Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2017, 08:49   #11
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: klimatronik a nawiew na przednią szybę

Dziwnie mi to wygląda że ogrzewanie przedniej szyby załącza się automatycznie w zależności od temperatury jak się domyślam zewnętrznej w wersji po lifcie może i tak jest tego nie wiem. Jeżeli chodzi o model przed liftem MK1 czyli taki jak mam to nadmuch na szybę mogę sobie dać wciskając guzik na panelu klimatronika. A jeżeli chodzi o ogrzewanie przedniej szyby to z lewej strony mam włącznik ogrzewania i mogę go użyć niezależnie od nastawienia klimatronika i od temperatury jaka jest czyli nawet jak wyłączę klimatronika całkowicie to i tak ogrzewanie przedniej szyby będę mógł włączyć nawet latem.

galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 13:02   #12
Jaredzik
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 16-02-2017
Skąd: Pruszków
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 benz + lpg
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: klimatronik a nawiew na przednią szybę

Galo, wydaje mi się że wygląda to tak, że jak włączamy przycisk "dmuchania przedniej szyby" ;-), który gdzieś tam w instrukcji, z tego co kojarzę opisywany jest jako przycisk szybkiego odparowywania szyb, uruchamiane są wszystkie dmuchawy na wysokich obrotach, kierowane do odpowiednich nawiewów i jeżeli nie jest ciepło termostat pozwala również dogrzać szybę. W wyższych temperaturach nie załącza szyby, za to klimę może (tego nie sprawdzę empirycznie). Może to być oparte na jednym termostacie (szacuję 6-10 st C)
Także mam 2 przyciski poza panelem klimatronika do bezwzględnego włączenia grzania szyby tylnej i przedniej.
Moje autko jest po lifcie.

Krótko użytkuję to auto, zatem nie mam pewności jak to jest zgrane z termostatem. Trzeba poczytać w wolnej chwili i popróbować.

J
Jaredzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 21:03   #13
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: klimatronik a nawiew na przednią szybę

W moim aucie ogrzewanie przedniej i tylnej szyby mogę włączyć zawsze kiedy chcę lato zima nie ma znaczenia i nie ma to kompletnie nic wspólnego z klimatronikiem tego jestem pewien nie to żeby tam ktoś coś przy tym grzebał wszystko jest tak jak z fabryki wyszło i wątpię żeby po lifcie cokolwiek było inaczej - ale może coś zmienili tego nie wiem.

Niejednokrotnie latem jak były deszczowe dni włączałem ogrzewanie przedniej szyby bo bez tego nie mogłem sobie dać rady z zaparowanymi szybami .

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości że klimatronik nie jest powiązany z ogrzewaniem przedniej szyby to zrób sobie taki test - najlepiej rano jak szyba jest jeszcze zamarznięta albo zaparowana wyłącz całkowicie panel klimatronika tak żeby zgasł i wtedy włącz ogrzewanie przedniej szyby - jestem przekonany że będzie grzała.

Jeżeli chodzi o przycisk szybkiego odparowania szyby przedniej to faktycznie dmuchawa wchodzi na wysokie obroty wygląda na to że na maksa ale Jeżeli włączysz dodatkowo na przykład ogrzewanie na nogi to dmuchawa powraca do tak jakby normalnych obrotów.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 22:10   #14
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: klimatronik a nawiew na przednią szybę

Galo miałem MK1 a mam MK2 i obydwa GHIA z klimatronikiem . W MK1 nie załącza ogrzewania przedniej szyby automatycznie ale w MK2 jeśli temperatura spada poniżej 0 to po odpaleniu po paru sekundach automatycznie załącza się ogrzewanie przedniej szyby (które można odłączyć przyciskiem od ogrzewania szyby przedniej) a po rozgrzaniu szyby wyłączy się też automatycznie po paru minutach. Co do nawiewu to przy temperaturze powyżej 7"C jeśli wciśniesz na klimatroniku nawiew na szybę to automatycznie załącza sprężarkę klimy aby osuszyć szybę i auto. Mimo wszystko w obydwu wersjach jest możliwość sterowania ogrzewaniem szyb ręcznie z przycisków oraz tryb ECON który odłącza klimę a ściślej sprężarkę. Jeśli dobrze pamiętam to za te bajery przy klimatroniku odpowiedzialny jest "moduł komfort" do którego podłączone są też czujniki temperatury jak i czujnik nasłonecznienia z deski pod szybą.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.