Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2008, 14:21   #1
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

Jak myślicie, ile w tej chwili (+/-) zarabiają importerzy i dealerzy? A może ktoś to WIE? Ciekawi mnie to, bo kiedyś dealer powiedział że zarabiają na sztuce 2-3tyś zł max (po rabatach). Nie wydaje mi się, zwłaszcza przy droższych autach. Ile mogą odpuścić i ile mają w zwyczaju odpuszczać :fcp13
:fcp2

__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 08:28   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

Witam
1. Załóż firmę to przekonasz się ile mozna zarabiać i jakie mieć marże.
Marża to nie zysk który sprzedawca chowa do kieszeni. Trzeba wypłacić pensje, zapłacić ZUS, podatek, czynsz (czy podatek od nieruchomości). Często importer podaje widełki w jakich wolno sprzedawcy negocjować. Chodzi o to aby salony nie wykańczały się wzajemnie. Dlatego jest coś takiego jak cena zalecana.
Zawsze możesz przywieźć auto z zagranicy.
2. Przypominam, że Fiat Auto Poland nawet w roku rekordowej sprzedaży aut podawał, że ma straty. Nie wiem jakim cudem tak dokładają do tych strat tyle lat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 10:07   #3
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

Tak się składa że mam firmę i wiem o tym wszystkim. Nie pytałem o zysk, bo wtedy można doktorat tutaj strzelić a przynajmniej magisterkę :fcp4 Raczej o przychód ze sprzedaży auta, za powiedzmy 100tyś.
Ciekaw jestem tylko jaki jest to rząd wielkości na samych autkach (nie tylko sprzedaż aut wchodzi przecież w grę). Fiat Auto Poland to jednak coś innego. Pytam o importera i dealera, z czystej ciekawości
Cytat:
Napisał arturek
Przypominam, że Fiat Auto Poland nawet w roku rekordowej sprzedaży aut podawał, że ma straty. Nie wiem jakim cudem tak dokładają do tych strat tyle lat.
A to jest zapewne związane z polityką firmy. Duże zyski = duże podatki, więc lepiej wyprowadzić wszystko tak aby w papierach wyglądało na zero. Wszystko się da, a swoje i tak można zarobić, np. generując sztuczne koszty. :fcp4
Poza tym, dealerzy uparcie twierdzą że nie zarabiają na autach, tylko na usługach posprzedażnych. To może być prawda, jednak, założę się, że u dealera i tak zostaje ok. 10% z ceny naszych autek. A cena zalecana jest narzucona z góry i zawiera, w tym przypadku, max. marżę dealera. :fcp3
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 10:46   #4
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie Re: marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

tak dobrze to nie ma... na aucie o wartosci 100tys dealer zarabia 3-5tys i to dobrze sprzedanym bez jakis "gratisow" (doposazenie dodatkowe rabaty)
male auta praktycznie sprzedaje sie tylko dla sztuki....

duzo ze zalezy od marki i polityki handlowo-promocyjnej... wiekszosc marek ma ukryte rabaty a np Citroen odrazu na dzien dobry daje rabat potem jedynie dealer zjezdza z swojej marzy.... dodatkowo oplaty za transport, mycie, przeglad zerowy itp...(w niektorych markach za to placi klient "przygotowanie auta do sprzedazy")

paradoksalnie bardziej komisy "przycinaja"....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 10:48   #5
Rufio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2004
Skąd: nad morzem
Model: BMW
Silnik: 330d
Rocznik: 2008
Postów: 207
Domyślnie Re: marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

U nas podejrzewam,że marże dość duże. Z uwagi na mały obrót. Delaer BMW w Stanach zarabia na jednej sztuce 335i 3 tys dolarów. W polsce podejrzam, że narzut to min. 10%.
Jak brałem parę lat temu dostawczego Fiata w leasing to upust z faktu wzięcia w leasing wynosił 12%. Upustem dzielił się importer i sprzedawca.
W Fordzie, którego brałem w leasing w 2003 to nie dostałem, żednego upustu pieniężnego (dealer dorzucił dywaniki, bagażnik dachowy i chyba alarm).
W przypadku używanch rocznych BMW to wynegocjowałem. w przypadku "trójki" 4% w dół kwota 5 tys zł, w przypadku "piątki" 5% w dół kwota 10tys zł.
Więc jest to ściemnianie, że przy cernie Mondeo ok 100 tys dealer zarabia 3 tys. złotych, chyba że poszalej z prezentami i dodatkami to wtedy możliwe
__________________
Obecnie jeżdżę: BMW E91 320d 185KM i 385Nm
Rufio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 11:01   #6
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: marża importera+marża dealera=cena czyli ile im oddajemy?

Ale na zachodzie sprzedaje się kilkanaście a nawet kilkadziesiąt aut w miesiącu, więc te marże mogą być niższe. U nas, nawet skoda w 2006r., miała sprzedaż rzędu kilku aut w miesiącu na jednego dealera.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.