Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2016, 12:31   #101
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 - belki bagażnika - sądziłem, że jak są relingi to belki będą montowane do relingu, a nie w otwory i przytrzaskiwane potem drzwiami - nie znoszę tego rozwiązania - jak jest w rzeczywistości?


7 - nie zrozumiałem co z tą wycieraczką tylnej szyby, że "ynżynier" schrzanił i co jest nie tak ze światłami adaptacyjnymi podczas mrozu - parują i źle świecą; nie adaptują szerokości strumienia światła; czy nie zmieniają długich na krótkie?
Ad. 3 TAk jak pisał Loop - jak masz szkłany dach to masz belki przytrzaskiwane drzwiami. Jak masz relingi to do relingów.
Ad.7 Również mam samochód w garażu i jak na razie 200 km na liczniku. Ale jeden dzień stał cały czas na mrozie na zewnątrz i zauważyłem (po wjechaniu do garażu) parę wodną za tylnim kloszem lampy. Czyli standard fordowski - "lampy szczelne ale nie jermetyczne".
W sobotę wyjeżdżam na narty i będę miał zapewne więcej spostrzeżeń.

galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 14:07   #102
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AD.4.-Nawigacja działa ok,może nie jest to poziom BMW,ale zastrzeżeń większych póki co nie mam (mam dopiero przejechane 500km)ostrzega o przekroczeniu danej prędkości poprzez miganie ograniczenia.nie wiem czy można ustawić sygnały dźwiękowe.może jedynie dotykowe działanie navi można by trochę usprawnić,bo nie zawsze dobrze działa.Działanie głosowe oczywiście jest ,ale za bardzo się nie bawiłem jeszcze.
Najbardziej zależy mi na informacji o fotoradarze - jak natrafisz na jakiś sprawdź proszę jak o nim ostrzega - jeżdżę zazwyczaj z Automapą i tam Hołek pełnym głosem informuje, tak że nie przegapisz.
W testowanych przez mnie systemach fabrycznych (renault, toyota) jest tylko pik dźwiękowy który przy włączonym radiu zazwyczaj jest niezauważalny - i mandat gotowy ...

A czy wiecie może, czy można zamiast oryginalnego wgrać inny system navi - np Automapę właśnie?

Ostatnio edytowane przez SAMED ; 20-01-2016 o 14:19
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 14:53   #103
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej zależy mi na informacji o fotoradarze - jak natrafisz na jakiś sprawdź proszę jak o nim ostrzega - jeżdżę zazwyczaj z Automapą i tam Hołek pełnym głosem informuje, tak że nie przegapisz.
W testowanych przez mnie systemach fabrycznych (renault, toyota) jest tylko pik dźwiękowy który przy włączonym radiu zazwyczaj jest niezauważalny - i mandat gotowy ...

A czy wiecie może, czy można zamiast oryginalnego wgrać inny system navi - np Automapę właśnie?
Nie ostrzega przed fotoradarami . Tylko znaki drogowe rozpoznaje .
Co do wgrania innego systemu nie jestem przekonany czy można , ale mogę się mylić . Musi się tu wypowiedzieć ktoś to takie rzeczy lepiej ogarnia .
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 15:32   #104
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

nie mozna.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 20:05   #105
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Nawigacja bez alertów przed fotoradarem jest jak jeden but, gdy potrzeba pary.

Aż się wierzyć nie chce, nawet u Forda ...
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 22:57   #106
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Nawigacja jak sama nazwa wskazuje ma nawigowac. Ostrzeganie o radarach to dodatkowy bajer. To ze w dobie nawigacji online zekujesz od offlineowej nawi takich samych funkcji to tylko blad w rozumowaniu.

Aby alerty przed radarami mialy sens, musi byc sposob na utrzymywanie bazy radarow w aktualnym stanie. Jak to sie robi w innych markach?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 20-01-2016 o 23:00
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 23:37   #107
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Zwyczajnie - aktualizując bazę tak jak sieć dróg, to chyba oczywiste
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 00:09   #108
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

No aktualizacja sieci drog w Fordzie to raz na rok bodajze za 400 PLN
A nie znam zadnej marki ktora by dawala mozliwosc aktualizacji drog za darmo i czesciej. Wiec jaki sens miec ostrzezenia o radarach przy tak slabej aktualizacji?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 21-01-2016 o 00:12
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 07:28   #109
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Jak to jest w innych markach to wiecie z doświadczenia czy z prospektów? Bo mi się*zdaje, że informacje o radarach to jednak online są. Przynajmniej w VW-Audi, BMW i Mercedes.
W zeszłym roku dokonało się ogromne przejęcie Here przez wspólnie te trzy firmy. Here to największy w Europie dostawca tego typu danych i sprzedają informacje o natężeniu ruchu, wypadkach, radarach (a raczej strefach monitoringu prędkości) tylko online.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 12:27   #110
PierreNick
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2015
Model: VW CC
Silnik: 2.0TDI 177KM DSG
Rocznik: 2014
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Mam kilka irytujących ciekawostek, ale jedną z ciekawszych jest słuchanie radia na postoju. Jeśli się włączy radio na postoju, to nie wyłączy się samo. W autach mi znanych działa to tak. Siedzę w samochodzie, włączam radio, otwieram drzwi (gra), zamykam (gaśnie). W skrajnym przypadku, wyłącza radio ryglowanie auta (np. próba ryglowania z środka). Ford, postój włączam radio, otwieram drzwi (gra - OK), zmykam (gra - nie OK), rygluje (gra - baaaardzo nie OK). Taka dziwna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...muszę wyłączyć ręcznie, znowu wchodząc do samochodu.
PierreNick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.