Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2023, 17:19   #1
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie EGR 1.8 TDCI zacinający się - diagnoza

Witam wszystkich,
mam do was drodzy koledzy pytanie trochę wyjęte z kontekstu mianowicie dotyczące układu sterującego EGR w focusie 1.8 TDCI 2007r.
Jak wiemy EGR przed odpaleniem znajduje się w jednym skrajnym położeniu (otwarty czy zamknięty nie wiem zawsze mi się to myli ) a po odpaleniu bez jazdy samochodem powiedzmy ze jest w drugiej skrajnej pozycji przez jakiś czas zanim się nie zmieni położenia pedału gazu itp. tak generalizując bym to ujął. Moje pytanie dosyć dziwne ale ma głębszy sens dla mnie. Otóż czy zauważył ktoś z was czy obydwu skrajnych tych pozycjach silnik razem z tą półksiężycową zębatką trzyma pozycje z takim samym momentem?
U mnie jest tak że po odpaleniu - nie idzie jej ruszyć ręką trzyma mocno i solidnie. Natomiast po zgaszeniu gdy zmienia stan i chwile zanim się wyłączy jakieś 10s trzyma to mogę go z lekkim oporem ale ruszyć.

Pytanie to odnosi się do uporczywie trwających już 3 lata problemów z odpalaniem przez zacinający się EGR. Początkowo żyłem w przekonaniu ze sama klapa EGR jest już tak zasyfiona ze silniczek nie daje rady jej ruszyć i być może tak jest ale ostatnio problem się tak nasilił ze raz w tygodniu pod pracą rozkręcam EGR i ręcznie przestawiam go do pozycji prawidłowej do odpalenia. Dziś zauważyłem ze wcale mocno nie jest to zapieczone i z lekkością go przestawiłem a pomimo tego silnik tego nie zrobił.
Błędy raz są (usterka ukl. napędowego) a czasami nie ma wcale.
Czy mogę podejrzewać ze w jakiś sposób osłabł chociaż to dziwne ze tylko w jednym kierunku. Wymieniać go? zaryzykować?
wymiana całego EGR wiecie z czym się wiąże (czasowo i kosztowo).
EGR z przebiegiem 205,000 chyba nie ma sensu zaślepiać chociaż próbowałem może nieudolnie ale nie było lepiej. Chociaż tutaj nie wiem do końca bo nie robiłem tego u mechanika. Jednym działa innym nie wiec odpuściłem zaślepianie Jakie macie zdanie na ten temat?
Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.
Pozdrawiam

white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2023, 17:46   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: EGR 1.8 TDCI zacinający się - diagnoza

Cytat:
Napisał white88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błędy raz są (usterka ukl. napędowego) a czasami nie ma wcale.
Jaki jest kod błędu?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2023, 17:54   #3
white88
ford::average
 
Avatar white88
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Pleszew
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI 115HP
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: EGR 1.8 TDCI zacinający się - diagnoza

Zawsze tylko jeden i ten sam : P0489.
pozdrawiam
white88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.