Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2010, 22:01   #61
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj kolejny raz wyjąłem turbinę i ...
Nie dość, że luz jest, to otwór pod oś wirnika nie jest wykonana na środku - różnica jest około 0,5 mm - to jest od strony kompresora. Luz plus przesunięcie ośki powoduje, że jest możliwość obcierania łopatek o obudowę. Co robić? Czy jest możliwość poprawienia takiej usterki? Pytam pod kątem reklamacji

Każde turbo ma trochę luzu !!! Otwór w talerzu za wirnikiem kompresora nie jest odpowiedzialny za centrowanie ośki , tę role pełni tylko i wyłącznie tulejka wewnątrz rdzenia !!! Ale jeżeli są ślady że wirnik obciera to ja bym to reklamował ( jeśli są ślady) !!!

To jednak nie wyjaśnia dlaczego turbo nie wstaje(wkręca się) tak jak powinno !!! Bo gdyby tarcie było tak znaczne że uniemożliwia wirnikowi swobodne wkręcanie na obroty, to podczas pracy na wolnych obrotach wirnik by się wcale nie kręcił ( stal by zaklinowany w miejscu ).

Twoje turbo zachowuje się tak jakby żaluzja była całkowicie otwarta lub tylko częściowo zamknięta, i raczej tu szukaj przyczyny niedomagania !!!

Czy wyciągając rdzeni z kolektora zauważyłeś kołeczek ustalający pozycje rdzenia względem kolektora ?!? Nieprawidłowa pozycja rdzenia może być przyczynom takiego zachowania !!!

INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 22:33   #62
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Kołeczek był na swoim miejscu. Jeśli chodzi o centrowanie to wrzucę jutro zdjęcie, jak tylko baterie się podładują. Chodzi o położenie ośki z łopatkami od strony kompresora (właśnie położenie tulejki wewnątrz rdzenia) - nie jest na środku otworu na obudowie widać ślad przycierania (odpowiednim przechyleniem ośki od strony wydechu mogę zasymulować obcieranie). Od strony turbiny (czyli wydech) nie mogę stwierdzić czy jest dobrze czy źle.
Obcieranie to jedna sprawa. Ale może przyczyną dlaczego zbiera się dopiero przy wyższych obrotach są przedmuchu spowodowane szczeliną między obudową a łopatkami. Co ciekawe zauważyłem, że auto może zbierać się np. od 2000rpm ale trzeba wykonać sekwencję kilkukrotnego wciskania i puszczania gazu. Najlepiej to zrobić jadać pod górkę. Wtedy załapuje i ciągnie.

Ostatnio edytowane przez Andi ; 07-11-2010 o 22:55
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 00:36   #63
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Po lewej stronie szczelina jest mniejsza i powierzchnia jest zarysowana, po prawej stronie szczelina jest większa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1010045.jpg (83.2 KB, 95 wyświetleń)
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 12:59   #64
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po lewej stronie szczelina jest mniejsza i powierzchnia jest zarysowana, po prawej stronie szczelina jest większa.

Rżnie po obudowie aż miło !!! Ten co to regenerował to chyba był ślepy, faktycznie oś wirnika nie pokrywa się z obudową !!!

Masz więcej fotek ?!? Jak wygląda wirnik turbiny i mechanizm żaluzji ?????

Może mi gdzieś uciekło, ale właściwie to co było turbinie że oddałeś do regeneracji ???
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 18:19   #65
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Byłem dzisiaj z tą turbiną, zdemontowałem też geometrię. Łopatki geometrii były pouszkadzane. Wsadziłem inne, praca łopatek płynna. Co do nieosiowego położenia wirnika gościu, który regenerował turbinę powiedział, że była wymieniana ośka z karasem i śmigłami - komplet. Gościu twierdzi, że oni nie zmieniali pozycji otworu, bo do tego jest podobno specjalne narzędzie. Śmigło nie obciera o obudowę, ale jest blisko. Dzisiaj założyłem geometrię i poskładałem to wszystko. Jutro wrzucę kolejne filmiki.
Powód regeneracji - uszkodzenie wałka - skrzywienie i ukręcenie, uszkodzenie obu śmigieł, uszkodzenie uszczelnienia.
Co do zdjęć, to mam więcej, ale tylko na tym jednym wyraźnie było widać.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 20:27   #66
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj z tą turbiną, zdemontowałem też geometrię. Łopatki geometrii były pouszkadzane. Wsadziłem inne, praca łopatek płynna. Co do nieosiowego położenia wirnika gościu, który regenerował turbinę powiedział, że była wymieniana ośka z karasem i śmigłami - komplet. Gościu twierdzi, że oni nie zmieniali pozycji otworu, bo do tego jest podobno specjalne narzędzie. Śmigło nie obciera o obudowę, ale jest blisko. Dzisiaj założyłem geometrię i poskładałem to wszystko. Jutro wrzucę kolejne filmiki.
Powód regeneracji - uszkodzenie wałka - skrzywienie i ukręcenie, uszkodzenie obu śmigieł, uszkodzenie uszczelnienia.
Co do zdjęć, to mam więcej, ale tylko na tym jednym wyraźnie było widać.
Po czymś takim się turbiny nie regeneruje, wszystko w środku jest pocięte !!! lepiej kupić nowe lub używane turbo !!! Zmarnowałeś tylko kasę i masz jeszcze większy problem !!! Kto ci doradził żeby regenerować ???

No mam nadzieje że wymiana żaluzji pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy aby końce łopatek przy pełnym otwarciu nie ocierały o wirnik ? Jakie było uszkodzenie ?

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 08-11-2010 o 23:51
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 08:09   #67
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy aby końce łopatek przy pełnym otwarciu nie ocierały o wirnik ? Jakie było uszkodzenie ?
Wygląda, że tak właśnie było, zrobię fotkę, to później wrzucę
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 11:44   #68
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Teraz to jest lipa z przyspieszaniem. Nagrałem kilka filmików z 5 różnymi ustawieniami ogranicznika - wrzucę jutro. Powoli zaczynam ręce załamywać i na poważnie zastanawiam się nad zakupem innej turbiny dla porównania...

Ostatnio edytowane przez Andi ; 09-11-2010 o 19:25
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 10:45   #69
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Wrzucam linki do filmików. Turbina zmontowana z innymi żaluzjami. Zmieniałem pozycję ogranicznika.
Pozycja oryginalna:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wkręcenie o 1 obrót:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wkręcenie o 2 obroty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wykręcenie o 1 obrót:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wykręcenie o 2 obroty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obecnie ciśnienie nie przekracza 210kPa.
Praca turbiny jest bardziej cicha. Przyspieszanie jest płynniejsze i nie ma już aż takiego kopa przy 3000rpm. Po tylu próbach trudno mi już jest ocenić czy jest lepiej czy gorzej.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 16:46   #70
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

INVERTER mógłbyś wrzucić filmik ze swojego silnika?
Kiedy rura od zaworu EGR powinna zacząć robić się ciepła - już na zimnym silniku czy dopiero na zagrzanym?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.