Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2012, 02:26   #1
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Jak wiadomo każdy z nas ma marzenia "do spełnienia" ...
Przynajmniej tak nam wszyscy życzą a to z okazji urodzin, a to na jakieś święta a w szczególności na Nowy Rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie też to się tyczy a moim marzeniem "od zawsze" były amerykańskie auta "gulgoczące" pod maską...

Postanowiłem, że będzie to auto "na niedzielę" (ale nie do kościoła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) dosłownie ze względu na moją pracę.
Także auto to będzie miało u mnie długi życie (może jeszcze mój syn będzie nim jeździł )

Wiedząc mniej więcej jaką pulą gotówki będę dysponował postanowiłem, że marzenia trzeba spełnić i zacząłem od przeglądania ogłoszeń w PL i w EU co można kupić...
Stety albo i nie po analizie roczników oferowanych aut (ale nie ukrywam, że się podobają) oraz wszelkich za i przeciw - zwłaszcza jeżeli chodzi o dostępność części teraz - że nie wspomnę co będzie za lat kilka-naście ... odpuściłem sobie auta made in USA ... z żalem niestety...

Zwróciłem swój wzrok na rynek europejsko-japoński warunkując swoje kryteria do jednej tylko "opcji" a mianowicie ... V-ałki
"szału" nie było:

1. lexus LS400
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

brzmi tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"startuje" tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. honda legend (coupe)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak brzmi -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"startuje" tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. toyota supra
4. nissan zx300
5. mitsubishi GT3000
te auta jednak odpadły za... sportowość

6. cadillac STS Northstar (jeszcze jako przedstawiciel zza Wielkiej Wody)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak brzmi -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"startuje" tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

aż tu pewnego dnia usłyszałem JĄ na ulicy... zakochałem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak brzmi -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
'startuje" tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


tak tak... dobrze widzicie... chodzi mi o... alfę romeo 3.0/3.2 V6 (3.0 - ok. 225KM, 3.2 - 240 - 250 zależnie od modelu)

w sumie model dla mnie nie będzie miał znaczenia... może być:
GTV
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

147
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

156
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

166
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

będę szukał auta maksymalnie fabrycznego - miło by było trafić w wersjach GTA (stylistyczne dodatki jak na zdjęciu modelu 156 i na filmiku) ...

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 06:10   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Nieco dziwi mnie Twoje podejście, a to dlaczego. Zaczynasz swoje rozważania od dostojnych limuzyn, niczym biznesmen (w dobrym tego słowa znaczeniu), a kończysz na mocno usportowionej Alfie. Wiem, Twój wybór, ale skąd ta nagła, radykalna zmiana podejścia. Osobiście jeśli byłoby mnie stać na kolejny samochód w domu (na niedzielę) celował bym w limuzynę, czyt. Lexus, Cadilac, ale nadmieniam, że mnie. Może dlatego, że mam już swoje lata i sportowa/agresywna/szybka jazda aż tak mnie nie bawi. Wcale jednak nie mówię, że "dostojnikami" nie da się jeździć szybko i sportowo. Powiem tak: ktoś zobaczy Cię z obcych w Alfie i nie zwróci zbytnio na nią uwagi (moje zdanie), a Lexus, Cadilac, celuj wyżej Bentley....... OJ TAAAAAKKKK. I zaraz będzie: co to za dziany gość, pewnie jakaś szycha, albo mafiozo z pod Wa-wki. Broń Boże nie przemawia przeze mnie snobizm, oj tak, moje podejście do tematu. Oczywiście wybór należy do Ciebie i zrobisz jak uważasz, Twoje pieniądze, Twoja sprawa, Twój (w przyszłości) wymarzony samochód.
Pozdrawiam, Mariusz.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 08:02   #3
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Ja wiem, że kupuję auto dla siebie i nic nikomu do temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mam tu na myśli wszystkich znajomych dookoła... a wiadomo jak to jest ze znajomymi jak nagle się okazuje, że "stać Cię na kolejne auto" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... w moim przypadku już 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mam na to wy... obcowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

decydując się na zakup "marzenia" czynnikiem decydującym był... silnik V6/V8 i ich brzmienie...
wspomniane wcześniej amerykańce to auta z lat '80 ubiegłego stulecia...
np. chevy caprice, mercury cougar RX7 i podobnej klasy auta w wersji coupe a raczej limuzynki 2-drzwiowe, które... nie są takie małe znów... przeciętnie ok 5,3 - 5,5m długości i ok 1,8 - 2,0m szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak napisałem... odstąpiłem od pomysłu zakupu tych aut ze względu na późniejszą dostępność części...

Lexus i cadillac... fakt... "derektorskie" limuzyny ... tylko na co mi taki "krążownik" na niedzielę?? tylko to też auta z początku lat '90... aczkolwiek te dwa auta bym rozważył też jeżeli znajdzie się odpowiedni egzemplarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

alfa to już lata 1998 tak do 2003 ... wiec auto w miarę młode...
no i tu dochodzi ten dźwięk silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wiem, że na pewno czeka mnie wstępne poszukanie interesujących mnie aut i jazdy testowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tu dla przykładu:
1. mercury cougar RX7
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. chevy caprice
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no i tym autem to będę jeździł sam...
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm

