Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 20:15   #1
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Witam!
Założyłem dziś koło jednomasowe, docisk i sprzęgło z transita 2.2 do Mondeo z 5 biegową skrzynią. Autko ma parametry jak w podpisie, dość wysoki moment. Na ori sprzęgle nieznaczne uślizgi więc zdecydowałem się na wymianę na taki komplet. Po założeniu okazało się, że sprzęgło bierze bardzo wysoko, na samej górze, ciężko ruszyć bez kangurka no i masakrycznie się ślizga. Praktycznie miałem problem z podjazdem pod stromą górę.
Nie rozumiem, skrzynia ta sama co w Transicie, tarcza dużo większa, skąd taki ogromny uślizg ?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 21:00   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem, skrzynia ta sama co w Transicie, tarcza dużo większa, skąd taki ogromny uślizg ?
A co z wysprzęglikiem? Jaki dałeś? Skoro tak wysoko sprzegło bierze, to znaczy że nie ma żadnego luzu pomiędzy łożyskiem wysprzęglika i słoneczkiem docisku, co więcej - może cały czas lekko naciskać i stąd poślizg...

Skoro dałeś sprzęgło od Transita 2,2 (czyli skrzynia 6-tka),a wysprzęgliki nie są te same do skrzyni 5-tki i 6-tki, to chyba tu jest przyczyna... Nie pasują do siebie: albo sprzęgło/wysprzęglik, albo wysprzęglik/skrzynia...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 21:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 21:07   #3
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

No wysprzęglik został ten ori z Mondeo, od dwumasy.
Może wysprzęglik zapowietrzony ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 21:29   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może wysprzęglik zapowietrzony ?
To by sprzęgłło nie brało wysoko, tylko nisko lub by wstawało po kilku depnięciach... Moim zdaniem wysprzęglik cały czas przylega do słoneczka docisku.


Byłem przekonany, ze zakładasz jednomasę od modelu 2,0...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-04-2012 o 08:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 21:34   #5
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Z tego co wiem, ten zestaw był z Transita 2.2 ale ze skrzyni 5-ki, dokładnie ponoć takiej samej jak w MDO. Brak mi pomysłów, co to może być.
Cytat:
Byłem przekonany, ze zakładasz jednomasę od modelu 2,0...
Mam tą z 2.2 tylko nie wiem czy to gorzej czy lepiej...

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 18-04-2012 o 21:41
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 22:09   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Obawiam się - że skoro siłowniki (wysprzęgliki) są różne w modelach 2,0 i 2,2 - to zestaw koło/sprzęgło do modelu 2,2 ma większą grubość i stąd jest cały problem.
Powstaje pytanie, czy wysprzęglik od modelu 2,2 da się zamontować w modelu 2,0.
Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tą z 2.2 tylko nie wiem czy to gorzej czy lepiej...
Niestety, chyba już wiesz...
Rozumiem, że kierowałeś się tym, że 2,2 to większe moce? Ale Transit 2,0 w jednomasie ma najsilnieszy silnik 100KM, a 2,2 110KM - to mała różnica... Wszystkie mocniejsze mają już dwumasę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 22:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 04:48   #7
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Moim zdaniem wysprzęglik cały czas przylega do słoneczka docisku.(...)
Masz rację. Jeśli sprzęgło bierze na samej górze świadczy to o tym, że jest ono "podparte" czyli tak jak napisałeś wyżej.
Jest to pierwszy krok do spalenia sprzęgła.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 09:27   #8
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Wydaje mi się, że problemem jest wysprzęglik. Słyszałem o takich przeróbkach z Transita ale w zasadzie wszyscy brali z 2.0 a nie 2.2. Wychodzi na to, że wysprzęglik z MDO mimo, że pasuje nie nadaję się do tego koła. Pozostało albo wymienić na taki z Transita z 2.2 albo założyć całkowicie inne graty. Dobrze myślę, czy to winna wysprzęglika ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 11:41   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze myślę, czy to winna wysprzęglika ?
To jest najbardziej prawdopodobne...
Są dwa wyjścia:
- jedno niepewne, czyli spróbować założyć wysprzęglik od modelu 2,2 - nie wiadomo czy da się to zrobić,
- drugie prawie całkiem pewne - założyć jednomasę i sprzęgło od modelu 2,0, pozostawiając stary wysprzęglik (ale dostał teraz trochę w kość, bo łożysko cały czas pracowało po wymianie, warto sprawdzić, czy nie zaczęło szumieć). A nie całkiem pewne, bo wysprzęgliki do silnika 2,0 w Mondeo i Transicie przy skrzyni 5-tce nie są... takie same. Który ma być?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-04-2012 o 11:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 14:20   #10
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizga się sprzęgło po wymianie na większe.

wojtekjanus, dzięki za zainteresowanie problemem i pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak zrezygnowałem z takich rzeźb. Prawdopodobnie stanie albo na specjalnie robionym zestawem na zamówienie, czyli jednak dwumasa (jakaś wzmocniona ponoć ma być), sprzęgło sportowe do 800NM, docisk wzmacniany a wysprzęglik zostanie chyba ten. Albo opcja druga, zostanie ori dwumasa, ori docisk i wypsrzęglik a tylko samą tarczę sprzęgła załatwię wzmacnianą. Chyba najtańszy i najbardziej rozsądny pomysł.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.