Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2017, 22:27   #11
Norbas76
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Dobre
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Kasiarz nie bardzo wiem o co Ci chodzi.Wyczyściłem tylko stronę z silniczkiem.Było tam sporo takiego nagaru.Kolektora nie odkręcałem.Na jesieni jak wymieniałem filtry,olej to kupiłem na alle... taki preparat do czyszczenia EGR na chodzącym silniku.Robiłem to przed domem.Nie polecam nikomu.Lepiej gdzieś pojechać na ubocze.Oczywiście nie mam filtra cząstek,ten egzemplarz nie posiada.

Norbas76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 09:35   #12
Paczu
ford::beginner
 
Avatar Paczu
 
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

A filtr paliwa kiedy wymieniałeś? Może parafina Ci się wytrąciła?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
Przemek
Paczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 18:25   #13
Norbas76
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Dobre
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

We wrześniu z olejem.Odkręcałem dolną śrubkę obudowy filtra i nie zauważyłem nic niepokojącego.Co prawda nie było zbyt dobre światło.Z tego filmiku to Orlen nie wygląda zbyt ciekawie a Ja go leje od pół roku.No cóż mamy co mamy a nasze auta coraz bardziej skomplikowane.
Norbas76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2017, 20:33   #14
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Leje tylko orlen i do tej pory nie miałem problemu, ale zawsze dolewam dodatek do diesla - 1l na 1000l.
Dodatek zimowy dolewałem, dolewam i będę dolewał do każdego ON choćby na stacji sobie rękę ucinali lub innego członka, że jest zimowy i nawet mrozy arktyczne wytrzyma. Polecam wszystkim i będziecie mieli spokój w mroźne dni.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 09:40   #15
Norbas76
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Dobre
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Niestety koledzy problem jest nic nie zdziałałem.Rano bez plaka nie odpali jak się rozgrzeje pali na dotyk.Co do paliwa też wszystko ok.Nie będę zaśmiecał tematu i się rozpisywał co przejrzałem a co nie.Jadę do ASO niech go sprawdzą.Jak zrobię to napiszę co było przyczyną.
Norbas76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 12:47   #16
Norbas76
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Dobre
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Witam.Problem znaleziony i wyeliminowany.Niepotrzebnie kupiłem elektrozawór ciśnienia paliwa ale do rzeczy.Auto nie odpalało bo nie miało zasilania paliwa.Ta szybko-złączka kątowa dochodząca do filtra paliwa miała nieszczelność i łapała powierze.W filtrze nie było dość paliwa i samochód nie odpalał.Mechanicy kazali Mi regenerować wtryski,pompe i wiele innych rzeczy.Dobrze się stało że pewien mechanik kazał zacząć od przewodów paliwowych i filtra.Chwała jemu za podpowiedź.Teraz po nocy auto pali od strzału.Jednak warto samemu coś zrobić i wiele stówek zaoszczędzić.

Bump:
Norbas76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 14:39   #17
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Ale inni, jak nie odpala zaczynają od regeneracji wtrysków, oraz pompy, bo nie myślą ekonomicznie.
Tak trzymaj, nie daj mechaniorom wpuścić się w maliny.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 15:53   #18
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala

Mój dzisiaj zamarł przy porannym odpaleniu. Rano odpalił i po ok. 10s zgasł. Nie wiem czy to może zbieg okoliczności, bo w sobotę go tankowałem na Orlenie. Całą niedzielę stał, dzisiaj odpalił od strzała i później lipa. Filtr wymieniałem kilka miesięcy temu. Zamówiłem już nowy, jutro wymiana. Jestem ciekaw co znajdę w obudowie filtra?
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.