Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2006, 23:36   #11
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Witaj. A co ci mówi intuicja, bo mój rozum i wiedza , a jestem inżynierem technologiem mówi mi NIE...Gdybys napisał, że np rant sie odszczypał to pal licho ale jak pekła podczas prostownia to pewnie robił to na zimno totalnie i mocno pękła. Felga alu to nie aluminium ale stop kilku metali "lekkich" stąd zabawy z naprwanianiem felg to moim zdaniem duze ryzyko dla kogoś o nikłej wiedzy ( wszyscy i tak prostują felgi u Pana W Ożarowie) . Po naprawie to co nie widać gołym okiem widac pieknie jak analizuje sie przyczyny wypadku gdzie dany materiał pekł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...Niech "fachura" odda Ci parę złotych i kup sobie nową felge. A tak między nami , opony jak i niby gorsze koła - nie mówię tu o biciu powinno się zakładac wbrew chłopskiemu rozumowi na ...przód. Powód - zachownie auta na trolejach pokaże o co chodzi. Pozdrawiam

goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2006, 06:57   #12
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Znam historie tych felg gdyz rok temu ukradli mi oryginalne (zdjecia mego pojazdu jak stoi na brzuchu na forum) i kupilem noweczki. Koledzy sprawa skonczyla sie nastepujo:

gdy zobaczylem ta felge po naprawie, to do siebie dochodzilem chyba dwie godziny. Dawno nie mialem takiego wq... na kogos. Pekniecie okazalo sie odlupaniem rantu z kawalatkiem felgi. Po naprawie widac spaw. Farba, ktora malowal "fachowiec" felge sie zwazyla. Posiadam felgi stilauto model 5. One sa koloru tytanu. Ni to czarne ni to srebrne. A gosc pomalowal je na uwaga uwaga, na srebrno. Myslalem ze sie usmieje a potem rozplaczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niech to szlag trafi. Wniosek: kupuje nowa felge tylko uzbieram kase. Teraz jest tak ze trzy mam czarno stalowe, a jedna srebrna. Pasuje jak piesc do nosa. Acha koles skasowal 100 PLN
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2006, 15:06   #13
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

No to tragedia, chyba bym mu guzów nabił.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2006, 15:12   #14
Fatso
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2006
Model: Mondeo
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał goorall
A tak między nami , opony jak i niby gorsze koła - nie mówię tu o biciu powinno się zakładac wbrew chłopskiemu rozumowi na ...przód. Powód - zachownie auta na trolejach pokaże o co chodzi. Pozdrawiam
Rozwin mysl, bo wydaje mi sie, ze mozesz sie mylic. Na przodzie jest wieksze obciazenie, sa to kola ustalajace kierunek auta. Auto na trolejach nic nie uczy poza nie puszczaniem gazu na zakretach. Cos o tym wiem. Co wiecej bez kola na tylnej osi da sie rade pojechac ( nie bez strat w aucie) na przedniej jest to juz niemozliwe. Takze w zadnym wypadku gorszych kol na tyl. A do tego jak masz bicie na przednich kolach to nie dosc ze komfot zaden, to jeszcze stwrzasz zagrozenie.

Troleje to badziew...proponuje poprobowac na platformie do symulowanie sliskich nawierzchni. Autko leci troszke w gore ale oddaje idealnie warunki zimowe, nawet na najlepszym asfalcie. A w Trolejach ?? kiedy masz idealna przyczepnosc z przdu i kompletny brak z tyłu ???
Fatso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2006, 22:52   #15
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Dokładnie jest tak ja piszesz, napęd na przód jest wieksze obciązenie - stąd ja cie "pluje" na zakręcie docisaksz przód poprzez hamowanie lewą i choc trochę więkrzym łukiem ale wciąz po torze...gdy masz nadsted i tył wyprzedzi przód o pewien kąt - na ok skręt kierownicy bez odrywania rąk to sorry - nie wiem jakim byś był magikiem walisz bąka , a może nawet 2. Chodziło mi nie o zimowe vs letnie na różne osi ale o np 4mm przód i 7 tył a nie na odwrót... przy tej wysokości bieżnika nacisk na przednią oś powoduje dobrą przyczepniść np w kałuży ,natomiast 4 czy też 3 z tyłu wpadasz w wode i tył zaczyna jak na poduszcze uciekać...Troleje to taki przykład co się dzieje jak odpuscisz gaz i pozwolisz aby tył cię wyprzedził, gdyby troleje miały - czysta teoria- większe tarcie czyli w tym wypadku lepsze opony tył nie poleci tak mocno. Pozdrawiam
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2006, 00:26   #16
Andrzej_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 46
Domyślnie

Pęknięte felgi przeważnie rozpadaja się w dziurach lub na zakrętach w wyjątkowych sytuacjach przy jeździe po prostej a w garażu nigdy. Miałem więc, a o tym nie wiedziałem, peknięty i odgięty wewnętrzny brzeg obręczy lewego przedniego koła. "Drobiazg" ten ujawnił się w dość ciasnym prawym zakręcie. W efekcie zeskoczyła z niego opona a tym samym powietrze zeszło z opony a ogromnym hukiem.... Na szczęście do jadącego z przeciwka innego samochodu miałem ok. 50 m i spokojnie przejechałem przez lewą stronę jezdni i płytki rów w pole z ziemniakami.
Od tego czasu co 20.000 km. ( a minęło od tego czasu z 15 lat) zdejmuję koła i nie tyle co opony a właśnie obręcze bardzo dokładnie sprawdzam. Może już się to nie powtórzy ale jak trafię na miłosnika spawanych obręczy i do tego na zakręcie to to moje sprawdzanie i tak mi zycia może nie uratować.
Różne pytania padają na tym forum, rzadko ciekawe ale to o pękniętych obręczach to już kompletna paranoia. A może by tak od razu wiązkę trotylu do czachy przywiązać i w imię Wszechmocnego Allacha odpalić to w ciekawym miejscu ?.
Życzę szczęścia a jak się uda to może i rozumu !.
Andrzej_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.