Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2011, 15:05   #1
kemot11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Witam, od pewnego czasu mam problem ze spadkiem mocy.

Przebiega to tak: pierwsze uruchomienie i jazda w dniu (nieważne czy to godz 5 czy 13) jadę ok 500m i spadają obroty do 1000 rpm. Nie świeci się żadna kontrolka, po wciśnięciu pedału do podłogi "dusi się" silnik i nim szarpie. Jak zgaszę silnik często mam problemy z ponownym uruchomieniem. Po ok 5 min obroty wzrastają powoli (z rury wydechowej siwy dym) i mogę już bez obaw cały dzień jeździć. Nic takiego się 2 razy nie zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byłem z tym u mechanika: komputer wykazał (i wymieniłem) awarię regulator ciśnienia paliwa, czujnik przepływu paliwa. Mechanik dalej twierdzi ze to ma związek z tym ciśnieniem paliwa. Myśleliśmy, że to może filtr paliwa ale nie bo czysty, więc może jakość paliwa ale ON verva to chyba nie jest zła, że może w baku sie syf osadza i to zasysa - ale też to wykluczyliśmy (czysty filtr)
Czytałem tematy na forum dot. spadku obrotów/mocy, ale w żadnym nie znalazłem (i mechanik też) dodatkowej pomocy.

kemot11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 16:53   #2
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Witam, braciak miał podobne problemy i wtedy okazało się że to egr, zaślepili i po sprawie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 20:52   #3
robson3900
ford::average
 
Avatar robson3900
 
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Człuchów
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Bzdura!!! Zaslepienie nie da nic. Jedyne co spowoduje to lampka od awarii silnika. Czyszczenie tez nic nie da. Do silnikow 2,0 tdci 136km zapodali egr sterowany silniczkiem sterowanym elektronicznie. Problem nie tkwi w zasyfionym egr tylko tkwi w wyrobionym mechanizmie sterowania zaworem, zapieczona i wyrobiona tulejka w ktorej porusza sie zaworek. Jeszcze raz powtorze ze zaslepienie blaszkami itd nic nie da. Sam bawilem sie tym jakis czas i ostatecznie kupilem egr oczywiscie nowy !!! i od tego czasu auto jak nowe. Pozdrawiam
robson3900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 22:33   #4
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Cytat:
Napisał robson3900 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura!!! Zaslepienie nie da nic. Jedyne co spowoduje to lampka od awarii silnika. Czyszczenie tez nic nie da. Do silnikow 2,0 tdci 136km zapodali egr sterowany silniczkiem sterowanym elektronicznie. Problem nie tkwi w zasyfionym egr tylko tkwi w wyrobionym mechanizmie sterowania zaworem, zapieczona i wyrobiona tulejka w ktorej porusza sie zaworek. Jeszcze raz powtorze ze zaslepienie blaszkami itd nic nie da. Sam bawilem sie tym jakis czas i ostatecznie kupilem egr oczywiscie nowy !!! i od tego czasu auto jak nowe. Pozdrawiam
Może trafiłeś do złego mechanika, skoro napisałem, że tak właśnie było to nie wyssałem tego z palca, jeżeli chodzi o kontrolkę silnika to zapalała się, ale tylko po dłuższej jeździe na wysokich obrotach, poza tym wystarczyło zgasić silnik i po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka już nie świeciła. Jeżeli chodzi o ogólną pracę silnika to zginęła turbodziura, a auto nabrało niezłego kopyta. Być może egr po wyczyszczeniu działał, a zaślepienie było tylko zapobiegawczo, ale to, że był zaślepiony to jest fakt!!!!! i auto chodziło aż miło i troszkę mniej paliło.

ps poczytaj tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 06:36   #5
kemot11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

A czy problemy z EGR powinny być widoczne po podpięciu komputera?? Nic oprócz regulatora ciśnienia paliwa i czujnika przepływu paliwa nie wyszło. Jak sprawdzić czy to EGR.
kemot11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 14:46   #6
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Cytat:
Napisał kemot11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy problemy z EGR powinny być widoczne po podpięciu komputera??
tak można, po podpięciu IDS-a można go spróbować programowo otworzyć i zamknąć - od razu będzie widać czy działa prawidlowo.
U mnie przy takiej próbie nie można go było otworzyć.
Co ciekawe awaria EGR-a zdarzyła mi się w trasie powrotnej z wakacji, zapaliła się kontrolka silnika i stracił lekko moc, pojawiło się coś w rodzaju turbodziury, co było szczególnie dotkliwe przy próbie wyprzedzania. Ale średnia spalania wyszła 4l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wyczyszczeniu EGR-a moc wróciła.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 11:36   #7
kemot11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Spadek mocy/obrotów - brak sladu w komputerze

Faktycznie to był EGR. Po jego zaślepieniu problem znikł. Jeżdżę juz samochodem 5 miesięcy i nie było juz takich kłopotów. Lampka na początku się świeciła - ale po zgaszeniu silnika i przerwie w jeździe już nie zapalała się ponownie. Teraz już nie zapala się choć czasem ostro depnę pedał gazu. Dzięki.
kemot11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spadek mocy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.