Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2010, 09:23   #21
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Awaria... diagonoza... farsa...

Cytat:
Napisał wiesniaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż miłe powitanie, merytorycznie moderatorskie
Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin więc nie rozumiem tego żalu. Na bardzo wielu forach nawet nikt by z Tobą nie dyskutował i nie tłumaczył, tylko takie tematy lądowałyby sukcesywnie w koszu.

Ponieważ ogólnie z tematu robi się farsa nie tylko ze zdarzenie z silnikiem więc przenoszę całość do HydeParku.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 09:59   #22
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: z Mondeo Mk3 - Awaria... diagonoza... farsa...

oj dajcie, żesz spokój, dla mechanika, czy innego inżyniera temat wydaje się banalny, jednak z punktu widzenia kogoś kto nic nie wie, wychował się na unijnych instrukcjach typu - wyłącz z gniazdka, odkręć śrubkę... takich nieudanych mieszankach instrukcji napraw i humanistycznego bełkotu wątek wcale nie musi się wydawać taki naiwny jak myślimy. Tak sobie właśnie pomyślałem, że siora ma TDDI - ona też by poczekała aż się olej wypali bo nie miała by zielonego pojęcia co się dzieje. Bo niby skąd... humanistką jest.
niestety jednak dla tych wszystkich których umysł nie ogarnia niektórych rzeczy - po takiej awarii pozostaje zazwyczaj wymiana motoru, jest to wbrew pozorom rozpowszechniona praktyka. jeśli samochód jest na gwarancji to oczywiście nie ma problemu bo koszty ponosi producent, jeśli nie jest na gwarancji... no cóż jak się komuś zepsuje telewizor to też go wymienia na nowy.
jest wiele rzeczy których nie ma w instrukcji a zapobieganie skutkom zdażeń zostało wypracowane raczej sprytem niż wiedzą. W instrukcji nie ma też napisane, że wjeżdżając w dziurę należy puścić hamulec, nie ma napisane co zrobić gdy pęknie przewód hamulcowy i zostaniemy bez hamulców... i wielu innych rzeczy.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 17:17   #23
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: z Mondeo Mk3 - Awaria... diagonoza... farsa...

na pięć przypadków rozbiegnięcia się diesla 3 skończyły się pogięciem korbowodów ( nie są wcale takie wytrzymałe ) , z czego w jednym stopiły sie końcówki 2 wtryskiwaczy . Tak więc po 2 minutowym sprincie na zamkniętym liczniku to nie liczyłbym na cud , będzie boleć .
Co do instrukcji obsługi , jak ugasiś płonące auto - próżno szukać , a potrafi sie zapalić . I co do sądu podać ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 14:31   #24
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: z Mondeo Mk3 - Awaria... diagonoza... farsa...

Cytat:
Napisał wiesniaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mnie później oświecono bieg i hamulec. Dla specjalistów temat prosty, dla nie wiedzących punkt biblijny na pamięć – postępowanie w zbliżonym przypadku.
a co w przypadku automatycznej skrzyni ? Tak mnie zastanawia...
__________________
http://picasaweb.google.pl/katarzyna.serzysko/Focus# moja LLLALLUUNIA
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 14:09   #25
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: z Mondeo Mk3 - Awaria... diagonoza... farsa...

Ja bym wrzucił ręcznie jak najwyższy big i zaciągnął ręczny (hamulec pomocniczy). Skrzynia powinna to wytrzymać :/ . Ale nigdy nie miałem automata i nie zastanawiałem się nad jego budową.
A jeżeli ktoś ma ręczny hamulec elektryczny to ma problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.