Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2006, 07:28   #1
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie pęknięta alufelga

Hej forumowicze. Jezdze na letnich oponach i na alusach. Nie krytykujcie mnie za to, wiem ze robie zle. Oto dowod. Bylo slisko jak cholera i przy skreconych na maxa kolach auto pojechalo mi prosto i spotkalem sie z kraweznikiem. Z felgi zrobilo sie jajko. Dalem ja do prostowania. Tam fachura stwierdzil, ze zaden problem ale podczas prostowania felga pekla. Fachura dal ja do spawania i malowania. Oczywiscie na jego koszt, ale.... Czy jazda na takiej latanej feldze (przeloza ja na tyl) bedzie bezpieczna? Nie rozleci sie ona? Inna sprawa ze to sa felgi w bardzo nietypowym kolorze. Czy pomalowanie jej nie bedzie oznaczalo tak naprawde roznicy w kolorze w porownaniu do pozostalych? Prosze o szybka odpowiedz gdyz jutro o 15 odbieram felge od majstra.

__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 08:23   #2
Fatso
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2006
Model: Mondeo
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 84
Domyślnie

zalezy jaki to majster. Mam takiego ktory poprawia po fabryce, i na pewno nie powoduje zagrozenia. Na twoim miejscu najpierw bym to wywazyl i jesli bedzie git wsadzil na tyl. Nie powinno byc problema.
Fatso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 09:49   #3
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

A jak wpadne w dziure przy 180? Nie peknie?
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 10:45   #4
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Przy takiej prędkości to i nowa nie ma szans.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 10:52   #5
Fatso
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2006
Model: Mondeo
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 84
Domyślnie

przy 180 jak wjedziesz na kamien wielkosci pudelka od zapalek to mozesz miec wypadek...jak walniesz w dziure, to prawdopodobnie tylko felga wyjdzie z tego calo. :twisted:
Fatso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 12:08   #6
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Oj Chłopaki, chodziło mi o przykład. Po pierwsze nie jezdze tak szybko, a po drugie mialo to tylko zobrazowac problem: Czy nie bedzie tak ze jak wpadne w dziure to nie peknie felga. Nie bedzie slabsza? mozna jej ufac? Rozumiecie woze dziecko i nie chcialbym byc niemile zaskoczony gdy nagle zostane pozbawiony kola.
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 13:23   #7
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

zobacz czy nie bedzie bilo. i tak nie znasz pewnie przeszlosci tych felg wiec ja bym jezdzil i sie nie przejmowal. a jakiej wielkosci to felga?? bo jak 17 to moze i peknie ale jak 15 to nadaje sie nawet do terenowej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam takie i nie uwazam na dziury. na kraweznik jak narazie udalo mi sie nie wpasc. a co do malowania?? uwazam,ze bedzie sie odrozniac chociaz zalezy w jakim stanie masz lakier na pozostalych. ja mam 1 do odbudowy (bo o dziur w 16cali mi kawalek odpekl tak ze 2mm wcniecenie czy wyrwanie ciezko to opisac, ale bicie ma) no i reszta nie jest za piekan wiec jak malowac to calosc a to kolo 400zl bedzie wiec czeka na lepsze czasy a puki co beda alu 15
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 18:49   #8
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

A ja powiem ze cięzka sprawa jak koleś to robi na swój koszt, pewnie jakiś partacz.
Ja mam speca co po obejrzeniu zawsze mowi ze felga pęknie i moze zrobić na moją odpowiedzialność i jak sie zgadzam to 10 cm spawu kosztuje 100 PLN.
A więc jak robi na swoj koszt to moze zespawać na odpierdziel zeby tylko taniej.
Ale ogólnie jak to robi fachowiec to niema sie czego bać.
Tylko ze niema szans wyprostować felgi na 100% rownosci, jest to nierealne, ale po wywazeniu niepowinna bić.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 19:07   #9
bartosz1994
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał curchuck
Rozumiecie woze dziecko i nie chcialbym byc niemile zaskoczony gdy nagle zostane pozbawiony kola
Jak wozisz dziecko zastanów się ile jest warte jego życie. Rozumiem , że żal Ci pieniędzy na nową felgę ale pamiętaj o jednym : tej felgi nie będziesz już pewny na 100% . A felga jak felga : jeden przejeździ 100tys. i nic a drugi rozbije się kilometr od zakładu.
Pozdrawiam i życze jak najlepiej
__________________
Kto sieje wiatr zbiera burzę
bartosz1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2006, 19:51   #10
SIERRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-01-2006
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 93
Postów: 225
Domyślnie

co do lakieru to napewno bedzie różnica nieda sie idealnie dobrać lakieru...BUHAHA kiedyś jechałem z qumplem w maluchu aż tu nagle wyprzedza nas koło HAHAHA ty kur... to chyba moje?! i bum w krzaki ale wtedy wina leżała po stronie szpilek...
SIERRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.