Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2013, 14:34   #1
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Sprzęgło od alternatora-Tlumik drgań.

Witam,
rozpadło mi się dzisiaj sprzęgło od alternatora a dokładnie to końcówka całego zespołu sprzęgła czyli tłumik drgań.Wymiana całego zespołu to koszt 500-600zł nowy, za dużo.Postanowiłem poszukać i znalazłem w miejscowym sklepie do kupienia samą końcówkę czyli ten tłumik drgań ja kto nazywają.

Pytanie czy ktoś miał podobną awarię i wymieniał samą końcówkę?Jak jest z żywotnością tego ? Cała reszta czyli samo sprzęgło i łożyska są wporządku więc nie ma sensu kupować nowego. Tak mi się wydaje...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20130719_123903.jpg (98.6 KB, 64 wyświetleń)

white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 15:50   #2
Sasal
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Sprzęgło od alternatora-Tlumik drgań.

Jak ci się uda dobrze (centralnie) obsadzić nowa gumę to ok, ale na pewno nie będzie to łatwe. Nowa guma to koszt ok 100zł, a za tą kwotę kupisz na allegro używane sprzęgiełko alternatora. (jak dostaniesz słabe łożysko to możesz zamienić na swoje). Bo jak będziesz miał mimośród to niestety rozwalisz sobie alternator.
Sasal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 17:11   #3
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sprzęgło od alternatora-Tlumik drgań.

Myśle że da rade spokojnie żeby to centralnie obsadzić bo w otworze jest stalowa tulejka dość długa. Z tymi używanymi wole uważać.Moja wystrzeliła przy 65300 km. Ludzie sprzedają używane z przebiegami po 100-1500 różnie więc nie wiadomo ile defacto pracowały i kiedy się rozsypią.

EDIT:

Wymieniłem bez problemu, nasadziliśmy końcówkę praską do łożysk nie ma najmniejszego problemu z biciem wszystko chodzi koszt naprawy 90zł.

Ostatnio edytowane przez white88 ; 22-07-2013 o 12:01
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.