Ostatnio edytowane przez Cobretti ; 10-06-2012 o 08:06
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 08:27   #4
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Maciek fajny pomysl !!!przyznam sie ,ze mi tez taki pomysl marzenie chodzil po glowie,u mnie bylaby to jednak zamiana drugiego auta jakim od wielu lat jest fiat punto.Bardzo choruje na forda focusa st,myslalem tez o mustangu ,ale w tych dwoch przypadkach koszty utrzymania auta nie sa na chwile obecna na moja kieszen wiec marzenia narazie musza poczekac .......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Maciek pozdrowionka ,wytrwalosci ,i czekam jak sie zakonczy ta historia ,narazik
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 08:29   #5
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Cobretti ten temat pewnie wielu forumowiczom chodzi po głowie, ja np 3ci rok kupuję Hondę Shadow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... ale to temat na oddzielny wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz bardziej sprecyzować kierunek poszukiwań oraz określić do jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć.
Bardzo jestem ciekaw co będzie Twoim "autem na niedzielę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 08:57   #6
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Posłuchajcie tego; [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Silnik 4.0l z Explorera, choć oryginał brzmi równie dobrze, jak nie lepiej. Ten pali gumę z drugiego biegu przy 2000 obrotów. Ale to już youngtimer.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 09:55   #7
thing
ford::advanced
 
Avatar thing
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/2007
Postów: 465
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Ja polecam Alfe z silnikiem busso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli modele GTV, 147, 156 są dla Ciebie zbyt młode może pomyślisz o
164 v6 3.0 12v lub 24v ewentualnie 2.0 TB [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
155 v6 2.5 12v [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jest jeszcze wersja Q4, ale to 2.0 Turbo z Delty
lub 75 3.0 v6 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale będzie baaardzo cieżko taką zdobyć
__________________
Teraz: Mondeo MK3 2.0 TDCI 2006
Kiedyś : Focus MK1 1.8 TDDI 2000
thing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 10:05   #8
Patryk-V8
ford::beginner
 
Avatar Patryk-V8
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Norwegia
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
decydując się na zakup "marzenia" czynnikiem decydującym był... silnik V6/V8 i ich brzmienie...
Czemu nie pójść o krok dalej, BMW E32 750i i jakże ładnie brzmiące V12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak coś świerzego, żeby nie bylo problemów z częściami, BMW E38 740i 4.4l V8. Ja zamierzam kupić "szewi" corvette lata 76-78, ale to dopiero jak wrócę do PL.
Patryk-V8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 10:34   #9
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Cytat:
Napisał kuba_del Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czekam jak sie zakonczy ta historia
happy endem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć tak w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz bardziej sprecyzować kierunek poszukiwań oraz określić do jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć.
już się sprecyzowałem... kwota ok 25 tys zł na dziś (do wiosny może być nawet pod 30 uwzględniając zakup, rejestracje i ewentualne "do zrobienia" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Cytat:
Napisał thing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja polecam Alfe z silnikiem busso
taka jest w linku w pierwszym poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał thing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli modele GTV, 147, 156 są dla Ciebie zbyt młode
o tych modelach myślę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał thing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
164 v6 3.0 12v lub 24v ewentualnie 2.0 TB link
155 v6 2.5 12v
interesują mnie tylko V-ałki - co do starszych modeli muszę popatrzeć co i jak (dostępność ceny itp...)

Cytat:
Napisał Patryk-V8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czemu nie pójść o krok dalej
przede wszystkim kasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poza tym auto które kupie - kiedyś dostanie mój syn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wtedy to będzie już naprawdę "prawie klasyk" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

miło, że sugerujecie to i owo... ale ja już postanowiłem...
teraz kwestia modelu i... dobrego egzemplarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 15:43   #10
thing
ford::advanced
 
Avatar thing
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/2007
Postów: 465
Domyślnie Odp: Marzenie do spełnienia czyli... auto na niedzielę :)

Cobretti Pisałem tylko o fałkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

v6 Busso zostało pierwszy raz zaprezentowane w 1979 r. w Alfie 6.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miał wiele wersji pojemności:

2.0
1983–1986 Alfa Romeo Alfa 6 (130 KM)
1984–1987 Alfa Romeo 90 (130 KM)
1991–1997 Alfa Romeo 164 (2.0 L turbo) (207 KM)
1995–2001 Alfa Romeo GTV & Spider (2.0 L turbo) (202 KM)
1998–2002 Alfa Romeo 166 (2.0 L turbo) (205 KM)

2.5 12v
1979–1986 Alfa Romeo Alfa 6 (156 KM)
1980–1986 Alfa Romeo GTV6 (156 KM)
1984–1987 Alfa Romeo 90 (156 KM)
1985–1991 Alfa Romeo 75/Milano (156 KM)
1992–1997 Alfa Romeo 155 (164 KM)

2.5 24v
1997–2005 Alfa Romeo 156 (187-189 KM)
1998–2007 Alfa Romeo 166 (187-189 KM)

3.0 12v
1985–1989 Alfa Romeo GTV6
1987–1991 Alfa Romeo 75/Milano (182 KM)
1989–1991 Alfa Romeo SZ (207 KM)
1992–1994 Alfa Romeo RZ (207 KM)
1988–1997 Alfa Romeo 164 (189 KM, po 91' 181 KM, QV 197 KM)
1995–2003 Alfa Romeo GTV & Spider (192 KM)

3.0 24v
1992–1997 Alfa Romeo 164 (208 KM, QV 227KM, Q4 229 KM)
1995–2003 Alfa Romeo GTV & Spider (217 KM)
1998–2005 Alfa Romeo 166 (217 KM)

3.2 24v
2002–2005 Alfa Romeo 156 GTA (247 KM)
2002–2005 Alfa Romeo 147 GTA (247 KM)
2004–2007 Alfa Romeo GT (237 KM)
2003–2005 Alfa Romeo 166 (237 KM)
2003–2005 Alfa Romeo GTV & Spider (237 KM)

Produkcja silnika Busso została zakończona w 2005 r. Twórca Giuseppe Busso zmarł pare dni później.
__________________
Teraz: Mondeo MK3 2.0 TDCI 2006
Kiedyś : Focus MK1 1.8 TDDI 2000
thing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.