Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2008, 10:32   #1
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie TDCi - blad P0251

Hej,
jestem w kropce... wyskoczyl mi blad P0251 (tylko ten blad) a za 3 dni jade na urlop do wloch... i nie wiem czy sie martwic na zapas, szalec z naprawa czy sobie na ten czas odpuscic...

sprawa bylaby prosta - zreszta temat wielokrotnie przewalkowany na forum, co nie omieszkalem jeszcze raz przestudiowac, ale:
blad P0251 oznacza blad czujnika cisnienia paliwa zwrotnego, czy jakos tak, co zazwyczaj przeklada sie na lejace wtryski, ale w moim przypadku wtryski sa zrobione mniej niz 10kkm temu (2 wtryski nowe 2 regenerowane), inne tlumaczenie to czujnik polozenia walka rozrzadu - wymieniony wczesniej, kolejne wyjasnienie to pompa paliwa (u mnie chca za nia w fordzie 2000EUR) ale przy okazji robienia wtryskow pompa byla sprawdzana tzn ogladany filtr paliwa i nie bylo zadnych sladow opilkow, ktore by swiadczyly o zuzyciu pompy. Tak wiec jestem w kropce, czasu malo a pomyslu brak. Macie moze jakies sugestie?

Generalnie po regeneracji/wymianie wtryskow jestem zadowolony - auto chodzi lepiej, nie brakuje mu mocy choc faktycznie czasem jakby mial jej mniej, ostatnio zaczal mocniej dymic choc spalanie nie wzroslo (po naprawie wtryskow - spadlo o ok 0.5-1l/100km). Bez klimatyzacji na wolnych obrotach jak jest zimny potrafi czasem szarpnac, jak sie nagrzeje to chodzi idealnie. Z wlaczona klima jest na odwrot - jak zimny chodzi super, jak sie nagrzeje jakby bardziej klekocze (bardziej chrapliwy glos na wolnych obrotach). Zadnych falowan obrotow (oprocz 1 przypadku - zimny silnik bez klimy) zadnej czkawki gdy tocze sie prawie bez gazu. A, dodam jeszcze, ze problem z napinaczem paska wielorowkowego powrocil, tzn popiszczal przez chwile i narazie odpuscil sobie... No i tak jak pisalem - raz jest lepiej raz gorzej, czasem nie ma zadnego (prawie, a przynajmniej nie widze) dymienia a czasem ze az strach depnac mocniej...

bede wdzieczny za wszystkie posty

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 12:20   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] TDCi - blad P0251

rozmawialem z serwisem, zasugerowano zebym troche jeszcze pojezdzil - mam nadzieje ze nie stanie w drodze...
zastanawiam sie czy to jednorazowa przygoda czy preludium do dalszych wydatkow...
czy ktos z Was po regeneracji wtryskow mial taki przypadek?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 13:00   #3
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] TDCi - blad P0251

9 tyś km temu też mnie ten błąd meczył, zmieniłem stację na shella i cisza aż do lipca kiedy to zatankowałem na nowym orlenie, nowe zbiorniki itd. pomyślałem czemu nie. Samochód ciszej chodził albo mi się tak zdawało, i wyskoczył ten błąd, znowu przesiadka na shella i cisza.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 14:32   #4
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] TDCi - blad P0251

ja do tej pory od naprawy wtryskow tankowalem tak: w polsce shell i BP - tylko te "lepsze paliwa" (tak z 5 razy) w DE (ostatnie nascie tankowan) JET - ta sama stacja ten sam dystrybutor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze rzeczywiscie sprobuje zatankowac shella Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2008, 14:42   #5
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] TDCi - blad P0251

Dodam iż nie tankuje V-Powera i Ultimate, szkoda kasy.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 18:10   #6
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] TDCi - blad P0251

no, podczas naprawy wtryskow mialem przyjemnosc rozmawiac z wlascicielem serwisu, ktory zreszta posiada MKIII 2.2 TDCi - i on twierdzi, po rozmowie ze znajomym pracujacym w Orlenie (gdzies na gorze) ze na dluzsza mete nie tylko nie ma sensu ale wrecz tankowanie V powera itp ma szkodliwy wplyw na wtryski i pompe - wlasciwosci smarne paliwa sa w nich gorsze (to lepsze paliwo jest "bardziej suche")
podaje to co uslyszalem, osobiscie nie zajmuje sie paliwem
z innej strony te lepsze paliwa zazwyczaj sa czystsze co ma wiadomy wplyw na wtryski...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 09:08   #7
Zieluchh
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Zambrw
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: [MK3] TDCi - blad P0251

potwierdzam VERVA i inne V sa suchsze i szybciej zuzywaja elementy układu paliwowego
Zieluchh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 10:34   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] TDCi - blad P0251

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blad P0251 oznacza blad czujnika cisnienia paliwa zwrotnego, czy jakos tak, co zazwyczaj przeklada sie na lejace wtryski
nie koniecznie wtryski, ogólnie rzecz biorąc ten błąd oznacza niewydolność układu zasilania paliwem i jest dość ogólny. Jak tu pisano może być związany z kiepskim paliwem ale również zanieczyszczeniem zbiornika paliwa, zapchanymi filtrami, zagniecionymi przewodami, uszkodzeniem czujnika na pompie albo na listwie, uszkodzeniem pompy, uszkodzeniem wtryskiwaczy, niedokładnym montażem filtra paliwa przy wymianie (zasysanie powietrza do układu).
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 15:06   #9
Makaveli85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Ford Mondeo Ghia TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: [MK3] TDCi - blad P0251

Witam
Dzisiaj podpialem auto pod kompa i wyskoczyly mi dwa bledy P0251 i P1211 prosze o jakakolwiek pomoc.

Moje objawy to:
-zapalenie i wolne obroty bez zarzutu,
-jazda na dowolnym biegu do prędkości 120km/h bez zarzutu,
-po przekroczeniu 125km/h zaczyna migać spiralka świecy żarowej i silnik tak jakby nie dostawał paliwa,wczoraj mi sie wylaczyl po przejechaniu paru metrow ta predkoscia
-reset stacyjki i wszystko działa poprawnie (do prędkości 125km/h).
Czy ktoś może mi poradzić co się dzieje.

Pozdrawiam
Makaveli85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 15:35   #10
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] TDCi - blad P0251

te dwa błędy razem są np. tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
p1211 to odczyt czujnika ciśnienia paliwa poza normą więc może być np. pompka w zbiorniku
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.