Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 15:11   #1
Zając Gliwice
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-03-2017
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Witam

z góry przepraszam , bo pewnie już kiedyś było to opisywane ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć tematu pasującego "pod mój"

Jestem tu nowy, posiadam Mondka 2004r 2,0 TDCI od niedawna.

Jeżdżę nim jakiś miesiąc i do tej pory nic się nie działo. Mam na myśli temperaturę silnika. Zachowywała sie podobno typowo dla tego modelu a mianowicie po zapaleniu jakiś czas musiał minąć zanim wskazówka drgnęła potem na dłużnej zatrzymywała sie w 1/4 skali i dopiero po dobrych kilkunastu kilometrach ustalała sie w okolicy połowy skali. Po zatrzymaniu się nawet na światłach dość szybko spadała w okolice 1/4 ( szczególnie w mroźniejsze dni). Ale to podobno standard tak zdarzyłem wyczytać.

Ale do rzeczy, dzisiaj dla odmiany po wyjechaniu na autostradę zaczął sie inny objaw, a mianowicie z połowy skali ( jeździłem wcześniej trochę po mieście ) temp wystrzeliła do końca skali oczywiście ( na czerwone pole ). Po zatrzymaniu na "marginesie" zanim tak naprawdę zdążyłem wyłączyć auto zaczęła wracać z powrotem do połowy i na postoju tak sie utrzymywała. Kiedy ruszyłem ponownie podczas jazdy z niewielką prędkością ( jak na autostradę) bo ok. 100 km/h zaczęła na przemian wchodzić na czerwone po czym od razu wracała do połowy i tak kółko. Dodam też ze z nawiewu zaczęło lecieć na przemian zimne i ciepłe powietrze pomimo na próbę ustawionej nagrzewnicy na maxa. Potem było juz trochę lepiej tzn tak do 100-110 km/h oraz po mieście w miarę sie utrzymuje w połowie ale kiedy zaczynam gwałtownie przyspieszać to juz przy 120-130 objaw sie powtarza. Dodam ze również temperatura powietrza z nawiewu zmienia z zimnej na ciepłą i odwrotnie. Oczywiście taka rzecz jak ilość płynu chłodniczego jest ok.

proszę o jakieś podpowiedzi czy to wina termostatu/termostatów czy coś innego ?

Pozdrawiam Piotr Gliwice


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-03-2017 o 21:20 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Mondeo 2000-2007 - po to jest prefix
Zając Gliwice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 19:52   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2004r 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Raczej padającej pompy wody.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 18:11   #3
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Dokładnie. Objawy wyrobionej oski na pompie wody. Standardowo czeka Cię wymiana kompletu, czyli pompy wody i wspomagania ...
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 19:11   #4
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czeka Cię wymiana kompletu, czyli pompy wody i wspomagania ...
Niekoniecznie. Mógł się jedynie uszkodzić wielowpust w pompie wody, w pompie wspomagania może być dobry.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pompa wody.JPG (33.7 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Pompa wspomagania.JPG (57.3 KB, 17 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 22-03-2017 o 19:15
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 19:28   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

To nie jest wina pompy, tylko przedmuchu usczelki pod głowicą do ukladu chłodzenia. Zrób test na zawartość CO2 w zbiorniczku.
Właśnie obiawem uszkodzonej uszczelki są zaniki ogrzewania w kabinie, ponieważ w układzie chłodzenia stwarza sie poduszka powietrzna i brak ogrzewania. Po zmiejszeniu szybkości ogrzewanie wraca.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:43   #6
Zając Gliwice
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-03-2017
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest wina pompy, tylko przedmuchu usczelki pod głowicą do ukladu chłodzenia. Zrób test na zawartość CO2 w zbiorniczku.
Właśnie obiawem uszkodzonej uszczelki są zaniki ogrzewania w kabinie, ponieważ w układzie chłodzenia stwarza sie poduszka powietrzna i brak ogrzewania. Po zmiejszeniu szybkości ogrzewanie wraca.
Zapomnialem dodac ze kupilem tego Mondka ze standardowa usterka czyli opilkami w wtryskiwaczach.
A wiec zabralem sie za:
regereracje wtryskiwaczy
regeneracje pompy wtryskowej
sprawdzenie turbiny ( ta akurat byla ok)
plukanie calego ukladu paliwa wlacznie ze zdjeciem baku

Zanim rozebralem silnik ( tzn brat mi to robil poniewaz pracuje jako mechanik) sprawdzilismy sprez na cylindrach i na 3 byl w miare ksiazkowy natomiast na jednym lipa.

