Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2011, 22:19   #1
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Witam serdecznie, zaczynam nowy temat ponieważ czytam już o moim problemie z 2 dni tutaj na forum i niestety do tej pory nikt mi nie pomógł.

Nie mogę sobie poradzić z odkodowaniem tego kluczyka. Po wymianie baterii nie działa mi c.zamek na pilota (nowe baterie chyba ok, bo dioda na kluczyku mruga i to dosyć mocno).

Kluczyk jest na podczerwień bo przy klamkach mam te kwadraciki i na pilocie jest dioda.

Mondeo MK2 rok produkcji 97

Próbowałem już chyba wszystkich sposobów z forum i nadal nic......

Pierwsza propozycja:

Sprawa wygląda tak, jeżeli przekręcam na pozycje "I" kluczyk w stacyjce to mogę sobie czekać z 5 minut i tak cały czas dioda mruga przy zegarku (dociskanie kluczyka w tej pozycji "I" tez nic nie daje).

Jeżeli ta dioda cały czas mruga to chyba nic nie zrobię? Musi się palić tak? Kluczyk sprawdzałem, jak robię przy klamce tą kombinacje to kluczyk zamruga 5 razy ale przy zegarku nic się nie dzieje, tylko cały czas mruga. (teraz nawet kluczyk mam przed komputerem w domu i jak robię tą kombinacje to również mruga 5 razy więc te przyciskanie 4 razy na pilocie robię dobrze).

Nie wiem, nigdzie nie mogę poszukać o co chodzi z tą diodą przy zegarku, nie mam pojęcia jak zrobić, żeby po tych 10 sekundach świeciła (u mnie cały czas tylko mruga).....

Propozycja druga:
przekręcałem 4 razy szybko z pozycji 0 do 2 w ciągu 3 sekund i też nic (później doczytałem, że jeszcze po wykonaniu tej operacji trzeba nadusić przycisk z jedną strzałką żeby dioda przestała mrugać, no ale niestety też żadnej reakcji, cały czas ta dioda przy zegarku tylko mruga....

Propozycja trzecia:

Wyciągałem bezpiecznik nr 25 20A tak na około 40 sekund i też nic....

Propozycja czwarta diagnoza:

Włączyłem aparat w telefonie żeby sprawdzić na wyświetlaczu komórki czy na tej diodzie co jest na pilocie gdzie idzie wiązka podczerwieni czy w ogóle świeci, czytałem że tak się sprawdza czy idzie wiązka do czujnika na klamce i o dziwo ładnie świeci, żarzy się na czerwono ale tylko jak duszę przycisk z jedną strzałką (ten z dwoma strzałkami jak dusze to dioda jest ciemna).

Rozebrałem cały kluczyk na części pierwsze, przeczyściłem itp. ale to nic nie daje.....nie mam już pomysłów.

Proszę o pomoc bo widzę, że już nic nie wskóram.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 20-02-2011 o 19:38
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 08:38   #2
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę sobie poradzić z odkodowaniem tego kluczyka. Po wymianie baterii nie działa mi c.zamek na pilota (nowe baterie chyba ok, bo dioda na kluczyku mruga).
Nie jestem super fachowcem od elektroniki, ale to że miga dioda na pilocie to jeszcze nie gwarancja, że bateria jest ok. Dioda potrzebuje malutki prąd do świecenia. Dla pewności wyjmij ją i sprawdź miernikiem.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 09:24   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przekręcam na pozycje "I" kluczyk w stacyjce to mogę sobie czekać z 5 minut i tak cały czas dioda mruga przy
A może to w samochodzie coś „nie gra”? Skoro dioda powinna świecić, a miga cały czas, to raczej w aucie szukałbym przyczyny.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 18:47   #4
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Nie wiem.... nie mogę tego rozszyfrować. Przyczyny w aucie ale jakiej? Miernika niestety nie mam.....najgorsze jest to, że nie mogę spowodować tego aby na kontrolka przy zegarku świeciła cały czas, żeby przejść do kolejnego etapu skierowania kluczyka przy klamce.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 20-02-2011 o 19:32
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 19:46   #5
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Dioda przy zegarku odpowiada za pokazanie stanu immobilizera więc jeśli się nie zaświeca na stałe nie sczytuje fasolki która umieszczona jest w kluczyku .Sprawdź czy wszystko jest na miejscu.Druga rada jeśli posiadasz inny kluczyk sprawdź czy uda się przejść w stan programowania .


Ps. Zmień opis samochodu bo silników TDi tu nie wkładali ,chyba że masz przeszczep z jakiegoś WAG
__________________
Na posiadaniu Renault Master II 2.8 dTi
,,Koperek"
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 19:48   #6
andres76
ford::beginner
 
Imię: ANDRES
Zarejestrowany: 18-02-2011
Model: MONDEO- FOCUS
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

sorry mój błąd nie doczytałem do końca sprubój odpiąć baterię na parę minut

Ostatnio edytowane przez andres76 ; 20-02-2011 o 21:58
andres76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 20:09   #7
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał andres76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam tu jest instrukcja programowania pilota
1. przłącz wyłącznik zapłonu z położenia 0 w położenie I

2.poczekaj aż dioda biernego układu przecwkradzieżowego PATS zacznie palić się bez przerwy

3. przełącz wyłącznik zapłonu w położenie 0

4. w ciągu 5 sekund od porzedniego kroku skieruj kluczyk na odbiornik promieni podczerwonych, następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania na nadajniku

5.gdy dioda LED w kluczyku zacznie migać ,naciśnij przycisk zamykania trzy razy

6 awolnij obydwa przyciski i sprawdż czy dioda PATS i dioda na kluczyki mignie 5 razy

7. po każdym zaprogramowaniu urządzenie pozostaje w trybie programowania przez kolejnych 20 sekund do czterech razy

8. aby zaprogramować dodatkowe nadajniki powtórz procedurę od kroku 4 dla każdego nadajnika

9.system wyjdzie z trybu zapamiętywania po przełączeniu wyłącznika zapłonu w położenie II,nie zostanie zaprogramowany żaden nadajni w ciągi 20 sekund lub po zaprogramowaniu czterch nadajników
Dobra dzięki, ale widzę, że ludzie tutaj nie czytają wątku od początku, pisałem co już robiłem i nadal nic. Jeżeli chodzi o kluczyk to mam tylko jeden z pilotem i jeden czerwony.

