Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2019, 19:46   #1
lisek120
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 14-02-2018
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie odpaliłem auto i zgaslo po ok 20 s. Przy następnej próbie odpalenia rozrusznik w ogól

Witam
Mam taki problem, odpaliłem auto i zgaslo po ok 20 s. Przy następnej próbie odpalenia rozrusznik w ogóle nie kręci, światła orzygasaly. Na zaciag odpali ale gaśnie też po ok 20s. Po odpaleniu wyskakuje check i zapala się też kontrolka od kontroli trakcji. Brak błędów na kompie. Po dobie stania odpala z rozrusznika i gaśnie, 2 raz już rozrusznik nie kręci. Może być zdechniety któryś z aku?
Teraz po 8h ładowania jest nie caleq2v po podłączeniu kompa potrafi spaść na 6v.

lisek120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 21:33   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: Transit mk8 2015 rok 155koni

Cytat:
Napisał lisek120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam taki problem, odpaliłem auto i zgaslo po ok 20 s. Przy następnej próbie odpalenia rozrusznik w ogóle nie kręci, światła orzygasaly. Na zaciag odpali ale gaśnie też po ok 20s. Po odpaleniu wyskakuje check i zapala się też kontrolka od kontroli trakcji. Brak błędów na kompie. Po dobie stania odpala z rozrusznika i gaśnie, 2 raz już rozrusznik nie kręci. Może być zdechniety któryś z aku?
Teraz po 8h ładowania jest nie caleq2v po podłączeniu kompa potrafi spaść na 6v.
Te niecałeq2v, to rozumiem, że na klawiaturze palec się obsunął i ma być niecałe 12V? Po ośmiu godzinach ładowania?
Wszystko wskazuje na to, że akumulator (akumulatory) padł. I to chyba dosyć mocno się skończył, bo po odpaleniu na zaciąg alternator powinien zacząć ładować i dawać wysokie napięcie.
Chyba wiesz co masz zrobić...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2019 o 21:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 11:37   #3
lisek120
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 14-02-2018
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Transit mk8 2015 rok 155koni

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te niecałeq2v, to rozumiem, że na klawiaturze palec się obsunął i ma być niecałe 12V? Po ośmiu godzinach ładowania?
Wszystko wskazuje na to, że akumulator (akumulatory) padł. I to chyba dosyć mocno się skończył, bo po odpaleniu na zaciąg alternator powinien zacząć ładować i dawać wysokie napięcie.
Chyba wiesz co masz zrobić...
Aku naładowane auto odpala raz z rozrusznika pochodzi 20 s i gaśnie, za drugim razem w ogóle rozrusznik nie kręci,. Tak jakby go coś odcinalo. Jak gaśnie to zapala się check i kontrolka kontroli trakcji. Odpali dopiero za kilka h pochodzi 20 s i to samo jest
lisek120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 13:44   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,970
Domyślnie Odp: odpaliłem auto i zgaslo po ok 20 s. Przy następnej próbie odpalenia rozrusznik w

No.., ale ładowałeś akumulator i nie naładował się. Naładowany akumulator powinien mieć napięcie statyczne 12,6V , a ty piszesz, że ma poniżej 12V. To... kapeć.
PCM nie pozwala na pracę silnika, jeżeli napięcie spada poniżej pewnego minimum.

A sprawdzałeś, jakie napięcie ładowania daje alternator podczas tych dwudziestu sekund kiedy silnik jednak jeszcze pracuje?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 18:19   #5
lisek120
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 14-02-2018
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: odpaliłem auto i zgaslo po ok 20 s. Przy następnej próbie odpalenia rozrusznik w

Altek ładuje normalnie. Auto odpala na 11. 5 v. PROBLEM rozwiązany winny był czujnik T spalin. Także zapamiętaj ie sobie ten przypadek panowie
lisek120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.