A wiec doszlo :
remont glowicy u specjalisty ( planowanie, szczelnosc itd)
dodatkowo po rozebraniu silnika okazalo sie ze korba jednego z tlokow byla krzywa ( dlatego mial maly sprez) wiec dokupilem urzywany tlok, wymienione zostaly panewki i sprawdzony korbowod.

Oczywiscie przy montarzu wszystkie uszczelki jakie tylko mozna bylo dostac wymienilem na nowe wlacznie oczywiscie z ta pod glowica. Jako ze silnik ze skrzynia byl wyjety z auta dodatkowo wymienilem lancuch rozrzadu wraz z slizgami oraz olej i filtr w skrzyni ( 5 biegowy automat)

Nawet nie chce pisac ile mnie to kosztowalo :/ :/ :/

Tak wiec reasumujac licze na to ze to jednak nie uszczelka no ale oczywiscie pewnosci nigdy nie mozna miec.
Tez chyba raczej stawiam na pompe poniewaz jej nie ruszalem. Sprobuje ja w takim razie wyjac rozebrac i zobaczyc. Dzis chyba tak dla spokoju ducha wymienilem duzy termostat ale jak latwo sie domyslic nic to nie dalo.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Postarm sie napisac jak uda mi sie to ogarnac.

Ps, przepraszam za literowki ale pisze z tel.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest wina pompy, tylko przedmuchu usczelki pod głowicą do ukladu chłodzenia. Zrób test na zawartość CO2 w zbiorniczku.
Właśnie obiawem uszkodzonej uszczelki są zaniki ogrzewania w kabinie, ponieważ w układzie chłodzenia stwarza sie poduszka powietrzna i brak ogrzewania. Po zmiejszeniu szybkości ogrzewanie wraca.
Zapomnialem dodac ze kupilem tego Mondka ze standardowa usterka czyli opilkami w wtryskiwaczach.
A wiec zabralem sie za:
regereracje wtryskiwaczy
regeneracje pompy wtryskowej
sprawdzenie turbiny ( ta akurat byla ok)
plukanie calego ukladu paliwa wlacznie ze zdjeciem baku

Zanim rozebralem silnik ( tzn brat mi to robil poniewaz pracuje jako mechanik) sprawdzilismy sprez na cylindrach i na 3 byl w miare ksiazkowy natomiast na jednym lipa.

A wiec doszlo :
remont glowicy u specjalisty ( planowanie, szczelnosc itd)
dodatkowo po rozebraniu silnika okazalo sie ze korba jednego z tlokow byla krzywa ( dlatego mial maly sprez) wiec dokupilem urzywany tlok, wymienione zostaly panewki i sprawdzony korbowod.

Oczywiscie przy montarzu wszystkie uszczelki jakie tylko mozna bylo dostac wymienilem na nowe wlacznie oczywiscie z ta pod glowica. Jako ze silnik ze skrzynia byl wyjety z auta dodatkowo wymienilem lancuch rozrzadu wraz z slizgami oraz olej i filtr w skrzyni ( 5 biegowy automat)

Nawet nie chce pisac ile mnie to kosztowalo :/ :/ :/

Tak wiec reasumujac licze na to ze to jednak nie uszczelka no ale oczywiscie pewnosci nigdy nie mozna miec.
Tez chyba raczej stawiam na pompe poniewaz jej nie ruszalem. Sprobuje ja w takim razie wyjac rozebrac i zobaczyc. Dzis chyba tak dla spokoju ducha wymienilem duzy termostat ale jak latwo sie domyslic nic to nie dalo.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Postarm sie napisac jak uda mi sie to ogarnac.

Ps, przepraszam za literowki ale pisze z tel.
Zając Gliwice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 19:06   #7
Maniack_1211
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-06-2015
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

W jednym czasie takie same objawy pech???

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Maniack_1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 18:46   #8
Maniack_1211
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-06-2015
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Ktos juz coś wie, jakies ustalenia ?????
Maniack_1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 18:46   #9
Maniack_1211
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-06-2015
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi dziwne zachowanie temperatury sinika

Witam, dzisiaj po kilku przejazdach z predkoscią 100=120 , zauwazyłem ze temperatura rosnie powyzej normy na 4 lub 5 biegu, mechanik stwierdził ze może to byc uszczelka, ale narazie badania szczelności nie może zrobić bo na postoju nie da rade zagrzać silnika powyzej 90 stopni, ktos cos na ten temat może powiedziec, potwierdzic, ???
Maniack_1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.