Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2019, 10:02   #141
Adam94
ford::beginner
 
Avatar Adam94
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, problem tez występuje w moim aucie. Słupek A pasażera cały mokry i kawałek podsufitki nie wspominając o małej ilości wody w nogach pasażera. Ford serwis stwierdził ze demontaż całej podsufitki pomoże dopiero w ustaleniu przyczyny koszt 600 zł. Może ktoś podpowie co mam zrobić. Wiem ze na początek demontaż zaworków zwrotnych, a czy ta kropla wody to normalne ?

Adam94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 10:18   #142
pechozol
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-12-2008
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: MK IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Adam94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, problem tez występuje w moim aucie. Słupek A pasażera cały mokry i kawałek podsufitki nie wspominając o małej ilości wody w nogach pasażera. Ford serwis stwierdził ze demontaż całej podsufitki pomoże dopiero w ustaleniu przyczyny koszt 600 zł. Może ktoś podpowie co mam zrobić. Wiem ze na początek demontaż zaworków zwrotnych, a czy ta kropla wody to normalne ?
Przerób dobrzeten temat, tu wszystko jest napisane , bodajże Alecki podał najszybszy sposób... demontaż osolony na oczka i uchwytów na rączki i dostęp jest.... wcześniej sprawdź drożność nslewajac wody w rynnę szybra i sprawdź czy schodzi
pechozol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 10:33   #143
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Jest ktos w stanie powiedziec mi jak sciągnąć tą gumę zeby odkręcić szybę? próbowałem to jakos ruszać, ale wygląda jakby to siedziało tam " na stałe ". Plus wie ktoś, co to za wtyczka jest?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20191002_113055.jpg (91.1 KB, 130 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20191002_113105.jpg (97.0 KB, 135 wyświetleń)
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 16:30   #144
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Adam94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy ta kropla wody to normalne ?
Normalne. Szyber nigdy nie będzie w 100% szczelny. Woda ma właśnie tamtędy kapać do rynienki plastikowej, z której odpływa czterema odpływami.
Prześledź dokładnie cały temat. Wyrzucisz zaworki, wstawisz wężyk i na zawsze zapomnisz o problemach z szyberdachem.
Cytat:
Napisał Tomas_zg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ktos w stanie powiedziec mi jak sciągnąć tą gumę zeby odkręcić szybę? próbowałem to jakos ruszać, ale wygląda jakby to siedziało tam " na stałe ". Plus wie ktoś, co to za wtyczka jest?
Podważasz od tyłu do wewnątrrz i schodzi.
To jest podstawka aktywnego uchwytu pod telefon typu stara Nokia lub Siemens. Dzisiaj kompletnie bezużyteczne.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 02-10-2019 o 16:35
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2019, 16:16   #145
Adam94
ford::beginner
 
Avatar Adam94
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Inowrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dziękuje za odpowiedzi panowie
Adam94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 06:42   #146
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba najpierw odkręcić samą szybę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Następnie wyjąć osłonę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Później odpowiednio wyregulować szybę i przykręcić:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wczoraj w koncu sie za to zabralem. Ogolnie prosta robota. Niestety moje zdolnosci tapicerskie spowodowaly straszną popeline w samym oklejeniu tego daszku. Pierwsze koty za ploty. Materialu troche zostalo, wiec pewnie za pare miesiecy bede to robil drugi raz. Plus, ze w koncu moge zaslonic szyberdach. Latem bylo to mocno uciazliwe, gdy slonce bylo wysoko i grzalo przez dach jak przez lupe.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 17:36   #147
Biohazaard
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-10-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam wszystkich forumowiczów

Mój pierwszy post ale to raczej zasługa obecnych aktywnych tutaj osób i niezła baza danych, która nieźle pomaga/ podpowiada co zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Chciałbym tylko odnieść się do odpowiedzi kolegi kaczi.


Cytat:
Napisał kaczi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również miałem problem z przeciekającym szyberdachem, pewnego dnia po ulewie miałem całą podsufitkę mokrą z przodu. Nie ma się co bawić w przetykanie zaworków i tak się za chwilę zatkają, trzeba wymienić rurkę na taką z LeroyMerlin jak napisał "youzeq" 8x3mm wzmacniana -25zł za 5m, 2-3h pracy i macie spokój na zawsze.

