Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2011, 12:24   #121
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zlej kompresji zaradzi dobry akumulator z konkretnym prądem rozruchowym ,no nie bedzie palil od strzala ale bedzie.
Hm.. Kolego... Czy wiesz jak działa diesel? Paliwo zapala się w temperaturze zapłonu, która to temperatura powstaje na skutek sprężania powietrza (proces adiabatyczny).
Jeżeli silnik diesla nie ma odpowiedniego ciśnienia sprężania (czyli na skutek sprężania powietrze nie osiąga temperatury zapłonu par paliwa) - to choćbyś elektrownię atomową podłączył do rozrusznika - silnik diesla nie odpali.
Sprężanie w zimnym silniku musi być takie, aby powietrze osiagnęło co najmniej 300 st C. A w gorącym silniku o ustabilizowanej temperaturze - temperatura sprężanego powietrza osiąga 500 st C.

To jest ABC działania silnika diesla, przy takich kłopotach z zapalaniem na zimno wpierw ZAWSZE mierzy się ciśnienie sprężania. Szkoda kasy na wykonywanie innych ruchów, bo NIC nie pomoże bez dobrego sprężu w dieslu... NIC.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-01-2011 o 16:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 17:22   #122
Diabeticman
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk II
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Witajcie, jestem świeżym użytkownikiem tego forum. Swojego mondziaka mam od końca lipca ubiegłego roku. Również mam problemy z pompą wtryskową. Wiem, że na pewno jest do zrobienia bo cieknie z niej po prostu. Mam też problem z paleniem na zimno. Wygląda to tak, jakby paliwko się cofało i dopóki na zimnym nie zaciągnie go z baku to nie chce odpalić. Czy to też faktycznie może być wina pompy?? Jeśli tak to czy możecie polecić jakiegoś pompiarza z Poznania lub okolic?? Bardzo mi na tym zależy
Diabeticman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 18:48   #123
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał Diabeticman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli tak to czy możecie polecić jakiegoś pompiarza z Poznania lub okolic?? Bardzo mi na tym zależy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 20:52   #124
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

wojtek

czyli twierdzisz ze predkosc obrotowa rozrusznika a co za tym idzie walu nie ma znaczenia dla kompresji?
ja wiem z doswiadczenia ze ma. nie wiem jakie masz doswiadczenie w endura de i wszystkich jego poprzednikow ale rozrusznik kreci jakby mu powera brakowalo.aku z duzym pradem rozruchu szybciej poradzi sobie z tak tępym rozrusznikiem, a reszta to czysta fizyka.wieksza szybkosc walu=wiekszej predkosci tloka co przy tych samych ubytkach cisnienia (np zwiazanych ze zuzyciem pierscieni) da krótszy czas na jego ujscie.
dlaczego diesel gorzej pali w zimie niż w lecie? no chyba nie z powodu 30 stopniowej różnicy temperatur... co przy 300 stopniach to zaledwie 10% mniej. na pewno ma to wpływ ale nie jedyny. zwiększenie oporów silnika w niskich temperaturach jest znaczne.(Głównie przez zgestniały olej) powoduje zmniejszenie predkosci przesuwania sie tloka wydluża czas sprężania w stosunku do nieszczelnosci .
kazdy z nas zaobserwowal chyba ze silnik w zimie na zimnym silniku wolniej sie kreci.
nieszczelnosci sa te same(pomiedzy tłokiem pierscieniami a cylindrem) a czas dluższy więc wiecej powietrza znajdzie ujscie.mniej powietrza nizszy stopien sprezania.

poprzez mój wywód nie mówię ze kompresja nie ma znaczenia, ale ze predkosć obrotu walu korbowego ma dla niej znaczenie.

jak pisalem mam slabą kompresje 26.22.23.25, nie wiem co jest jej przyczyną, moze pierscienie moze zawory a moze wszystko po trochu. ale auto dokad pompa nie padla palilo teraz nie pali bez uprzedniego popompowania pąpką ręczną(2,3 razy)czy zimne czy cieple. dla mnie sprawa jasna. zrobie pompe wstepna i bedzie git na nastepne 2-3 lata.

