że to mikrostyk ale on działa bez problemu. Gdzieś wyczytałem że podczas upału przycina się "ślimak" otwierający i zamykający zamek. Próbowałem wpuszczać w zamek wd40, ale niestety nie pomaga. W Weekend postaram się rozebrać poszycie tylnej klapy, tak jak do wyjęcia mikro przełącznika i przyjrzę się dokładnie co jest grane. Z kluczyka otwiera się bez problemu, niestety inżynierowie Forda nie pomyśleli że trzeba zdejmować tablicę rejestracyjną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byq84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 07:54   #73
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: W upały nie otwiera się tylna klapa

gdybym miał kluczyk w klapie jak Ty to bym sie wogole nie przejmowal ale w moim nie ma kluczyka i jak stoi na sloncu to klapy nie otworze w zaden sposob
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 08:17   #74
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: W upały nie otwiera się tylna klapa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
znalazłem taki temat i tam sugerują że winny będzie zamek centralny w drzwiach kierowcy

Cytat:
Napisał kundziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak teraz sobie podumałem.. ucieka prąd
cos w tym jest bo bardzo często jak wysiadam z auta po jeździe to dostaje pstryczka od drzwi kierowcy (cos podobnego jak te iskrowniki w zapalniczkach)

Ostatnio edytowane przez matias18 ; 01-06-2011 o 08:21
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 12:07   #75
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

ostatnio też tak miałem że mnie prąd kopał..ale nie miałem żadnych problemów z autem więc chyba samo się elektryzuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa razy mu oddałem kopem w oponę i w końcu ustało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a z tym tematem co podesłałeś to dobra sprawa, to może być to - powodzenia życzę zabawy co nie miara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 10:43   #76
seiko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Miałem ten sam kłopot nie otwierała się z przycisku w klapie pomogło sprawdzenie wiązki przewodów idących do klapy jeden przerwany ......
seiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 06:10   #77
byq84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Matias, winnym okazał się silniczek-siłownik w zamku tylnej klapy. Silnik po 2-3 włączeniu traci moc. Szukam na allegro używek żeby wymienić ale nigdzie nie mogę trafić. Napisałem też do ASO. Dam znać czy coś się udało zrobić w tej sprawie.
byq84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 21:06   #78
Patryk Muller
ford::average
 
Avatar Patryk Muller
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Skąd: Zbąszyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 89
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam czy ktoś rozwiązał już problem z zamkiem jaki miał matias? Mam to samo za pierwszym razem otwieram , za drugim do połowy rusza się dźwignia za trzecim prawie wcale. Po odczekaniu ok. 3 minut znowu otwieram raz drugi do połowy itd.
Rozebrałem centralny w drzwiach odłączyłem i bez zmian. Mikrostyk z tyłu też nie poprawia sytuacji po odłączeniu. Odłączenie przycisku na konsoli środkowej też nic nie dało.
Zastanawiam się czy może to wina silniczka? lub kabelka który nie styka. Zaczęło się parę dni temu jak stałem na słońcu.
__________________
enedelin
Patryk Muller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 06:00   #79
byq84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Patryk jest to wina silniczka-siłownika zamka tylnej klapy. Silnik po porostu traci moc, za pierwszym razem odbija, później nie. Niestety jest zatopiony w plastiku z wajchą która puszcza zamek i nie ma możliwości rozebrania go i naprawy uzwojenia. Aktualnie zamówiłem taki silniczek w Grudziądzu za 100 zł. Czekam na przesyłkę. Mogę podesłać na maila ze zdjęciem. W ASO koszt całego zamka z silniczkiem 384 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byq84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 13:20   #80
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

a ja obstawiam ze jednak nie jest to wina silniczka w klapie, przynajmniej w moim przypadku. Wyzej juz pisalem ze odlaczylem silniczek i w jego miejsce wstawilem zaroweczke bo nie posiadam miernika i zarowka po 3 nacisnieciu przycisku otwierania przestaje swiecic i po kolejnych 3 minutach to samo.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.