Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2008, 17:49   #51
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Tatanowy
A ja i tak wolę Mondeo...
od laguny passata toyoty vectry, co do bmw mam sentyment, jeżdziłem nimi ponad 10 lat i uwielbiałem to :fcp18
A teraz uwielbiam mondka

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 17:55   #52
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Rufio
Jak kupowałem w 2003r MondeoIII to ceną deklasował konkurentów: Passata, Lagunę czy Vectrę. A teraz jak widzę to MondeoIV z 2,0 tdci to nie ma co podchodzić bez 120tys zł. A po trzech latach i tak się dostanie 35 tys złotych. A za Passata czy Avensisa z 10 tys zł więcej.
Dla niedowiarków Mondeo Ghia 2,0tdci 130KM z automatem kosztuje 137 tys złotych, BMW 520d 177KM z identycznym wyposażeniem 149 tys (półroczne z przebiegiem 19 000). Dlatego wybrałem półroczne BMW zamiast przeszacowanego Mondeo IV.
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy
Czegoś nie rozumiem...piszesz o 6 miesięcznym BMW serii 5 za 149 tys, a w swoim opisie masz 320d... to w końcu które, za ile?

z tymi cenami to jak ze statystyką: 1 rodzina je kapustę / 1 w tygodniu a druga 1 w tygodniu kiełbasę, statystycznie rzecz ujmując raz w tygodniu jedzą bigos :fcp18

A na marginesie zupełnie nie rozumiem afirmatorów innych marek. W jakim celu jest ta rozmowa? Żal ściska, że mało które autko tak fajnie wygląda jak Mondek? Że mało które ma tak dobrą trakcję i prowadzenie? Trzeba coś udowodnić?
Przecież to dowolny wybór każdego z nas. Chyba nikt nie wydaje stu kilkudziesięciu tysięcy złotych bez zastanowienia. Jeżeli więc wybrałem Mondka to znaczy chyba, że nie wziąłbym beemki (z resztą nawet za darmo) czy nie szukałem potwora 4x4 jak subaru (tym bardziej że wygląda jak dla mnie tak sobie)...no ale taką argumentacją dostosowuję się do oponentów więc... peace :-) i na koniec:
obyśmy wszyscy ze swych samochodzików byli zadowoleni, by piknie jeździły, nie psuły się i dawały nam całe wiadra frajdy.
Czego Wam i sobie życzę :-)
Pozdrawiam
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:12   #53
Rufio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2004
Skąd: nad morzem
Model: BMW
Silnik: 330d
Rocznik: 2008
Postów: 207
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Ja nic udowadniam. Przed zakupem BMW jeździłem MondeoIV. Z czystego sentymentu, czy może jednak warto kupić znowu Mondeo. Co do BMW ja mam trójkę (w podpisie) ojciec piątkę.
Półroczne i roczne BMW sprzedaje każdy dealer BMW. Tu ogłoszenie o którym mowa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Obecnie jeżdżę: BMW E91 320d 185KM i 385Nm
Rufio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:16   #54
Tatanowy
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 11.2007
Postów: 133
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

A półrocznych Mondeo jak na lekarstwo...
__________________
Mondeo MK4 , 2.0 TDCi , kombi , Panther Black , TitaniumX , 11.2007
Mondeo MK3 , 2.0 TDCi , kombi , Ink Blue , TrendX , 11.2002
Tatanowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:25   #55
misiaq
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-02-2006
Skąd: rybnik
Model: Ford Focus Mk3 ST 2.0 Ecoboost
Silnik: Ford Mondeo Mk5 2.0 Tdci
Rocznik: 2014 i 2016
Postów: 21
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Mam mondziaka IV od polowy listopada w wersji GOLDX , auto zakupiłem za 100 tyś w czarnym metalicu, miałem w życiu troche aut, teraz oprócz mondziaka żona ma s40 (2005). Gdyby nie abstrakcyjna cena volvo i fakt że są tylko sedany (i kombi których nie chcę) zapewne wziąłbym volvo. Niemniej nauczyłem się jednego - auto ma mieć silnik (2.0 w dieslu jest ok chociaż s40 ma większego kopa z tego samego silnika) ma mieć klimę abs i kontrolę trakcji. Im mniej gadżetów tym większa szansa wizyty w serwisie a za te kilka lat i tak mi nikt za nie nie zapłaci.
Swoją drogą do tej pory (o dziwo!) najlepiej jeździło mi się Fordem Cougarem (jedyne używane auto w mojej historii a zarazem rewelacyjne)

