Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2009, 08:53   #1
jacekr2
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2008
Skąd: Zamość
Postów: 69
Domyślnie Problem z odpalaniem (1.9tdi)

witam
mam taki problem - jak rano odpalam samochód to długo kręci , kontrolka swiec pokazuje grzanie, świece sprawdzone i są ok,jak odpali to po jedzie przez około 15 minut jak go zgaszę i odpalam po godzinie to znowu jest problem z zapalaniem. ktoś wie co to może być?? filtry były niedawno wymieniane.

__________________
.:Co tu zrobić aby nie popsuć:.

Ostatnio edytowane przez deku ; 07-10-2014 o 10:33 Powód: prefix, tytuł
jacekr2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 09:37   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: problem z odpalaniem

Cytat:
Napisał jacekr2
witam
mam taki problem - jak rano odpalam samochód to długo kręci , kontrolka swiec pokazuje grzanie, świece sprawdzone i są ok,jak odpali to po jedzie przez około 15 minut jak go zgaszę i odpalam po godzinie to znowu jest problem z zapalaniem. ktoś wie co to może być?? filtry były niedawno wymieniane.
\
Masz nieszczelność na układzie paliwowym....schodzi paliwo do baku po dłuższym postoju.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 10:24   #3
jacekr2
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2008
Skąd: Zamość
Postów: 69
Domyślnie Re: problem z odpalaniem

właśnie to sprawdziłem i masz rację schodzi paliwo,
mam teraz takie dość nietypowe pytanie co najczęściej jest powodem takiej nieszczelności i jak ją usunąć??
__________________
.:Co tu zrobić aby nie popsuć:.
jacekr2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 10:44   #4
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: problem z odpalaniem

najlepiej posprawdzać wszystkie uszczelki od układu paliwowego
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 12:03   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: problem z odpalaniem

Cytat:
Napisał jacekr2
właśnie to sprawdziłem i masz rację schodzi paliwo,
mam teraz takie dość nietypowe pytanie co najczęściej jest powodem takiej nieszczelności i jak ją usunąć??
Musisz szukać tam gdzie coś ruszałeś ostatnio, czyli uszczelki na filtrze paliwa, wężyki czy nie przetarte, może dziurawe, sprawdź czy jest szczelność na tej śrubce u dołu filtra do spuszczania wody.
Jak nie znajdziesz przyczyny to musisz założyć dwa kawałki przeźroczystego wężyka na ssaniu i na powrocie przy filtrze paliwowym.
Wtedy zdjagnozujesz po widocznych w wężyku pęcherzykach pawietrza, gdzie masz problem;
1. jak są przed filtem / na ssaniu /, czyli nieszczelności; na rurkach i wężykach od zbiornika paliwa do filtra .
2, jak masz pęcherzyki na tej drugiej rurce /po filtrze, na powrocie /, to musisz szukać nieszczelnosci w samym filtrze i od niego dalej poprzez układ pomki paliwowej, zasilania silnika, ale cały czas po stronie niskiego cisnienia, czyli zasysania paliwa, bo tam pobiera to lewe powietrze.
W momencie zatrzymania silnika, czyli braku pompowania, grawitacyjnie powoli paliwo opada z rurek zasilajacych do zbiornika, a w jego miejce wchodzi sobie powietrze poprzez tą nieszczelność która własnie szukasz. Szybkość uciekania paliwa, jest wprost proporcjonaklna do dziury którą szukasz.
Teraz zlokalizujesz nieszczelność chyba dość łatwo.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.