Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2011, 00:05   #1
Ministerpl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: B-stok
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 24
Question Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

Cześć do 5 godzin temu aby auto zaczelo hamowac wystarczylo polozyc noge na hamulcu po wcisnieciu 1/2 dlugosci zasiegu pedału auto stawało prawie ze w miejscu gdzie dotej pory po wcisnieciu 1/4 moze i mnmiej juz właczał się abs) . Nagle stało się tak: jade widze przechodnia na przejsciu wbijam hamulec do !! podłogi !! - nigdy dostąd nie wcisnąłem go bardziej niz do 1/2. włącza się odrazu abs chociaz droga hamowania jest strasznie długa auto znosi na lewą stronę. wcisniecie pedału na 1/2 wogle nie powoduje aby auto zaczęło zwalniac, Hamulce da się pompować ale gdy przytrzymam dluzej wcisnietą nogę pedał szybko opada, Płynu w zbiorniczku nie ubyło.

Ma ktoś pojęcie co się stało z mym autkiem ?

Ministerpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 20:14   #2
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

miałem coś takiego kiedyś i stawiam na pompe hamulcową - przepuszcza na sekcjach i będzie coraz gorzej

Ja kiedyś miałem 605 i myslałem że ma ABS bo jak deptałem do oporu to się kółka nie blokowały, ale potem jak już musiałem parę razy podpompować żeby zachamować dałem sobie spokój z jazdą i wymiana pompy.

sama wymiana banalnie prosta gdzieś widziałem podobny temat na forum

i pamiętaj że hamulce to nie żarty i jak natychmiast tego nie zrobisz może to kosztować czyjeś lub Twoje ŻYCIE!!!!!
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 20:23   #3
maciek1006
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 53
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

musisz sprawdzić czy nie ma gdzieś wycieku płynu hamulcowego , może pękł przewód hamulcowy albo cylinderki przepuszczają płyn przez co nie ma ciśnienia w układzie
maciek1006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 21:03   #4
misiek1988
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Aleksandrówka
Model: modeo mk1
Silnik: 1800
Rocznik: 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

proponuje sprawdzić takie coś jak kolektor siły hamowania, umieszczony on jest na tylnym zawieszeniu i być może trzeba go przeczyścić lub ewentualnie wymienić. No a jeśli nie kolektor to pompa hamulcowa bo jeśli płyn nie ucieka to tylko takie mogą być przyczyny...
misiek1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 21:19   #5
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

Odpal silnik i na postoju spróbuj nacisnąć do końca pedał hamulca, jak Ci się to uda i to kilka razy to poszedł gdzieś wężyk. W mk2 tym samym roczniku miałem taką przygodę. Najpierw pękł mi gumowy wężyk z tyłu, więc mechanik mi to wymieniłem ale jak u niego się zaparłem, żeby wytestować hamulec to strzeliły wężyki te metalowe, były tak skorodowane, że można je było łamać jak zapałki. Ja bym na to zwrócił uwagę
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 21:44   #6
jogopeda
ford::average
 
Avatar jogopeda
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1994
Postów: 135
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

mialem identyczna sprawe w swoim mondu i w poprzednim tygodniu to naprawilem. wystarczylo poprzeczyszczac samoregulatory,szczeki itd zrobilem juz jakies 300 km i narazie problem znikl akurat u mnie na tym sie skonczylo ale na poczatku mechanik mowil ze mogly mi sie juz szczeki posypac ale na czyszczeniu i smarowaniu sie skonczylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jogopeda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 20:22   #7
mirosch
ford::average
 
Avatar mirosch
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: zabrze
Model: mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hamulce awaria - ktoś może wie co to moze byc gdy pedał wpada w podłoge ?

Zrób tak- przed odpaleniem auta podpompój i nacisnij mocno pedał hamulca jeśli pedał od razu wbijasz w podłoge do wymiany pompa) odpal auto jesli pedał zszedł do podłogi masz zapowietrzone hamulce - od razu zrób wymiane płynu hamulcowego, bo mniemam 30% posiadaczy robi to co 2 lata a płyn z roku na rok coraz gorszy
mirosch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.