Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2014, 19:26   #31
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Cytat:
Napisał kamilek30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a miałeś takie symptomy jak ja ???
Pierwszą rzeczą była wymiana linek,podczas której okazało się że dzwignia przy zacisku od ręcznego nie chodzi. Po dalszych oględzinach okazało się że ktoś nie umiejętnie wymieniał klocki i w prawym zacisku ,był zerwany gwint tłoczka, przez co hamulec był miękki i po wciśnięciu powoli wpadał w podłoge. Lewe zaś stało nie ugięte.

__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 21:00   #32
Bravis
ford::beginner
 
Avatar Bravis
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Kołobrzeg/Munsterlingen
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie dodał o zapiekających się linkach od ręcznego.
Żeby upewnić na 100% czy to zacisk jest zapieczony należy odpiąć linki i dopiero wtedy sprawdzić czy dźwignie cofają się do śrub ograniczających. Jeżelitak to problem leży po stronie linek. Jeżeli dźwignie nie pracują luźno należy je odkręcić wyjąć gumowe uszczelki znajdujące się pod nimi i "ożywić" za pomocą np. WD40. Jednak tak jak piszą forumowicze jest to naprawa tymczasowa i pomaga na ok. 2-3 mies. ale powinna spokojnie starczyć na powrót ze Szwajcarii.
Na razie nie planuje wracać ze Szwajcarii. Chciałbym sie tu osiedlić na dość dlugi czas a do tego niezbędny mi jest samochód.

@ ALL
Dziękuję wam wszystkim za porady, jeśli któraś z diagnoz przedstawionych prze was się sprawdzi na pewno o tym poinformuję.

Jeśli jeszcze ktoś ma jakiś pomysł na to to prosze dalej się udzielać. Każda pomoc jest na wagę złota w moim przypadku.
Bravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 22:46   #33
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź prostą rzecz - wejdź pod samochód, kogoś poproś o zaciąganie i puszczanie ręcznego - poobserwuj wpierw działający mechanizm zacisku, potem to samo zrób na niedziałającym/szorującym/wadliwym i porównaj zachowanie - okaże się czy linka naciąga zacisk i czy odbija później.
Popieram sprawdź w ten sposób.
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 15:52   #34
Bravis
ford::beginner
 
Avatar Bravis
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Kołobrzeg/Munsterlingen
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Witam ponownie.
Sprawdziłem kilka rzeczy.
Apropo hamulca ręcznego- wszystko jest w porządku. Działa tak samo jak na sprawnym kole.
Dzisiaj ponownie zdjąłem koło. Na feldze był dość bardzo widoczny szaro-pomarańczowo-brązowy pył prawdopodobnie ze ścierających się klocków. Klocki faktycznie są baaardzo zużyte.
Sprawdziłem dziś tez hamulec nożny i na niesprawnym kole nie odbija jak na sprawnym. Doszedłem do wniosku, że to wina tłoczka który z niewyjaśnionych przeze mnie przyczyn nie odbija. Najlepszym wyjściem w tym wypadku (moim zdaniem) jest wymiana całego mechanizmu zaciskowego włącznie z wymianą klocków. Jeśli ktoś jest tego samego zdania i zna się na tym to proszę o jakieś instrukcje na co mam zwrócić uwagę przy tej pracy. I jeszcze jedno pytanie: Czy przy wymianie zacisków nie trzeba analogicznie zmienić z drugiej strony chociaż że drugi jest sprawny ? Proszę o dość szybką i konkretną odpowiedź bo jutro muszę dać znać odpowiednim osobom co dokładnie jest mi potrzebne i żeby mi to wysłali z polski.

Brałem też pod uwagę oddanie samochodu w autoryzowany servis forda w Szwajcarii ale po zorientowaniu się w cenach za usługę i części to raczej podziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeden zacisk z klockami kosztuje 500 fr + robota 150 fr co daje 650 fr w przeliczeniu na PLN to ok 1950 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc sami rozumiecie dlaczego chce to zrobić własnoręcznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 16:15   #35
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Wystarczy wymiana tylko zepsutego zacisku, ale klocki trzeba wymienić i na drugim kole. Mam gdzieś skany instrukcji z "Sam Naprawiam" jak wymienić zacisk więc mogę wysłać Ci na maila jak chcesz.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 16:37   #36
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Pamiętaj ze twoje auto jest poliftowe i ma inne zaciski i klocki
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 20:04   #37
Bravis
ford::beginner
 
Avatar Bravis
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Kołobrzeg/Munsterlingen
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Puniu dobrze, że mi powiedziałeś bo nawet nie wiedziałem, że po lifcie były zmienione zaciski.

Info z ostatniej chwili:
Ojciec do mnie dzwonił i mówił, żeby przed zmiana sprawdzić jeszcze i rozłożyć cały mechanizm i wyczyścić bo może to być wina tego, że za dużo syfu się nazbierało. Musze rozkręcić zaciski i sprawdzić czy klocki są luźne czy nie. Jeśli nie są luźne to może to być od tego.
Sprawa nieodbijania się tłoczka powoduje, że gdzieś jest tzw pocenie się. Konsultował się z jakimś mechanikiem więc warto tez tego spróbować bo faktycznie zacisk niekoniecznie mus być niesprawny. Mam w zamiarze po wyczyszczeniu siknąć wd 40 może też coś pomoże.

Co o tym myślicie?
Bravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 22:26   #38
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Cytat:
Napisał Bravis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w zamiarze po wyczyszczeniu siknąć wd 40 może też coś pomoże.
Jeśli już, to po wyczyszczeniu psiknij smarem miedzianym prowadnice klocków
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 15:24   #39
Bravis
ford::beginner
 
Avatar Bravis
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Kołobrzeg/Munsterlingen
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Mariusz
Dzięki za podpowiedź tylko, ciężko będzie mi znaleźć taki smar na terenie Szwajcarii czy Niemiec, a przynajmniej tak mi się wydajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro biorę się za robotę więc wieczorem dam znać co mi dało czyszczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o ile w ogóle coś daGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 10:01   #40
Bravis
ford::beginner
 
Avatar Bravis
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Kołobrzeg/Munsterlingen
Model: Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: "Szorujący" hamulec tylnego lewego koła

Niestety w sobotę nie udało mi się nic wykonać ze względu na pogodę jak i brak potrzebnych materiałów. W kolejną sobotę myślę, żę wkoncu się tym zajmę.
Bravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.