pozdrawiam
misiaq

p.s. - nie cierpie niemieckich aut( vw,opel,bmw) poza audi ale z tym to jak z volvo...
misiaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:44   #56
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
auto ma mieć silnik (2.0 w dieslu jest ok chociaż s40 ma większego kopa z tego samego silnika) ma mieć klimę abs i kontrolę trakcji.
do tego zapomniales dodac jednego czego volvo nie ma.
auto ma miec olbrzymie szyby ktore zaczynaja sie troche nad pasam a nie troche ponizej brody.
jak dla mnie volvo super auto... by bylo, gdyby bylo z niego droge widac, i jezdzilem 40, 70 i XC 90
w zadnym nie wiadomo gdzie droga idzie i co jest po bokach. volvo szczyca sie tym ze sa bezpieczne bo podczas wypadku ludzie przezywaja, ale czemu nie robia nic, zeby umozliwic kierowcy unikniecie wypadku???
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 20:10   #57
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Rufio
Jak kupowałem w 2003r MondeoIII to ceną deklasował konkurentów: Passata, Lagunę czy Vectrę. A teraz jak widzę to MondeoIV z 2,0 tdci to nie ma co podchodzić bez 120tys zł. A po trzech latach i tak się dostanie 35 tys złotych. A za Passata czy Avensisa z 10 tys zł więcej.
Dla niedowiarków Mondeo Ghia 2,0tdci 130KM z automatem kosztuje 137 tys złotych, BMW 520d 177KM z identycznym wyposażeniem 149 tys (półroczne z przebiegiem 19 000). Dlatego wybrałem półroczne BMW zamiast przeszacowanego Mondeo IV.
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy
Ja się zastanawiałem czy nie wziąść używanego MKIV, stały dwa, całkiem fajne. Tylko doszedłem do wniosku że to za duże ryzyko. Bo jakoś trudno mi uwierzyć że ktoś kupił auto za 100tys żeby sobie pół roku pojeździć a potem sprzedać... Albo sprzedaje bo ma trudną sytuację i musi, albo sprzedaje bo coś z tym konkretnym modelem jest nie tak... Wolałem nie ryzykować, zwłaszcza w pierwszym roku produkcji ta druga ewentualność jest bardziej prawdopodobna.
Ale nie zyczę kłopotów z Beemką i niechciałbym być złym prorokiem.
Pozdrawiam! :fcp4
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 20:13   #58
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

ok, faktycznie na ogłoszeniu beemka wygląda nieźle. Zakładam, że mimo iż piszą, że autko jest w tranzycie, to podana cena jest kwotą finalną i nie ma niespodzianek typu VAT, podatek itp. Faktycznie wygląda atrakcyjnie.
Jednakże ten model nadwozia jest już robiony od... no właśnie, a mondek to nówka i zawsze i w każdej sytuacji nowy model zbiera "premię" za nowość. Pewnie już za rok cena będzie inna, pewnie niższa...normalna kolej rzeczy. Popatrzymy na cenę startową nowego modelu spod znaku śmigiełka...
Tak czy siak, wszyscy są zadowoleni, Ty z BMW, żona z Volvo, ja z Mondka....
Pozdrawiam
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 20:23   #59
misiaq
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-02-2006
Skąd: rybnik
Model: Ford Focus Mk3 ST 2.0 Ecoboost
Silnik: Ford Mondeo Mk5 2.0 Tdci
Rocznik: 2014 i 2016
Postów: 21
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

PAFFCIO :fcp26 SWIĘTE SŁOWA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondziak mi na trasie spalił 6,4 - i to jest zaleta tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez weekend mam do zrobienia 2400 km - sprawdzimy tego potworaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 20:39   #60
juro1
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 111
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Wtrące jeszcze od siebie kilka słów
Na początek powiem że mam mondka od połowy września z silnikiem 1,8 125 km silver i jestem z niego zadowolony troszkę żałuje że nie zamówiłem z automatem bo sporo w mieście Krakowie się poruszam, a tu spore korki.

Jeśli chodzi o używane beemki, sprowadzane z niemiec, moja siostra kupiła w ten sposób 3 miesięczną 320d, był to samochód demonstracyjny, i faktycznie jest tańszy tyle że nikt mi nie powie że demonstracyjny model jest tak samo używany jak nówka.
Pozatym jak porównywać samochód nowy do półrocznego, to tak samo jak klepany do nieklepanego.
Uzywane BMW kosztuje 150tyś, a używany ford już tylko 70, więc różnica 100%.
oczywiście na korzyść forda.
__________________
C-max 1,8 Benzin
juro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.