Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2017, 14:15   #501
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

U mnie akcja oświetlenia adaptacyjnego robiona była pare tygodni po kupnie jakoś w styczniu 2016. Esia zdążyłem już sprzedać , ale z tego co wiem kumpel który odemnie go kupił nie ma z tym już żadnych problemów . Cała operacja trwała około pół godziny ( nowy soft ) .

__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 17:08   #502
slickx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2015
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Pisalem juz w dziale "skrzynie automatyczne", ale malo ludzi tam zaglada wiec podpytam tutaj.

Czy ktos z posiadaczy powershifta odczuwa mini opoznienie przy ruszaniu ze swiatel (0,5s moze mniej)?

Jestesmy na D, noga na hamulcu, zwalniamy pedal i wciskamy gaz, mija chwilka zanim auto ruszy. Najpierw podnosi obroty a potem zalacza bieg. Nowy smax 2.0 bi turbo ropniak.

Dodam, ze np w Kia Sportage w automacie czegos takiego nie ma, rusza od razu - tez diesel.
slickx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 16:03   #503
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Jak nie ma launch control to zawsze będzie ta strata 0,5 s przy ruszaniu automatem i to każdym. Kiedyś oglądałem odcinek K-2 kierowców dwóch i Kuchar z Kubą Bielakiem testowali właśnie start audi q5 - Bielak w DSG, a Kuchar w manualu. I Faktycznie Kuchar ruszył szybciej a i potem zmieniając biegi jak rajdowiec nie dał się dogonić... Można spróbować też trzymać lewą nogę na hamulcu, a prawą depnąć trochę gazu. Po puszczeniu hamulca szybciej ruszysz, ale to pewnie nie zdrowe dla powershifta...
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2017, 12:30   #504
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał Lukasz-84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Od niedawna jestem szczęśliwym właścicielem nowego S-maxa, ale wczoraj wieczorem zszokował mnie wygląd moich lamp. Po wyjechaniu z garażu w ktory, bylo okolo 12 stopni na mróz przednie lampy zamarzły a tylnie zaparowały. Rano jak ogladalem lampy przednie to pozostały w kloszu smugi, ktorych nie da sie usunąć. To jest wada fabryczna czy taka przypadłość S-maxów? Dodałem zdjecia jak wygladały moje lampy. Ktoś mial może taki sam problem? Czy mogę zgłosić sie z tym problemem do kazdego serwisu Forda, czy tylko tam gdzie go kupiłem? Wielkie dzieki za odpowiedź.
Wycinek z instrukcji S-Max i Galaxy

INFORMACJE OGÓLNE

Skroplona para wodna w zewnętrznych lampach przednich i tylnych
Zewnętrzne lampy przednie i tylne są wyposażone w otwory wentylacyjne zapewniające dostosowanie do normalnych zmian ciśnienia powietrza.
Skroplona para wodna może być naturalnym produktem ubocznym takiej konstrukcji. Gdy wilgotne powietrza wpływa do lampy przez otwory wentylacyjne, w niskich temperaturach może dojść do skroplenia się pary wodnej. W takim wypadku po wewnętrznej stronie klosza może pojawić się delikatna mgiełka. Mgiełka w końcu odparowuje przez otwory wentylacyjne.
Może to potrwać do 48 godzin, gdy na zewnątrz jest sucho.
Przykłady dopuszczalnego skroplenia:
Obecność delikatnej mgiełki (brak zacieków, śladów kapania i dużych kropel).
Delikatna mgiełka pokrywa mniej niż 50% powierzchni klosza.
Przykłady niedopuszczalnego skroplenia:
Woda zgromadzona wewnątrz lampy.
Zacieki, ślady kapania i duże krople we wnętrzu klosza.
Jeżeli pojawią się niedopuszczalne skropliny, zleć sprawdzenie pojazdu Autoryzowanemu Dealerowi.
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 06:39   #505
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał slickx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktos z posiadaczy powershifta odczuwa mini opoznienie przy ruszaniu ze swiatel (0,5s moze mniej)?
Ten sam silnik - zwłoka też występuje - minimalna, ale jednak jest i trochę irytuje.

pzdr.
Santin
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 07:53   #506
wojtas1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2017
Model: ford s max
Silnik: 2.0 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Witam, chciałbym Państwa zapytać czy macie problemy z dotykowymi zamkami w s maxie?

Dotyczy to np. myjni - jadę na myjnię i po całkowitym wyłączeniu zamków i wyłączeniu czujnika w klapie, w trakcie mycia samochód wygląda jak choinka po skierowaniu strugi wody na klamki. Tzn. struga wody zamyka i otwiera samochód ( zazbraja się alarm ), gdy myję tylną klapę struga wody jest na tyle silna, że otwiera się ona - włącznik nie jest wyłączony. Wygląda to trochę śmiesznie, ale jest irytujące.

Zgłaszałem ten problem w serwisie ale nic nie zrobili.

Czy ktoś ma podobny problem?

Co z tym zrobić?
wojtas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 08:47   #507
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Wyjściem jest zostawić kluczyk w aucie. Najlepiej wtedy drugi mieć w kieszeni. Tak na wszelki wypadek, żeby wyjechać z myjni bez tłuczenia szyb.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 09:59   #508
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

To już lepiej mieć przy sobie telefon,żeby zadzwonić po asistans na wypadek zamknięcia samochodu z kluczami w środku.Poco wyżywać się na szybie.Auto nie powinno zaryglować zamków jak klucze są w środku.Powiem więcej.Już sprawdziłem jak zarygluję zamki palcem na klamce i otworzę bagaznik,bo jest taka mozliwość mając kluczyk w kieszeni w kurtce i nagle powiedzemy bezmyślnie tą kurtke położę w bagażniku to samochód niestety nie zamknie klapy,a nawet da klaksonem ostrzeżenie ,że jest coś nietak żeby kierowca zabrał ze sobą kluczyk.Sprawdzcie.Oczywiście nie traktujcie tego jako ,,wadę wieku dziecięcego''.

Ostatnio edytowane przez deku ; 13-02-2017 o 14:43
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 13:44   #509
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Masz rację. Tak działa. Gorzej jeśli nie zadziała. Mnie raz zamknął się mk4 w ten sposób. Na szczęście drugi kluczyk miałem kilka pięter wyżej, a nie 100 km dalej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 14:22   #510
fanfar19
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał wojtas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chciałbym Państwa zapytać czy macie problemy z dotykowymi zamkami w s maxie?
Cóż, ja zdaje się mam. Ale to chyba mróz przyczyną. Jak zaczęło mrozić, to dotyk w zamkach zaczął szwankować. Raz nie zamknie, raz nie otworzy. Ogólnie wróciłem do pilota.
Na myjni też mam takie objawy. Struga deszczu skierowana w okolice klamki, co chwila zamyka i otwiera samochód, w efekcie co chwila składają i rozkładają się lusterka, co jest denerwujące. Wyłączam składanie lusterek.
Ale klapa tylna od strugi wody mi się jeszcze nie otworzyła, co najwyżej jak nogę pod zderzak wsadzę. To już parę razy się zdarzyło.
fanfar19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.