Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2018, 13:00   #11
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Nie odpala, rozrusznik kręci, pompa działa, iskra jest

czyli wystarczylo sprawdzic cisnienie na listwie, dupa nie mechanik

Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 08:21   #12
Dashe
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-12-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Samochód kręci, ale nie odpala

Witam, od niedawna (trochę ponad miesiąc) posiadam Forda Mondeo MK3 1.8 110km z 2005 roku. Jest to benzyna + gaz, instalacja w tamtym roku była zakładana.

Otóż dzisiaj wsiadam i nie mogę odpalić samochodu, ale od początku. Kilka dni temu pojawił mi się "check engine" pojechałem na warsztat okazało się że to od sondy lambda itd. i to był problem najprawdopodobniej od gazu że się błąd wyświetlił bo faktycznie gaz chyba źle wyregulowany - szarpnięcia delikatne na niższych obrotach czasem czuć w zakresie od 1400 do 1700 przy mocniejszym przyśpieszaniu. Więc jeździłem na benzynce żeby już autka nie męczyć, a po świętach miałem udać się do gazownika.

A teraz do sedna - często na zimnym miałem problem z odpaleniem, to znaczy że odpalam samochód załapał obroty wzrosły i w tej samej sekundzie spadły i zgasł. Za drugim zakręceniem było już dobrze odpalił i normalnie chodził. Żadnych szarpnięć, przerywań, dławień, nic. Jedynie problem temperatury, ale to już mój mechanik stwierdził że do wymiany jest termostat i na to się umówiłem także po świętach - wskazówka od temperatury dziwnie się zachowywała, samochód bardzo długo chodził na podwyższonych obrotach etc.

No aż do dzisiaj, wsiadam odpalam za pierwszym razem znowu to samo - odpala i gaśnie. Kręce drugi raz i zaskoczenie... Kręci, kręci, kręci... I tak ciągle, nie idzie w żaden sposób odpalić z rozrusznika bo tylko kręci i kręci. Czym to może być spowodowane Panowie?

Dodam że w baku jest benzyny wg. komputera na 70km, a czytałem że w dieslach mieli problemy z odpaleniem przy poniżej 1/4 baku, czy to może być ten problem?

Ostatnio edytowane przez Dashe ; 28-12-2018 o 09:50 Powód: Nazwa tematu
Dashe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 15:58   #13
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Samochód kręci, ale nie odpala

Jak pompa podaje benzynę do listwy, jest iskra na świecach, rozrusznik kręci, to musi palić.
Jak tego nie sprawdzisz to można długo o tym pisac.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 16:13   #14
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Samochód kręci, ale nie odpala

Benzyny ma być minimum ćwiartka zbiornika jeśli jest gaz tak coś słyszałem
Zresztą gaz jest do kuchenek i zapalniczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 16:26   #15
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Samochód kręci, ale nie odpala

1/4 baku przy instalacji to jest zwiazane z tym, aby pompa paliwowa, ktora jest w baku nie pracowała na "sucho", a w tym przypadku czy to ćwiartka czy trochę mniej to nie robi różnicy...
Sprawdz to o czym pisze Yaryska to bedzie można coś więcej powiedzieć.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 18:58   #16
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Samochód kręci, ale nie odpala

Dłuższy czas i ja myślałem, że pompa paliwowa w zbiorniku, jak jest zanurzona całkowicie w paliwie, to tylko wtedy się chłodzi paliwem.

Nic bardziej mylnego, zadałem sobie trudu, i starą pompe paliwową całkowicie rozebrałem, co trzeba poprzecinałem.
Pompa o ile zaciąga paliwo jest chłodzona wewnątrz strumieniem paliwa pod ciśnieniem jakie podaje do szyny , tylko magnesy, wirnik i w dolnej części pompę zębatkową.
Nie ma prawa nic w niej zaiskrzyć, ani sie zagrzac, bo po prostu nie ma w niej żadnego uzwojenia.

Ostatnio edytowane przez Jaryska ; 29-12-2018 o 17:51
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 17:28   #17
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Samochód kręci, ale nie odpala

Czy to wina pompy paliwa mozesz sprawdzic zaworkiem na listwie wtryskowej, czy rosnie cisnienie. Problem z odpalaniem i gasnieciem bardziej wskazuje na problemy z krokowcem, nie trzyma obrotow na zimnym. Do sprawdzenia swiece, cisnienie paliwa, stan aku, kompresje, jesli nadal nic to czujnik polozenia walu
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 13:10   #18
raziel88ck
ford::average
 
Avatar raziel88ck
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-06-2013
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo MK3 Lift
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kręci nie odpala lub odpala i gaśnie błąd U2108

Podczepię się pod temat, aby nie tworzyć nowego wątku. Moim pacjentem jest Mondeo MK3 widoczne na profilu. 1.8 benzyna. Wczoraj odebrałem od mechanika, ale nic nie zrobił, a chciałem zdiagnozować układ kierowniczy.

Jednak dziś mam nowy problem. Gdy chciałem go odpalić to słychać stuki. Szyby mogę normalnie otworzyć, ale odpalić się nie da.

Bardzo szybko stuka. Pasek klinowy w trakcie odpalania i tych stuków, szarpiąco się przesuwa.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Edit. Już wiadomo. Winny był akumulator, który wytrzymał 19 lat, heh.

Ostatnio edytowane przez raziel88ck ; 03-09-2022 o 17:51
raziel88ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.