Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2023, 20:45   #1
abgar
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2014
Model: Galaxy Titanium Aut.
Silnik: 2.0 ecoboost 243 kucyki
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Gdzie hak w Warszawie do Galaxy 2018

Czy ktoś poleci solidny warsztat montażu haków w Warszawie ?
Hak odkręcany na śruby ( najprostszy - będzie potrzebny 2 razy w roku ) i żeby elektryki nie zdewastowali jak będą podłączać wiązkę.

abgar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 13:05   #2
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Gdzie hak w Warszawie do Galaxy 2018

Cytat:
Napisał abgar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś poleci solidny warsztat montażu haków w Warszawie ?
Hak odkręcany na śruby ( najprostszy - będzie potrzebny 2 razy w roku ) i żeby elektryki nie zdewastowali jak będą podłączać wiązkę.
W Galaxy MK3 założyli mi tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Platforme woził, działał, sprzedałem razem z hakiem.

A dwa haki założyłem sam, nie jest to rocke science więc jak nie masz dwóch lewych rąk. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko polecam wiązki dedykowane.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 11:50   #3
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Gdzie hak w Warszawie do Galaxy 2018

Ja od siebie dodam, że jeśli chodzi o dedykowaną wiązkę, to naprawdę warto znaleźć dedykowaną (oryginalną)

Zwróć uwagę czy ma dławicę uszczelniającą do dna bagażnika i czy na pewno będzie pasować.

Ja zakładałem hak sam. Kupiłem używany oryginalny moduł do S-max mk1 na portalu ogłoszeniowym. Działa bardzo dobrze, ale wiąże się z dodatkową trudnością jaką jest ogarnięcie wtyczki wiązki do niego, chyba że porobisz to na wsuwki, ale nie polecam. Ogólnie problematyczne jest:
1. Programowanie - trzeba zaprogramować auto żeby poprawnie działało po podłączeniu przyczepy (czujniki parkowania, BLIS, światła...). Niby proste, ale potrzebny moduł, program, jak się to robi pierwszy raz to...
2. Odpowiedni dobór dławicy w celu zapewnienia szczelności w bagażniku.
3. Ogarnięcie wtyczki wiązki do oryginalnego modułu.

Ja chciałem mieć pewność że od strony sterowania wszystko będzie prawidłowo i bez konieczności dziurawienia przewodów, ale dedykowanych wiązek wtedy nie było, może teraz też nie ma, wszystko składałem sam. Musiałem znaleźć odpowiadającą wtyczkę (wiązka od car-audio), wydłubywać piny i łączyć od niej przewody, które są na mniejsze przekroje przewodów (potrzebowałem do platformy rowerowej, więc nie planowałem zasilać przyczepy kempingowej z instalacji samochodu, albo parumetrowej lawety), znaleźć najlepiej pasującą dławicę... sporo dodatkowej roboty.

Jeśli kupisz moduł zamiennik, to najczęściej z dedykowaną do niego wiązką, ale czasami trzeba się wpinać gdzieś do instalacji z boku, zamiast do oryginalnej wiązki do CAM (jeśli ją masz). Chyba zawsze, żeby wszystko dobrze działało (wyłączanie czujników parkowania z tyłu, dezaktywacja BLIS, wizualizacja na Convers+) trzeba odblokować hak w programie samochodu.

Ja polecam zrobić to samemu, ale sam oceń swoje siły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście wolałbym zapłacić komuś za zrobienie tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.