Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2013, 14:17   #1
biestus007
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-10-2013
Skąd: Soton
Model: Ford Mondeo,Jaguar Xtype
Silnik: 1.8,25
Rocznik: 2001x2
Postów: 13
Exclamation Szarpanie przy dodawaniu Gazu

Witam od 25.08 jestem posiadaczem forda mondeo 1.8 zetec tyle wiem jakis tydzien temu zapalil sie check... auto chodzilo normalnie ok 3 dni temu zaczal miec klopoty z zapalaniem tzn jak odpalam i dodam gazu to odpali od razu a tak to za 2-3 razem odpali tzn za 1-odpali zgasnie i potem juz normalnie .... dzis odpalil normalnie lecz przy jezdzie kiedy dodaje gazu zaczyna szarpac tym autem jest strasznie slabe na 1- gaz w deche a on wcale nie przyspiesza moze ktos z was mial podobona dolegliwosc??? przypominam ford mondeo mk3 2001 rok 1.8 zetec

biestus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 14:39   #2
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu

Zrób test zegarów, zobacz czy wyskoczy jakiś błąd, jesli nie to diagnostyka napewno pomoże (bedzie pamietać błąd) pozatym może tu być wszystko, świece, przewody elektryka ipt
Arys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 14:46   #3
biestus007
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-10-2013
Skąd: Soton
Model: Ford Mondeo,Jaguar Xtype
Silnik: 1.8,25
Rocznik: 2001x2
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu

test zegarow robi sie za pomoca przycisku do kasowania przebiegu ktora z wyswietlanych informacji bedzie informacja o bledzie? zauwazylem jeszcze jedna rzecz strasznie faluje predkosciomierz wydaje mi sie ze nie podaje prawdziwych wartosci oczywiscie w trakcie jeazdy radio rowniez wariuje raz glosniej raz ciszej

Ostatnio edytowane przez biestus007 ; 13-10-2013 o 14:56
biestus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 17:24   #4
Arys
ford::amateur
 
Avatar Arys
 
Imię: Ryś
Zarejestrowany: 12-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Szarpanie przy dodawaniu Gazu

Cytat:
Napisał biestus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ktora z wyswietlanych informacji będzie informacja o błędzie
zaraz za informacją o rodzaju Twojego softa "e" i "er" wyświetli się "dtc" i naprzemian będzie migać jeśli wykryje jakikolwiek zapamiętany błąd, spisz i wyszukaj jeśli brak błędów będzie na przemian migać "dtc" / "none"

Cytat:
Napisał biestus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiscie w trakcie jeazdy radio rowniez wariuje raz glosniej raz ciszej
potencjometry w 6000cd tak mają bardzo często, u mnie podczas dotknięcia czasem potrafi skoczyć o 10 lv w górę i tylko w górę, nigdy jakoś nie chce się ściszać

falowanie prędkościomierza to norma przy problemach z rozruchem i gdy auto potrafi samo zgasnąć, przede wszystkim diagnostyka błędów, jesli chcesz samemu kup elm 327 zainstaluj FORScana i podaj błędy to będzie o wiele łatwiej bo tak to zbyt wiele czynników jest odpowiedzialnych za takie zachowanie

Ostatnio edytowane przez Arys ; 14-10-2013 o 17:27
Arys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 18:16   #5
biestus007
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-10-2013
Skąd: Soton
Model: Ford Mondeo,Jaguar Xtype
Silnik: 1.8,25
Rocznik: 2001x2
Postów: 13
Domyślnie Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu

Witam drodzy koledzy znalazlem przyczyne a bynajmniej tak mi sie wydaje jest przebicie na cewce i tu jest moje pytanie ciezako ja zmienic jaka zamowic? symbol czesci moze jakis macie nowa uzywana? na 3 w ogole nie ma iskry chodzi mi o napisy na cewce a poza tym jest przebicie na 2-gim i jakie przewody? prosilbym o symbole czesci bo mieszkam w angli i nie mam pojefcia jak sie nazywaja czesci przy okazji chcialbym rowniez zmienic kable wysokiego napiecia jakby ktos mogl mi napisac jakie kluczse sa potrzebne itp itd u czy sam podolam pozdrawiam przypominam silnik 1.8 zetec 2001 rok

ps mam zdjecie jak to wyglada pod maska
biestus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 18:41   #6
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu

cewka trzyma sie na 4 torxach - rozmiaru nie pamietam - wez jakis zestaw uniwersalny to dopasujesz
przewody najlepiej oryginal
cewka - sprawdz bo byly zamienniki ktore mialy odwrocone wyjscia i fabryczne przewody nie siegaly do swiec
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 18:44   #7
biestus007
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-10-2013
Skąd: Soton
Model: Ford Mondeo,Jaguar Xtype
Silnik: 1.8,25
Rocznik: 2001x2
Postów: 13
Domyślnie Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu

chodzi o rozmiar torxa to jest b. Wazne bo dzis bede zamawial wszystko co mi bedzie potrzebne do tej operacji czy moglby mi ktos doradzic? Czy moge wstawic pare linkow z ebaya? Nie bedzie bana?
biestus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 20:07   #8
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie

Strzelam ze 55 ale pewnosci nie mam rano sprawdze

a tak se zeswypowalem
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 22:10   #9
biestus007
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-10-2013
Skąd: Soton
Model: Ford Mondeo,Jaguar Xtype
Silnik: 1.8,25
Rocznik: 2001x2
Postów: 13
Domyślnie Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu

wyslalem wstepne zapytanie do sprzedawcy na e-bayu czy pasuje do mojego auta ta cewka wraz z przeowdami prosilbym o wasza opinie o tej cewce ktora jest w lniku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
biestus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 22:15   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Szarpanie przy dodawaniu Gazu

Cytat:
Napisał puniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cewka - sprawdz bo byly zamienniki ktore mialy odwrocone wyjscia i fabryczne przewody nie siegaly do swiec
nic nie maja odwrócone, to sa cewki od MKII, mozna je stosowac do MKIII, odwrócona jest numeracja wyjsc na cylindry, ale ja olewamy i podpinamy kable tak jak byly w starej cewce i jest ok. Cewka od MKII jest o wiele tansza.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.