Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2011, 20:31   #11
Ministerpl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: B-stok
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

idz odrazu po piwo dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ministerpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 20:48   #12
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

MinisterPL jesteś wielkiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Duża zasługa dzięki Tobie!!!!!!

Zrobiłem trochę inaczej, tzn. nie odłączałem akumulatora na noc ponieważ stwierdziłem, że taki sam efekt da odłączenie centralki albo wyjęcie bezpiecznika 25 20A więc tak zrobiłem, później zrobiłem nie tak jak pisałeś z pozycji I do II, I do II itd. (bo nie miałem żadnego efektu kontrolka cały czas mrugała) więc po prostu zrobiłem na pozycję I i czekałem te około 5 sekund aż się zapali na stałe, również nie musiałem po całej procedurze zapalać silnika i czekać 1 minutę, co jeszcze, tak jak pisałeś duszenie tylko zamknięcia i otwierania nie dawało efektu, trzeba było zrobić tą kombinacje którą opisałem niżej no i dla ścisłości nie było słychać przyjemnego pik pik bo nie mam alarmuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I teraz właśnie tutaj Twoja zasługa mistrzu!!!!!
Tylko co jest ważne!!!
Jak robiłem tą kombinacje siedząc w środku w aucie z zapiętymi pasami to nie działało! I wtedy domyśliłem się, że może być słaba ta czujka i zrobiłem właśnie taki manewr.
Nie siadając za kółkiem zapiąłem tylko same pasy beze mnie w środku i zamknąłem drzwi (pasy były zapięte jeszcze raz zaznaczam a ja byłem na zewnątrz!) i zrobiłem kombinacje trzymałem pilot skierowany przy zewnętrznej klamce przy tym kwadraciku (przycisnąłem jedną strzałkę i klikałem 4 razy dwie strzałki na pilocie i zadziałało!!!!!!!! normalnie byłem w szoku! Nie dowierzałem, że wystarczyło tylko zapiąć pasy!(ważne! jeżeli klikałem odwrotnie tzn. jak trzymałem dwie strzałki i klikałem 4 razy jedną strzałkę nie było efektu).

Widać u mnie, że nie było tak łatwo normalnie czarna magia była i już się poddawałem, ewidentnie już ktoś próbował to zakodować i nie dawał rady (odpięte wtyczki przy centralce były powodem że dioda nie chciała mi świecić na stałe, ktoś to odpiął).

Jak kupowałem od faceta mondeo, to mówił, że od kiedy zakupił to auto nie mógł tego zrobić, kupował nowe baterie, był nawet u elektryka z tego co mi powiedział cytuje "nie rozgryzłem tego" i jeździł tak z tym z dwa lata.

Ja oczywiście tak łatwo się nie poddałem i wiedziałem, że dobrze trafiłem i dzięki waszej pomocy dałem rade!!!!

Myślę, że byłem pierwszym takim przypadkiem i ten post jeszcze nie jednemu pomoże.

Nawet nie wiecie Jak się ciesze! Jeszcze raz dzięki wielkie MinisterPL bo bez Ciebie nie wpadłbym na to!!!!!!
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 21-02-2011 o 21:12
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 21:00   #13
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał cziczi22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mialem taki problem w poprzednim samochodzie i kodowanie kluczyka po wymianie bateri wygladalo nastepujaca
1-zamykasz samochod manualnie kluczykiem
2-wkladasz kluczyk w zamek drzwi i trzymajac wciskasz na PILOCIE przycisk ,,otworz,, i tak trzymasz kilka sekund (okolo 10-15s.)
sproboj ten sposob i daj znac czy pomoglo
Dzięki cziczi22 ale już to rozgryzłem..... pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc zwłaszcza MinitrowiPL!!!!!
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 08:38   #14
Ministerpl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: B-stok
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Umnie czujnik jest bodajże w podłokietniku samochód:
Mondeo mk2 1.8TD 97r. Klimatyzacja, podgrzewane fotele, abs, srs, podgrzewane el szyby, el, szyby, el lusterka, c zamek.
nie musiałem wysiadać z samochodu aby zaprogramować, gdy włączał się tryb programowania wystarczyło kliknąć na pilocie i przytrzymać wtedy dioda zamrugała, konieczne było zapięcie pasów gdyz mój Mondeo posiada ten czujnik. Jestem Ciekaw dlaczego w waszych autach programowanie odbywa się inaczej

Ostatnio edytowane przez Ministerpl ; 22-02-2011 o 08:48
Ministerpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 19:59   #15
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Ministerpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umnie czujnik jest bodajże w podłokietniku samochód:
Mondeo mk2 1.8TD 97r. Klimatyzacja, podgrzewane fotele, abs, srs, podgrzewane el szyby, el, szyby, el lusterka, c zamek.
nie musiałem wysiadać z samochodu aby zaprogramować, gdy włączał się tryb programowania wystarczyło kliknąć na pilocie i przytrzymać wtedy dioda zamrugała, konieczne było zapięcie pasów gdyz mój Mondeo posiada ten czujnik. Jestem Ciekaw dlaczego w waszych autach programowanie odbywa się inaczej
Mało tego......
Ogólnie dzisiaj się znowu wkurzyłem i znowu mi się pilot rozkodował!
Wiem już na 100% w moim przypadku o co chodzi.