Instrukcja na wymianę przednich odpływów.
1) Zdejmujemy osłony słupków przednich (mocniej je pociągając, jak odskoczą to takie żółte zabezpieczenia zdejmujemy - będzie widać)
2) Do "odgięcia" podsufitki odkręciłem osłony przeciwsłoneczne, odkręciłem "rączki", ze środkowego słupka osłonę regulacji pasa - 1 śrubką pod zaślepką AirBag oraz zdjąłem uszczelkę szyberdachu tą szarą.
3) Od strony kierowcy otwieramy schowek, na wysokości gniazda diagnostycznego za osłoną, matą jest rurka (czarna w białe paski), wyciągamy go razem z gumowym "kątownikiem" fot.3
4) Od strony pasażera wykręcamy schowek, 4 torxy i 2 dziesiątki w środku, rozłączamy przewody, wyciągamy schowek i wyciągamy rurkę zza osłony, maty fot 5.
5) Odłączamy te czarne "kątowniki" wyciągamy nad deską rozdzielczą te rurki- łatwo wychodzą, wyjmujemy rurki z zatrzasków słupków, i po delikatnym odgięciu podsufitki ściągamy przewody z odpływów przy szyberdachu.
6) Wkładamy nową rurkę w odpływ szyberdachu (powoli żeby nie złamać odpływu, chyba jest plastikowy oraz uważając żeby nie zgiąć podsufitki), przeciągamy przez "zatrzeski" tak jak stara rurka była prowadzona, przepuszczamy przez deskę rozdzielczą za matą, chwila zabawy i przechodzi, i ja włożyłem ok 5-10cm rurki w dziurkę w nadkolu.
GOTOWE - woda teraz spływa a nie kapie jak przez te zaworki.
Mam nadzieję, że tyłu nie będę musiał robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niżej kilka poglądowych fotek.
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, piszcie śmiało na PW.

Generalnie wszystko się zgadza i w taki sposób się wymienia rurkę.
Piszę tylko moje doświadczenie od strony kierowcy (w tej chwili tylko tutaj mi ciekło a drugą stronę zrobię tak dla profilaktyki jak się pogoda poprawi).
Dodałbym tylko kilka pomocnych danych:
1) Mata za którym jest rurka do wymiany już pod deską rozdzielczą spokojnie da się częściowo wyjść spod plastików a resztę niestety trzeba podrzeć (przynajmniej ja tak zrobiłem i trochę siły trzeba użyć);
2) Rurka która jest do wymiany na zdjęciu ma 1,3 m ( od strony kierowcy - jak na razie tylko tutaj mi ciekło a drugą wymienię jak się pogoda poprawi).
A poza tym końcówka (z zaworkiem) ze zdjęcia wygląda kiepsko a sporo już syfu odleciało jak go wyciągałem;
IMG_20200302_144321.jpg, IMG_20200302_144233.jpg
3 ) Osobiście wymieniłem na rurkę ze zdjęcia (śr. wewn. 10 mm, podobna jest w oryginalnej w aucie) - jest jej 5m a mi wystarczyło ok 1,4 m od strony kierowcy (tylko tutaj jak na razie wymieniłem) - ok 10 cm wsadziłem w otwór po zaworku;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
IMG_20200302_144255.jpg
4) Wyciąganie rurki z auta jest w zasadzie najbardziej problemowe w narożniku - deska rozdzielcza - słupek - szyba. Tutaj jest sporo kombinowania i użycia siły bo rurka do wymiany jest sztywna, twarda i nie za bardzo daje się zginać w tym miejscu - chyba, że to może specyfika pogody (wymieniałem przy ok 7 st C, wietrze a potem deszczu);
5) Przy odkręcaniu śrubek od rączki trzeba uważać na zaślepki na zawiasie - ja już je urwałem;

Podejrzewam, że druga strona auta pewnie będzie wyglądała podobnie prócz tego, że trzeba dodatkowo wyciągną schowek.

Ostatnio edytowane przez Biohazaard ; 02-03-2020 o 17:42
Biohazaard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 20:57   #148
Gabi75
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-03-2019
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Tak trzeba wyciągnąć schowek wtedy jest będzie dostęp do końcówki wężyka, trzeba pokonać jeszcze izlacje. Wymień drugi bo przy intensywnych opadach ten sprawny może nie dać rady odprowadzić całej wody z rynienki szyberdachu. To jest wada fabryczna tego modelu mondeo mk4 przed liftem. Robiłem tą operacje rok temu. Pozdrawiam
Gabi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 22:09   #149
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Gabi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wada fabryczna tego modelu mondeo mk4 przed liftem.
Po lifcie też. Wąż zmienili dopiero w maju 2012.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 17:52   #150
narc
ford::average
 
Avatar narc
 
Imię: Narc
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDDI - D5BA
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po lifcie też. Wąż zmienili dopiero w maju 2012.
Mam 2013 (WF0GXXGBBGDK82332 - 28/10/2013, modelowo 2014) i dmuchać mogę tylko w jedną stronę (od szyberdachu), czyli zaworek jest...
__________________
były: Honda Accord 2.0 IV Coupe, Nissan Maxima 3.0V6 A32B, Ford Probe 2.5V6
a jest teraz: Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI i MK4 1.6TDCI i nadal tęsknie za Maximą (a może tylko za bulgoczącą V6?)...
narc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.