Panowie cały czas walczę z tym badziewiem, nie chcę dać za wygraną.... przed chwilą wróciłem z garażu i jest już jakiś postęp!!!!!!!

Co się okazało zanurkowałem pod schowek od pasażera gdzie jest centralka siemensa i wszystkie 3-wtyczki były odłączone (chyba już ktoś próbował) podpiąłem je i pewnie mówię to był powód!! A tu nadal nic więc znowu zacząłem robić tą procedurę kodowania kluczyka.

Co się okazało teraz po podłączeniu tych trzech wtyczek? Zrobiłem na pozycję "I" w stacyjce i teraz po chwili dioda koło zegarka przestała mrugać! Świeci cały czas więc mówię elegancko! To był ten powód.... no ale kiedy zamykam drzwi i idę na zewnątrz auta i robię to mruganie kluczykiem 5 razy to żadnej reakcji, dioda koło zegarka świeci a kluczyk sobie miga (nie ma synchronizacji) mówię, może coś z tym czujnikiem w klamce od kierowcy, więc to samo robiłem po stronie pasażera i nic...... nie wiem teraz o co chodzi.....

Trochę się pocieszyłem, że już do czegoś doszedłem no ale dlaczego te wtyczki były odpięte? Dlaczego kluczyk nie chcę się zakodować?

Proszę o pomoc.... może teraz coś razem wymyślimy.... czekam z prośbą o jak najwięcej pomysłów z waszej strony.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-02-2011 o 23:59 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 21:22   #8
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

ja u siebie odłączyłem te wtyczki bo mi alarm wariował.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 07:30   #9
Ministerpl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: B-stok
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1997
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Miałem to samo. Odłącz akumulator na noc. Lub na minimum 20-30min. Usiądź na miejscu kierowcy i wyłącz wszystko w aucie tzn radio podgrzewanie szyb foteli itp. Uruchom silnik i sprawdz czy wszystko jest wylaczone. Zgaś auto, zapnij pasy to bardzo wazne, przekręc kluczyk do pozycji 2 poczekaj 3 sekundy tak aby nie zgasła dioda(ta na desce rozdzielczej), ale zeby system sie zaladowal, powróc do pozycyji 1 potem szybko do pozycji 2 do pozycji 1 do pozycji 2 do1 itd... gdy w pozycji jeden zaobserwojesz ze pali sie dioda wyciagnij kluczyk i poczekaj az w stacyjce będzie "pukniecie" ( komputer wtedy bedzie wiedział ze kluczyk jest wyjęty), a dioda na desce pozostanie zapalnoa przez 10 sek. W ciagu tych 10 sek wciskamy przycisk zamknięcia drzwi na kluczyku, dioda na desce powinna mrugać, jeśli nie mruga wciskamy przycisk otwarcia jeżeli nie mruga zamknięcia itd az do skutku. Gdy już zamruga puszczamy przycisk czekamy 5 sek uruchamiamy silnik, czekamy 1 minute, wychodzimy z auta powinniśmy usłyszeć przyjemne pik pik pik.... oznacza to ze zakodowalismy kluczyk poprawnie - kazde wyjecie bateri z kluczyka rozładowanie akumulatora, skoki napięcia w aucie rozkodowywują nam kluczyk.
Ministerpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 19:41   #10
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?

Cytat:
Napisał Ministerpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo. Odłącz akumulator na noc. Lub na minimum 20-30min. Usiądź na miejscu kierowcy i wyłącz wszystko w aucie tzn radio podgrzewanie szyb foteli itp. Uruchom silnik i sprawdz czy wszystko jest wylaczone. Zgaś auto, zapnij pasy to bardzo wazne, przekręc kluczyk do pozycji 2 poczekaj 3 sekundy tak aby nie zgasła dioda(ta na desce rozdzielczej), ale zeby system sie zaladowal, powróc do pozycyji 1 potem szybko do pozycji 2 do pozycji 1 do pozycji 2 do1 itd... gdy w pozycji jeden zaobserwojesz ze pali sie dioda wyciagnij kluczyk i poczekaj az w stacyjce będzie "pukniecie" ( komputer wtedy bedzie wiedział ze kluczyk jest wyjęty), a dioda na desce pozostanie zapalnoa przez 10 sek. W ciagu tych 10 sek wciskamy przycisk zamknięcia drzwi na kluczyku, dioda na desce powinna mrugać, jeśli nie mruga wciskamy przycisk otwarcia jeżeli nie mruga zamknięcia itd az do skutku. Gdy już zamruga puszczamy przycisk czekamy 5 sek uruchamiamy silnik, czekamy 1 minute, wychodzimy z auta powinniśmy usłyszeć przyjemne pik pik pik.... oznacza to ze zakodowalismy kluczyk poprawnie - kazde wyjecie bateri z kluczyka rozładowanie akumulatora, skoki napięcia w aucie rozkodowywują nam kluczyk.
szczerze przyznam, że pasów nie zapinałem..... idę zaraz sprawdzić.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.