A więc tak....
Próbowałem dzisiaj go otworzyć (otworzył bez problemu) ale zamknąć już nie chciał. Klikałem na otwieranie zamykanie i nic......
Wtedy nie wiem jak to się stało zaczął mi migać kierunkami i trąbić (alarm).
Zamknąłem go z kluczyka, przestaw wyć i wtedy właśnie ten kluczyk chyba się znowu zdekodował, nic nie reagował.

Mówię sobie, powtórzę procedurę kodowania od początku i nic... z zapiętymi pasami czy bez to nic nie dawało, męczyłem się chyba z godzinę i się poddałem.

Wpadłem na pomysł, że schowam go do garażu bo u nas dzisiaj w nocy było -19 stopni a kluczyk położę w domu na grzejniku i co się okazało!

Nie trzeba żadnych pasów zapinać itp. Po prostu zrobiłem tą procedurę kodowania standardową bez udziwnień i zadziałało.....

Kwestia tego, że mamy teraz duże mrozy i po prostu kluczyk zdekodował mi się od zimna a później wiadomo nie reagował na przyciski. Tak samo auto, jak schowałem je do garażu to pewnie też był powód.

U mnie sprawa wyjaśniła się w 100%...... powodem były duże mrozy (oczywiście nie uwzględniam tutaj moich odpiętych wtyczek od centralki) a kodowanie jest standardowe takie jak wszędzie opisane, u mnie na pewno nie trzeba zapinać pasów.

Ale mam jeszcze pytanie, jak zamykam kluczykiem i otwieram to nie migają mi migacze, dopiero jak zaryglowałem podwójnie kluczykiem to dopiero migają i aktywuje się alarm.... czy to normalne? Czy znowu coś fiksuje przez te mrozy? Czy zamykając i otwierając pilotem powinien migać?
No i dodam jeszcze, że otwiera mi pilotem idealnie a z zamykaniem ma duże problemy, bardzo mocno muszę cisnąć ale to chyba przez tą niską temperaturę na zewnątrz......

Pozdrawiam
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 21:32   #16
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpadłem na pomysł, że schowam go do garażu bo u nas dzisiaj w nocy było -19 stopni a kluczyk położę w domu na grzejniku i co się okazało!
Ja bym Ci jeszcze raz polecił wymianę baterii w kluczyku. Ale to moje zdanie.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 13:50   #17
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Maddragon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym Ci jeszcze raz polecił wymianę baterii w kluczyku. Ale to moje zdanie.
Pewnie masz rację, bo kur... dzisiaj to już w nic nie można wierzyć, niby nowe a nie wiadomo czy dobre, czy nie stare itp.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 20:41   #18
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Panowie znowu problem! Ale teraz inny....

Jeżeli chodzi o pilot to już wszystko gra (no może poza tym, że bardzo mocno muszę wciskać przycisk zamknięcia żeby go zamknąć ale to szczegół) tylko teraz jest inny problem..... jak go zamknę to po około 1 minucie zaczyna mrugać kierunkami i trąbić (załącza się alarm) i tak stale jak go zamykam to nie mogę go zostawić bo wyje (na tą chwilę mam go otwartego w garażu)...
Kto wie czy ktoś już nie miał z tym problemu i dlatego były te odłączone wtyczki?
Jaki jest w ogóle tego powód?? (ujemne temperatury? Jakiś czujnik wariuje od niskiej temperatury)?
Dodam, że jak zamykam pilotem czy otwieram to kierunki nie mrugają czy to normalne?

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 23:11   #19
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja u siebie odłączyłem te wtyczki bo mi alarm wariował
No dokładnie tak miałem tyle,że otwierał się gdzieś po godzinie.odłączyłem dwie wtyczki i za 60 zł kupiłem sterownik centralnego zamka z pilotami i miałem gdzieś ten alarm
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 08:38   #20
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Ministerpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgaś auto, zapnij pasy to bardzo wazne,
nie no prosze was... moze jeszcze obiec samochod 2 razy w kółko?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.