Ostatnio edytowane przez sumo75 ; 19-01-2011 o 20:59
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2011, 14:19   #125
adam-70-a
ford::amateur
 
Avatar adam-70-a
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: GÓRKI
Model: mondeo
Silnik: TDI 1,8 RFN
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Podepnę się do tematu a mianowicie autko moje było w super stanie pod każdym względem z małym przebiegiem i mam go już 3 lata wymieniane wszystko było na czas az nagle po przyjechaniu do niemiec następnego dnia rano niechciał zapalić a jak zapalił to zaczoł kopcić na niebiesko i trzeba było go trzymać na pedale żeby nie zgasł po rozgrzaniu silnika do normalnej temperatury i przegazówkach przestaje kopcić j jest w szystko normalnie ale rano zawsze sytuacja sie powtarza .boster jest ok. turbina też ,elektrozawór kąta wtrysku też,zastanawia mnie tylko przy turbinie cięgno od boostera bo przy przegazówkach prawie sie nierusza .Proszę pomużcie co mam zrobić albo o co tu chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adam-70-a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2011, 08:55   #126
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał adam-70-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
następnego dnia rano niechciał zapalić a jak zapalił to zaczoł kopcić na niebiesko i trzeba było go trzymać na pedale żeby nie zgasł po rozgrzaniu silnika do normalnej temperatury i przegazówkach przestaje kopcić j jest w szystko normalnie ale rano zawsze sytuacja sie powtarza (
Może to tylko cofające się paliwo. Trzeba prześwietlic przewody. Masz jeszcze oryginalne szybkozłączki ? Warto zainwestowac w zaworek zwrotny. W najgorszym razie to podająca pompa.

Cytat:
zastanawia mnie tylko przy turbinie cięgno od boostera bo przy przegazówkach prawie sie nierusza
To nie cięgno boostera , tylko cięgno wastergate.

Cytat:
czyli twierdzisz ze predkosc obrotowa rozrusznika a co za tym idzie walu nie ma znaczenia dla kompresji?
Oczywiście że prąd rozruchowy, i prędkośc obrotowa ma znaczenie. Ale kluczowym bodźcem jest kompresja i układ zasilania. Jeżeli te elemęty są w kiepskim stanie, to zima może ciągnąc się w nieskończonośc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 21:04   #127
wojtek150
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

To cięgno westgate ma się ruszać czy nie?

U mnie booster nie podaje dodatkowej dawki paliwa, ponieważ nie mam ciśnienia w tym wężyku. Jeden gumowy wężyk przy pompie sprawdzalem i jest cały. Czy jest możliwość, że ten przy turbosprężarce jest dziurawy? Bo na oko to tak nie widać za bardzo i ciężko tam łapy wsadzic...
wojtek150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 13:37   #128
michal@
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: pomorskie
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Witam.
Mam podobny problem z moim mondeo, słabo pali jak jest zimny,jak ciepły jeszcze gorzej, do tego przy dużych upałach stojąc np. w korku spadają obroty i silnik gaśnie,raz nawet jadąc w mieście telepało nim przez minutę czy dwie, to myślałem przez chwilę,że koło mi się odkręciło.
W trasie samochód chodzi normalnie płynnie, no może trochę zamula.Ciekawe jest jeszcze to,że jest bicie kilka milimetrów na kółku od pompy.
Ostatnio wymieniałem też zestaw naprawczy bostera,korektor wtrysku działa.Na przewodzie biegnącym z filtra do pompki Lukas nie widać specjalnie pęcherzyków powietrza jak już to w minimalnej ilości, spalanie w normie 6,4 l/100km
A i jeszcze jedno, nie ma możliwości odpalenia go bez nogi na gazie.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną takich objawów?

Ostatnio edytowane przez michal@ ; 05-06-2011 o 13:50
michal@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 11:36   #129
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

zle wyregulowane oboroty biegu jalowego albo uwalony silniczek, bicie na kole pompy - tym radze sie zajac bo jak gruchnie to juz cala pompa do wyrzucenia.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 17:35   #130
michal@
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: pomorskie
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

jaki silniczek napisz coś więcej.
Oraz, gdzie reguluje się obroty ?
michal@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.